Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
BIOS
STRANA 1 OD 1
sceletor BIOS 04.03.2005. 01:12 T399

status: user
broj poruka: 4
Moze li mi neko objasniti kako se apdejtuje BIOS!? Ploca je INTELOVA i440BX sa procesorom od 450Mhz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radevic Re: BIOS - da li si siguran? 04.03.2005. 12:33 #945

status: user
broj poruka: 15
prvo pitaj se: zasto update-ovati?

bios se update-uje kada ti nesto nije funkcionalno (na primer nema podrsku za neke hard diskove, dual dvd layer dvd rezace itd itd).

ako ti je to jasno i jos uvek nisi zadovoljan sa tvojom verzijom bios-a onda treba ti flash programcic koji ima posebno izdanje za svaku plocu, ili za svakog bios izdavaca(recimo AWARD BIOS ima drugaciji program -flash program- od AMIBIOS).
novije maticne plocne imaju podrsku za bios update. znam da MSI ima online check za bios verzije, gigabit takodje.
ali ono sto uvek treba zapamtiti: NIKAD NE UPDATE-UJ PREKO OPERATIVNOG SISTEMA, uvek moze ti unistiti sve. najbolje je da uneses flash program sa file-om nove verzije bios-a, i onda krenes PC. u sustini svi noviji bios-i imaju funkciju UPDATE CHECK-a, pa sami oduzimaju pola rada, tako da je manja mogucnost greske od korisnika

Ne znam ako sam ti dobro objasnio.. ali moji savet je da ne diras toliko dubogo, jer ja sam upropastio 2 ploce zbog update-ovanja bios-a kad sam bio klinac 15 godina, ali to je bilo kada je PII 400mhz bio kralj brzine :) Sada je, kao sto sam i pre rekao, lakse i brze update-ovanje bios-a

Pozdrav!


:: Moze li mi neko objasniti kako se apdejtuje BIOS!? Ploca je INTELOVA i440BX sa procesorom od 450Mh
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Ovako... 06.03.2005. 02:35 #961

status: user
broj poruka: 288
Otvoris lepo kuciste, pogledas ko je proizvodjac ploce i koji je model.(Ne veruj raznim programima, znaju da slazu) Zatim, ako nemas uputstvo koje dolazi uz plocu, malo googlas po netu dok ne nadjes sajt proizvodjaca tvoje ploce. Na njegovom sajtu ces sigurno naci koja je zadnja verzija BIOSa za tvoju plocu, a mozda i pronadjes utility za flashovanje ploce koji ce ti olaksati posao. S`obzirom da ti je matora ploca (verovatno koristis Win98) izgleda ces posao flashovanja obaviti iz DOSa.
A to sto kazu da je nesigurno flashovati iz Windowsa, nije tacno. Danas vecina proizvodjaca daje programe za flashovanje upravo iz Win-a. A i ako zeznes postupak, ne mora znaci da je tvoja ploca mrtva. U tom trenutku je klinicki mrtva. Imas firme kod nas koje rade reprogramiranje EEPROM chipa, tako da joj sigurno ima spasa. Ovo ne znaci da sad mozes da se zezas sa plocom i flashovanjem BIOSa, nekad se desi da ploci definitivno nema spasa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs