Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
zasto se napajanje toliko cuje?
STRANA 1 OD 1
mirkovic88 zasto se napajanje toliko cuje? 14.04.2007. 00:52 T3967

status: user
broj poruka: 29
pre par dana sam kupio lc power sa 14 ventilatorom i hyper cooler master sa zeljom da malo utisam komp,ali imam utisak da se ventilator na napajanju vrti vise nego sto treba a samim tim i pravi buku,inace kuciste je otvoreno ne znam dal treba da se aktivira neka opcija za ventilator na napajanju ili je ovo normalno???hvala unapred(q fan u biosu je aktiviran)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE U pricnipu 14.04.2007. 00:54 #15874

status: user
broj poruka: 5696
bi trebao biti tih s obzirom na precnik ventilatora, ako bi se vrteo kao na procesoru trebalo bi ugraditi neku Zen levitaciju...silim se...sto svima toliko smeta buka, pa to je normalno???

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 14.04.2007. 01:04 #15875

status: user
broj poruka: 568
moguce je da si greskom LC okrenuo tako da je ventilator ka krovu kucista umesto ka procesoru, na nekim kucistima je to moguce (ja imam takvo) da se napajanje kaci na dva nacina

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pa, valjda toliko zna 14.04.2007. 01:18 #15879

status: user
broj poruka: 5696
da ventiltor trepa da uvlaci topao vazduh sa CPUa pa ga hladi preko elektronike napajanja pa napolje, ali svasta je moguce?!?!

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Ne bi trebalo da se tako nesto dogadja... 14.04.2007. 03:40 #15885

status: user
broj poruka: 1228
Bas ne bi trebalo... Ja bih to odmah zamenio.
Ventilatori na napajanju se vrlo malo cuju, a hyper cooler master (ako je 6) pravi dosta buke... Cak i kada je namesten da radi sto je sporije moguce, a da se procesor ne pregreje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 14.04.2007. 09:10 #15887

status: user
broj poruka: 271


Buka je dosta subjektivan pojam i razni ljudi je dozivljavaju na razlicite nacine. Licno sam imao iskustva sa 3-4 LC 6550 GP napajanja i meni licno su bucna (jedno imam u svom desktopu) ali u principu su tisa od vecine drugih napajanja u svom cenovnom rangu. Ja sam kod mene resio problem tako sto sam 14-icu lepo prikljucio na 5V i sada se bukvalno ne cuje a napajanje je i dalje hladno na dodir. Istu stvar sam uradio na jos jednom takvom napajanju (kod burazera) i oba funkcionisu besprekorno evo nekih 7-8 meseci. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs