Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
compatibility mode
STRANA 1 OD 1
scrusher compatibility mode 04.03.2005. 15:30 T401

status: user
broj poruka: 32
-cuo sam da ovo u principu sluzi za pokretanje programa (u xp-u) koji su namenjeni samo za win9x ili milenium (nije postojao xp kad su oni nastali)
-pa bi bilo lepo ako se neko razume u to da napise ovde nesto vise o tome posto ja 2 blage veze nemam, probo sam nesto ali nije mi poslo za rukom :(
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Compatibility mode 2 04.03.2005. 23:21 #953

status: user
broj poruka: 6643



Uzrok čestih rušenja W9X operativnih sistema bili su loše napisani programi, drajveri i sl. koji su imali mogućnost da zamenjuju sistemske dll fajlove windowsa i ubacuju svoje verzije (istoimene), tako je bilo moguće instalirati (nehotice ili namerno) starije fajlove-biblioteke preko novih i upropastiti windows ili neku njegovu komponentu. Osim toga, upravljanje, tj. ekskluzivan pristup memoriji bio je liberalnije rešen u W9X. Sve ovo je ukinuto ili veoma restriktivno primenjeno kod NT Windowsa (NT, 2000, XP), međutim, kako je gomila programa upravo bagljavo napisana za W9X, Microsoft je kod WXP-a koji je prvi NT i za kućne korisnike, u compatibility modu primenio "caku" koja virtuelno dozvoljava tim programima da mešetare kao i u W9X - ovima, iako im to u stvarnosti ne dozvoljava sa pravim fajlovima. Zbog toga, "bagljavi" programi nekad budu prevareni a nekad i ne, u svakom slučaju, postoji neka (mala) verovatnoća da će možda neki stari bagljavko da proradi u kompatibilnom načinu rada...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646101.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs