Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Kaka je firma `fo4um racunari` ?
STRANA 1 OD 1
Sentinel Kaka je firma `fo4um racunari` ? 15.04.2007. 01:11 T3982

status: user
broj poruka: 49
Zdravo svima,

foloviram Gordijevu ideju, (samo da ne ispadne cvor) pa da upitam za firmu iz naslova.
Gledo sam danas `zikovu sarenicu` (odlicna emisia sa etno sadrzajem, ide svake nedelje
u udarnom terminu na prvom RTS-a) covek zaduzen za marketing iz te firme koji brzo al
razgovetno prica (verovatno zbog male minutaze) nudi stampac i scener uz racunar na
poklon.
Malo mi je nejasno sto nedadose i 20 sati interneta pride :[ a vecina ozbiljnih firmi
ih daje obaska.
Dakle, kaka je to firma i koliko je mocna kad moze da daje tako skupe poklone uz
racunar?
Ima li ko iskustava sa pomenutom firmom? Jel um je servis dobar?

POZDRAV !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Goran8407 xexe 15.04.2007. 01:17 #15933

status: user
broj poruka: 134



Pa verovatno ugrade cenu tih `besplatnih` poklona u cenu racunara :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 15.04.2007. 01:27 #15937

status: user
broj poruka: 568
I moja keva gleda Ziku Seljaka i video sam da je neki lik jednom pricao o toj firmi

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
karlash Losa 15.04.2007. 01:37 #15940

status: user
broj poruka: 1
Forum racunari je sra** firma ugradjuju low budget komponente koje im stiyu na paletama to je sve roba druge klase i ima dosta reklamacija na njihove konfiguracije


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel Re: Losa 15.04.2007. 01:55 #15942

status: user
broj poruka: 49
Chek, chek prijatelju, da nisi malo preterao?
Prvi kanal se smatra najgledanijom televisijom na ovim prostorima, koliko je to tacno necu dulazim ..
Zar bi oni dopustili da se neka nizerazredna firma reklamira kod njih sa eftinim kofiguracijama spaleta?


:: Forum racunari je sra** firma ugradjuju low budget komponente koje im stiyu na paletama to je sve roba druge klase i ima dosta reklamacija na njihove konfiguracij
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy e pa sad 15.04.2007. 08:05 #15949

status: user
broj poruka: 4163
ja nemam tri blage kakvi su. Najbolje da odes do njih, vidis sta imaju, kakve su im cene i to uporedis sa drugim firmama. Ono sto znam sigurno da sve stampace koje poklanjaju tj sve sto je navodno poklon ti je uracunato u cenu. U 99 posto slucajeva su to krndelji od printera koje niko nece da kupi kao npr lexmark z735 .

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Re: Losa 15.04.2007. 09:23 #15953

status: user
broj poruka: 568
::
:: Prvi kanal se smatra najgledanijom televisijom na ovim prostorima, koliko je to tacno necu dulazim .
:: Zar bi oni dopustili da se neka nizerazredna firma reklamira kod njih sa eftinim kofiguracijama spaleta
::

Sta zna RTS i Zika Seljak koja je firma losa a koja dobra, vecina srba nemaju blage veze sa terminima kvalitet, poslovanje i racunar (nemaju sa jos mnogim al nisu sad bitni)... tako da njima pojam `Dobra firma sa kvalitetnim racunarima` ne znaci apsolutno nista. Nije receno da je firma nizerazredna nego da sklapa nekvalitetne konfiguracije jer u Srbiji neko i sa nekvalitetnim konfama moze NE BITI nizerazredan i opstajati na trzistu uprkos nekvalitetu jer to je trziste srbije vukojebine (u normalnom svetu takvi bankrotiraju a ne idu na drzavnu TV). I jos nesto ako se firma reklamira znaci da je jedan od sponzora ili da je platila reklamu, svako sme da plati reklamu (nazalost).
Secamo se kako je Jugodata bila pre par godina najjaca firma, i sad je od jacih, imali su i nizerazredne i OK konfe ali su im sve bile skuplje za bar 30% od ostalih firmi a o5 su imali najvecu prodaju (glup narod).
Jos jedna stvar tu ima. Ne moze se ocekivati da konfe ponudjene od strane firmi budu sa nekim high-end komponentama svi znamo da ovde narod gleda ima li pentijum cetiri i da je `original` Intel niko ne gleda ni marku ploce ni k-ke iste ni dal je ddr1 ili ddr2 ni koj je hard... oni jos misle kako je 17` monitor OK, mislim ne kazem da nije OK ali uzeti novu konfu sa njim je suludo.

Ovime ne zelim reci da je Forum losa firma vec da to sto ide kod Zike ne mora znaci da je dobra, koga zanima nek ide tamo nek vidi sta se prodaje.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ukimafija `moje` iskustvo je sranje 15.04.2007. 10:37 #15957

status: user
broj poruka: 263
drugarica je pre nekoliko meseci kupila kod njih, 600e komp, `dobila` tft ,7 dana cekala komp.....
sve su bile sranje komponente tipa sempron na soketu 754...g force 5200 64bitna...kad sve saberem ona taj monitor nije uopste dobila, to je sve bilo uracunato.Ali da ne ocrnjujem firmu, ako se razumes u hardver, poznajes cene, znas da sam sklopis komp od zeljenih komponetnti, ne moze niko da te zezne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: Kaka je firma `fo4um racunari` ? 15.04.2007. 10:39 #15958

status: user
broj poruka: 271



:: Zdravo svima
::
:: foloviram Gordijevu ideju, (samo da ne ispadne cvor) pa da upitam za firmu iz naslova
:: Gledo sam danas `zikovu sarenicu` (odlicna emisia sa etno sadrzajem, ide svake nedelj
:: u udarnom terminu na prvom RTS-a) covek zaduzen za marketing iz te firme koji brzo a
:: razgovetno prica (verovatno zbog male minutaze) nudi stampac i scener uz racunar n
:: poklon
:: Malo mi je nejasno sto nedadose i 20 sati interneta pride :[ a vecina ozbiljnih firmi
:: ih daje obaska
:: Dakle, kaka je to firma i koliko je mocna kad moze da daje tako skupe poklone u
:: racunar
:: Ima li ko iskustava sa pomenutom firmom? Jel um je servis dobar
::
:: POZDRAV !!

Forum racunari su uspesna firma u poslu kojim se bave (a to je pljacka neobrazovanog i nekulturnog prosecnog coveka iz naroda). Licno poznajem par ljudi koji su se zeznuli pa kupili racunare od njih, ajde sto su racunari krs (to moze da se nadje i u drugim firmama) nego sto su ih platili kao da su od zlata. Te price o poklonima su u najmanju ruku smesne, proslog leta su uz svaku kupljenu konfiguraciju POKLANJALI i letovanje od 7 ili 10 dana nisam siguran. Pogedaj u kojim emisijama (grand show, sarenica i sl.) se reklamiraju i bice ti jasno koju ciljnu grupu imaju. Pa koliko me secanje sluzi na tom istom RTS-u (a bogami i PINK-u) su se reklamirali i Gazda Jezda i Dafina i Kleo Patra ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic moram da odgovorim 15.04.2007. 11:08 #15961

status: user
broj poruka: 609
posto radim u firmi koja se bavi odrzavanjem i sklapanjem racunara (da tako kazem) znaci imam uvid u cene dobavljaca ,rabat itd. itd. izracunao sam da ti forum racunari to sto ti poklanjaju i naplate...inace kao sto neko rece ugradjuju najeftinije moguce komponente...ali najveci problem je kod nas sto meni naprimer dodje komsija i pita me kao za savet ili ti neznam ni ja sta i ja mu kazem mogu da ti napravim konf za recimo 600 sa tft 19` a onda mi on kaze u brate pa ima u forumu cetvorka za 25 hiljada..i naravno ja popizdim i kazem pa sto me koji k.... pitas..idi pa kupi u forum...znaci da se razumemo ima cetvorka za male pare al ce da ti sluzi (ako bude izdrzala) kao pisaca masina za 21 vek..otprilike...eto toliko ...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: Losa 15.04.2007. 13:38 #15968

status: user
broj poruka: 801



:: Chek, chek prijatelju, da nisi malo preterao
:: Prvi kanal se smatra najgledanijom televisijom na ovim prostorima, koliko je to tacno necu dulazim .
:: Zar bi oni dopustili da se neka nizerazredna firma reklamira kod njih sa eftinim kofiguracijama spaleta
::
::
Mislis ti da njih boli uvo kakva je firma?Njima je vazo da su dobili pare i da ne reklamiraju kontroverzni materijal!

I comtrade je sad jedna od jacih. ljudi tamo kupuj kao samo smo mi original a deru ljude samo tako... Znam ljude koji rade na carini, comtrade prodaje istu robu kao i bilo ko drugi, samo plate odredjenim ljudima da bi dobili sertifikat da su original.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC respect 15.04.2007. 16:23 #15977

status: user
broj poruka: 9388
Mislim da je svaka dalja suvisna posle ovih predhodnih odhovora.

Eto, zaboravili ste jos jednu, vrlo bitnu stvar. Zarade u IT indudtriji se krecu od 3-8%, dakle mizerno. Firme koje nude nesto bolji kvalitet u smislu brige o korisnicima i pokusaju da odrze renome kvalitetnih i ozbiljnih firmi (sto apsolutno podrzavam i sa aspekta prodavca i sa aspekta kupca), podizu granicu do 12%.
Poenta price je sledeca:
Racunar koji kosta 500 evra moze se kupiti za -5% ili +5% odstupanja, dakle za 475 - 525 evra. Ako neko u tih 500 evra ugura i stampac, to po svoj logici znac jedno od dva:
1 lud je pa radi bez zarade ili sa malim gubitkom
2 Stavlja losije komponente od firmi koje brinu o tome sta prodaju kupcu i u najboljiem mogucem duhu resavaju svoje obaveze ka istom (garancija, kvalitet, tehnicka podrska)

Za stavku dva recimo moze se pohvaliti DESK, jer koliko znam kao malo koja firma resava reklamacije o svom trosku, ali se na zalost ne moze i pohvaliti kvalitetom komponenti, jer ima velicina i obim posla dozviljava da odmah skinu sa lagera neispravnu komponentu i zemene kupcu, a tu istu kompnentu amortizuju o svom trosku na relaciji dobavljac - DESK. Ipak komonenta i dalje ostaje ista, tj istog kvaliteta.

Prosla su vremena 90 ih i zgrtanja para preko noci, varanjem ljudi. Ovakva situacija ce potrajati jos godinu dve i ostace kristalno jasno ko moze da radi a ko ne moze. Samo se unapred zna da ce ostati firme koje po sadasnjim recima `deru`, a propasce ove `ipak se okrece` Po meni apsolutno ispravno.

Gde ce se tu naci Forum racunari... Nije ni vazno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krsmansu Naivni ljudi 15.04.2007. 17:57 #15987

status: user
broj poruka: 9
Radim u firmi koja se bavi prodajom hardvera,izradom softvera,servisom racunara...Mogu samo da kazem da su to sve navlakuse,jer firme koje to rade dobro poznaju trziste i znaju da ce se ljudi navuci na `poklone` koje debelo plate.Neverovatno ali isitinito ljudi poveruju u te poklone,veruju da su zaista dobili poklon od 30-40 eura neki krs lexmark koji ne bih voleo da ga dobijem dzabe.Imam ih kod mene u firmi u servisu 3 kom. koji kupe prasinu pa ako nekom trebaju dacu mu dzabe lexmark stamapc!!!Pozdrav

krsmansu23@hotmail.com


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel kohezija 15.04.2007. 18:55 #15994

status: user
broj poruka: 49
vukdusan:
Reklame tog tipa su nedopustive za jednu NACIONALNU TELEVIZIJU.
RTS je NACIONALNA TELEVIZIJA koja inkasira ~milion evra mesecno od 60% naplaseno-rodoljubivih predplatnika. A di gu je lova? Zasto je tako katastrofalan
program pored toliko namaknutih para? Da li je logicno, da se moraju prikazivati reklame? Izgleda mi da reklame hrane radnike sa RTS-a :-)

VMARC:
Slazem se u svemu osim u navedenom procentu, kaka je situacija sa uvozom vece kolicine komponenti niskog kvaliteta ili tehnoloski zastarelih, koji se procenat zaradi na njima (mislim na firme - uvoznike)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: kohezija 15.04.2007. 19:08 #15995

status: user
broj poruka: 9388
:: VMARC
:: Slazem se u svemu osim u navedenom procentu, kaka je situacija sa uvozom vece kolicine komponenti niskog kvaliteta ili tehnoloski zastarelih, koji se procenat zaradi na njima (mislim na firme - uvoznike)
::

Nisam mislio na firme - uvoznike, ali su u dobroj meri upravo one i najodgovornije za jadnu situaciju na trzistu. Kada firma koja uvozi, postavi marzu na 10% ka maloprodaji, o cemu onda mi pricamo?
To se zove ubijanje trzista, ili u ovom slucaju sta Forum pokusava da uradi, smo koliko znam oni nisu uvoznici...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jeremijabg eeehhh 16.04.2007. 03:04 #16032

status: user
broj poruka: 128

ne znam sta prodaju i kakvi su ali znam da se barem jednom u 3 meseca reklamiraju u jutarnjem programu...sto u stilu:mi dajemo pklone,mi dajemo popuste! a sto u stilu :mi zaposljavamo!ja sam ih zvao za ovo trece(ne za mene nego prijatelja) i bila je stativa...niko im nije ni trebao ali su ocigledno ozbiljni kad treba da se reklamiraju!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Re: forum za internet ... 46000 16.04.2007. 10:52 #16050

status: user
broj poruka: 609


:: Asrock 4CoreDual-VSTA (VIA chipset) ploch
:: Intel celeron 2.66 (775
:: 512 MB rama (ne znam kojeg
:: Ati X550 grafick
:: HDD 80 G
:: DVD-RW Nec 355
:: 56K mode
:: Belinea 17` TFT
:: mish tastatura
:: kuciste (ne znam koje
::
:: poklon
:: Lexmark z73
:: 512 MB kingston datatraveler II flas
::
:: sto je negde neko nekad rekao .... moze da se prodje i jeftinije za te pare
:: :)))))))

pazi sad asrock krsina nad krsinam
celeron...za tetkicu u o.s. da salje mailovi
512 rama...vrlo malo za danasnje standarde
ati x550...ispod proseka
hdd 80GB...hello sad je min.160GB
belinea ...mislim sta reci
kuciste neznam koje...a i napajanje tek neznam koje..mozda mala privreda kod gigu u supu
e sad poklonu se u zube negleda...al ako skupo platis svoj poklon
sve u svemu..kupujte ljudi u forumu..jos dok traje sarenica..mozda za jos koju hiljadarku dobijete bezicnog misa poznatog proizvodjaca sa dalekog istoka koji je jako popularan u drzavi liliput
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Trgovac cccc 09.07.2007. 15:51 #23250

status: user
broj poruka: 86

Tri put meri, pa seci kol`ko `oćeš

Kakva je to firma? Za izbegavanje naravno. Bio je i detaljan opis njihove bezobzirnosti na Krstarici. Pravi pravcati uvaljivači, baš kao što si rekao jasno i brzo govori, taman da ne shvatiš sve i da onome ko ne zna uvali nešto. Èovek ih okrenuo za ponudu i zezne se - dao im telefon. Dnevno su ih više puta cimali telefonom sa istim pitanjem - kad ćete da dođete po raćunar ?! Bezobrazluk. Na kraju baka koja se jednom javila - da mobilni telefon - katastrofa, dok baja nije popizdeo i napravio frku. A to šta `dobijate` kod njih je stvarno diskutabilno. Iako je danas sve komercijalizovani - her Žika Šarenica bi trebao da se zapita koga je pozvao u emisiju i koliko mu to gostovanje šteti ili koristi i bla bla.
Naša - Srpska posla...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646149.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs