Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
antivirus:koji i zasto
STRANA 1 OD 1
vlajkic antivirus:koji i zasto 15.04.2007. 11:28 T3986

status: user
broj poruka: 609
evo hteo bih da zapocnem ovu temu..znam da je bila dosta puta ali me stvarno zanimaju iskustva ljudi koji su ovde aktivni..machine,ludi,vmarc,pisko itd itd (izvinjavam se ako sam nekog propustio,a jesam sigurno)..

Evo pocecu od sebe...u firmi u kojoj radim instaliramo avg free edition ili ko plati avg anti malware koji u sebi ima i spyware i antispam i jos nekih zanimljivih alata..ja licno imam licencirani avg antivirus...znaci moja iskustva su da je odlican..ne smara masinu kao sto bio npr kaspersky 5,6-ica bar po meni vec smara,norton je ocajan po tom pitanju..i sto je najbitnije ako je redovno updateovan (ako masina dodje na servis iz nekih razloga)pri nasem scanu nema u sebi virusa.

eto toliko..recite sta instalirate u firmama gde radite i sta imate kod sebe i kakva su vasa licna iskustva..poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije ni skup 15.04.2007. 12:03 #15965

status: user
broj poruka: 5696
NOD32 (Nemocnica na Okraji Diska,po slovackoj TV seriji Ambulanta Na kraju grada/periferije) definitivno je BEST of the BEST: jak, brz i pouzdan engine (ne bas kao KAV ali ce biti u v.3). Ujedno je zamena za sve (spyware i firewall iako to explicitno nije).Za 3 godine na 50ak masina nisam imo ozbiljnijih problema koje nije prouzrokovao sam IE (zato samo Opera, Mozzila). Lak je za podnosenje jer na max. radi i na P1 masini bez znacajnih usporenja.Najbolje licenirani, imas i serial pa skini full verziju ili trial pa shiftuj casovnik (imas i kerekove). Ja kao update server koristim od jednog lika koji stalno forwarduje sveze baze...imas o ovome temu sa prepucavanjima (u istoj je rubrici, pod nazivom `mozda cu pogresiti`) i vecina se slaze. Moj drugi izbor je Kaspersky i NORMAN (ovaj ej pretezak ali dobar). Ovo ti govorim iz iskuctva jer sam testirao skoro 30 AV programa. Zaklucak je samo ESET!!! Ako nisi zanno do skora je Microsoft nezvanicno svoje prozivode pre prodaje njime proveravao...

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 3 od 3 15.04.2007. 12:55 #15966

status: user
broj poruka: 9392
!. NOD 32
Prednosti naveo Machine i svima dobro poznate.
Mane: Prodao me je dva puta, sto drugoplasirani i treceplasirani nisu NIKADA. Medjutim sve prednosti su mu tolike na d konkurencijom da su mi ta dva puta zanemarljivi. Nemogucnost ciscenja malicioznih servisa iz starupa, tako da se prilikom svakog restata vracaju i moraju se svaki put rucno blokurati (ili stavljati u karantin)

2. Kaspersky antivirius
Daleko najpouzadniji anti virus. Radi odlicno, definicije najbrze i najozbiljnije odradjene i mogucnost porepoznavanja potencijanih malicioznih objekata.
Mane: Jedna jedina (ili bolje receno danak dobroj zastiti), svima dobro poznato gusenje racunara. Upravo zato NOD i jeste bolji, manje opterecenje masine na ustrub zanemarnjive (ne)sigurnosti (po meni opravdano)


3. Norton antivirus
Znam da ce mnogi reci da je ovaj AV s.anje, ali da li je tako? Za njega vazi isto sto i za KAV, samo sto se on i KAV nekako dopunajvaju. Naime X puta mi se desilo da ocisti nesto sto KAV ne moze.


E sad, sta god uzeli, koristili ili voleli :)) imajte samo na umu da ni jedan antivirus program ne pruza 100% zastitu od virusa (ovo se odnosi na korisnike - pocetnike, koji me uvek pitaju `a kako sam popio virus kad imam onaj antivirus...?`). Antivirus pruza oko nekih 30% sigurnosti od virusa, i cesto se kao sto sam naveo, jedni ddopunjavaju drugima, pa pre nego li budete 100% sigurni da vam virus ne ometa rad na racunaru, nebi bilo lose da pokrenete jos jedan.. cisto da se uverite.

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan NOD32 15.04.2007. 13:32 #15967

status: user
broj poruka: 800


Brz, dobar, cisti i spyware...
Mene nije nikad izneverio iako sam posecivao veeeeliiikiii broj sumnjivih sajtova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE jos para infoa 15.04.2007. 14:05 #15971

status: user
broj poruka: 5696
VMARC ti je lepo odgovorio za Kaspersky i dugi niz godina je bio moj #1 izbor (sada je #2).Za razliku od NOD32 koji je u tome dosta slabiji moze da se resi rezdentnih malicioznih kodova.I moram priznati da je iz verzije u verziju sve manje zahtevan pa je najnovija 6-ca sasvim user friendly.NOD32 se i dalje na cuvenom (Virus Bulettin Institute Lab) sajtu VB100 kotira kao broj 1 daleko ispred prvog sledeceg tj. 2. (norveski NORMAN) dok je 3. KAV a NAV je oko 5-6 mesta (ipak je to stari iskusni Symantec, mada je McAfee dosta zakazo a bio je odlican)...Neki imaju jos bolji ucinak kombinujuci 2 licencirana engine-a: finski F-secure ima KAV i Friskov islandski F-prot engine koji vazi za pouzdan, nemacko-americka AVK eXtendia (F-Prot i rumunski BitDefender koji je blizu Kasperkog ali jos hardverski zahtevniji)...Alwill Avast i Grisoft AVG su OK ali nista vise od toga.

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zorandu antivirus:koji i zasto 15.04.2007. 14:28 #15972

status: user
broj poruka: 74

Pogledajte sajt http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/norman-review.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zorandu antivirus:koji i zasto 15.04.2007. 14:32 #15973

status: user
broj poruka: 74



Izvinjavam se evo orginalnog sajta http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: antivirus:koji i zasto 15.04.2007. 14:56 #15974

status: user
broj poruka: 5696
To je subjektivna lista, imas takvih gomilu u zavisnosti od sajta do sajta i veoma se razlikuju. Ovde svi govore profesionalno o iskustvima i cinjenicama...

MiG

::
::
::
:: Izvinjavam se evo orginalnog sajta http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: antivirus:koji i zasto 15.04.2007. 15:00 #15975

status: user
broj poruka: 5696
Uz to nisu se bavilio podesavanjima pa je skroz nemoguce da je KAV 3x brzi od NOD32 kada je obratno...gde im je F-prot ili F-secure ili G-data ili...???

MiG

::
:: Pogledajte sajt http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/norman-review.html
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krsmansu NOD 32 definitivno najbolji 15.04.2007. 17:39 #15985

status: user
broj poruka: 9
Veoma pouzdan,ne opterecuje racunar ali naravno ne pruza 100% zastitu kao nijedan AV program.Da bi izbegao virus moras koristiti vise AV programa tako sto jedan aninstaliras a drugi instaliras.Imao sam virus 3 meseca nisam mogao da ga izbacim iz racunara korisitio sam vise AV programa dok nisam naleteo na pravi.Nikako ne preporucujem Kaspersky,ubija racunar(jako ga usporava)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Kaspersky internet security 6 15.04.2007. 21:44 #16003

status: user
broj poruka: 1472
Pouzdan antivirus antispyware firewall najredovniji update.Jest da usporava mašinu ali ja imam dial up pa ga isključim kad nisam na netu jer nema šanse da igram nešto zahtevnije sa njim
Norton je dobar antivirus samo me nervira što ga nikad ne možeš isključiti u potpunosti osim ako se ne zajebavaš preko task managera.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr i opet nod 16.04.2007. 01:06 #16020

status: user
broj poruka: 242
probao ja novi norton tu ne moze nista da prodje_cak ni ja..
kav skici zbog sitnica
a avg bash cudan prijavi muku tek kada je instalirash
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: i opet nod 16.04.2007. 01:36 #16025

status: user
broj poruka: 5696
NAV pusti dosta toga sto NOD pokupi...sto NOD pusti KAV pokupi (imao sam prilike u to da se uverim samo 1x). Ranije je Trend Micro PC-cillin bio aktuelan u okviru BIOSa ploce (za protekciju MBR) i sada je dosta kvalitetan AV...ali uzimajuci sve okolnosti u obzir NOD32 i dalje tuce ljutu konkurenciju

M i G

:: probao ja novi norton tu ne moze nista da prodje_cak ni ja.
:: kav skici zbog sitnic
:: a avg bash cudan prijavi muku tek kada je instaliras
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum NOD32?!!! 16.04.2007. 04:21 #16035

status: user
broj poruka: 12785
NOD i kaspersky otprilike su mi propustili vise spyware-a i virusa, tako da sada jedini koji mi nije okrenuo ledja je AVG 7.5! Kaspersky ubija sistemske resurse, sto sprecava nekoga ko voli da downloaduje da u isto vreme igra igre normalno. NOD32 cak primecuje neke .dll fajlove kao nepoznate viruse i neke programe nikako ne dopusta da se instaliraju, plus na sve to, cak i kad ga iskljucite, on ostaje aktiviran u pozadini i ne moze cak ni preko task managera da se iskljuci ?!!!!!. Ako neko misli da izmisljam nek pokusa da instalira Tomb Raider : Legend sa NOD-om...Za sada, AVG ima i Anti Spyware, AntiVirus i svoj Firewall, dnevni update virus definicija. Otkad ga koristim, sto bi rekli ledja vise ne bole!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: NOD32?!!! 16.04.2007. 12:59 #16064

status: user
broj poruka: 5696
MOze da se iskljuci background service NOD32KUI inace se kernel opet dize...kada se dobro konfigurise radi odlicno...znam jer sam u neku ruku radio na poboljsanju prilikom izgradnje AVa, to je radi zastite tako odradjeno...

M i G

:: NOD i kaspersky otprilike su mi propustili vise spyware-a i virusa, tako da sada jedini koji mi nije okrenuo ledja je AVG 7.5! Kaspersky ubija sistemske resurse, sto sprecava nekoga ko voli da downloaduje da u isto vreme igra igre normalno. NOD32 cak primecuje neke .dll fajlove kao nepoznate viruse i neke programe nikako ne dopusta da se instaliraju, plus na sve to, cak i kad ga iskljucite, on ostaje aktiviran u pozadini i ne moze cak ni preko task managera da se iskljuci ?!!!!!. Ako neko misli da izmisljam nek pokusa da instalira Tomb Raider : Legend sa NOD-om...Za sada, AVG ima i Anti Spyware, AntiVirus i svoj Firewall, dnevni update virus definicija. Otkad ga koristim, sto bi rekli ledja vise ne bole
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs