Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
zasto bezicna mreza?
STRANA 1 OD 1
tihimil zasto bezicna mreza? 14.04.2007. 00:17 T3966

status: user
broj poruka: 216
napokon sam namestio wi-fi sve radi savrseno i signal je extra mogu i ispred zgrade da surfujem netom...samo jedno pitanje imam zasto mi je protok mreze 11mbs a ne 54mbs???obe kartice podrzavaju 54mbs....jel to ima veze sto je peer-to-peer konekcij aili ima negde da se namesti...hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Proveri ovo 14.04.2007. 03:15 #15883

status: user
broj poruka: 128
Vrlo je verovatno da je u pitanju -procenat- dometa (sem ako nije na 100%) tj. efikasnost veze (kontakt sa maticom koje je metrima daleko),
Lično sam imao i koristio bežičnu mrežnu kartu za internet i mogu ti reći da mi je radila punim kapacitetom samo kada je procenat prijema bio veći od 80% - a i tada se dešava (da ne govorimo ukoliko je 30 ili 50%) neočekivano - tačnije, čak i tada veza puca ili je protok znatno slabiji. A ukoliko si sa nekim u mreži (ili sa grupom ljudi u ADSL ortakluku), trebaće ti pošteno jaka antena koja bi došla na mesto antenice i još ćeš morati da je usmeriš ka izvoru.

Toliko od mene, jebiga, valjda će ti bar nešto pomogne (a ako te nisam razumeo dobro, moguće je i da je softverski problem).

Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 14.04.2007. 09:05 #15886

status: user
broj poruka: 711
Da li govoris o realnom protoku ili prijavljenom? Ako je prijavljeni, mozda su ti se obe kartice dogovorile da rade po B standardu... Ako je realni, onda imas nesto sto te ometa, a to moze biti mnogo stvari (WLAN je dosta osetljiv na sve i svasta) U svakom slucaju, ako ti treba veca brzina i pouzdanost kabl je jedino resenje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tihimil re 14.04.2007. 09:35 #15888

status: user
broj poruka: 216
pa i o realnom i o prijavljenom,procenat signala se krece od 90 do 100 %,kada odem tamo gde se namesta protok pise samo 11mbs i nemoze da se menja,verovatno obe rade u b standardu iako bi trebalo u g...ko zna...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646145.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs