Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Da li ima i neko drugi problem sa protokom na ADSL?
STRANA 1 OD 1
sojkic Da li ima i neko drugi problem sa protokom na ADSL? 19.04.2007. 18:01 T4041

status: user
broj poruka: 216
Imam nalog kod PTT, 256/64 kbit i do pre dva-tri meseca mi je preko torenta skidano od 70-90 Mb na sat, a sada je to drasticno palo na nekih 20-30 Mb/h. Probao sam da menjam fajlove koje skidam, onda sam menjao torrent programe (azures, bit torrent, mikrotorrent) ali se nista nije poboljsavalo. Danas ih nazovem da vidim sta se to desava a oni kao sve je kao sto je i bilo. Instalirao sam du-metar, kada nesto skidam sa nasih sajtova to ide punom brzinom, preko rapid share isto je full protok, samo kada ukljucim torrent onda se drasticno smanjuje. Oni kazu da nema agregacije kod ptt, da li ima neko neku ideju, ili je to tako kod svih ili vecine sada smanjeno
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi verovatno 19.04.2007. 19:20 #16481

status: user
broj poruka: 843

Verovatno su oborili prioritet p2p saobracaja

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
galaksija torrent 19.04.2007. 20:31 #16486

status: user
broj poruka: 7
Zavisi odakle skidas i od koga skidas. Koliko ti od kojih skidas imaju upload. Kada je torent u pitanju sve je neizvesno mada nije iskljuceno da i PTT krese p2p. Video sam kod nekih provajdera jedna cena za pristup bez p2p a druga mnogo veca za pristup sa p2p-om


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama re 19.04.2007. 20:52 #16492

status: user
broj poruka: 140
predji na sezampro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goodRa koristih navedene torent programe 19.04.2007. 21:33 #16494

status: user
broj poruka: 7
obrati paznju na mogucnost da ti los aspect ratio, kad ides p2p i to torente mnogi traze od tebe da se cak i registrujes i placas mesecno. nemam adsl imam kablovski kod istih lopova ptt-a i vise ne koristim torrent-e. e da a aspect ratio mu dodje koliko si skinuo a koliko su skinuli od tebe, ne znam da li se udubljivao u info o torentima koje skidas ali imas neke seeders-e i leachers-e, jebes ga kako se pise ali u svakom slucaju budi svesta da zivis u Srbiji i da smo bleklistovani. moj savet ti je da probas emule, naslednika ugasenog edonkey-a ima dosta stvari da se nadje ali ne ocekuj da ono sto ti je bitno skines brzo sem ako nije direkt sa servera. du metar je sranje obicno ako hoces da kontrolises svoju konekciju uzmi netlimiter. i da ne mudrujem vise pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Citaj ugovor i ne kukaj !!! 19.04.2007. 22:33 #16506

status: user
broj poruka: 7761
Sledeci put kad budes uzimao neki od paketa dobro procitaj sve stavke ugovora, pogotovu ono o agregaciji.
A i ovi nasi bi da prodaju flasicu po ceni FLASE, ako moze vise puta punjenu i dihtovanu.
U pocetku je bilo malo onih koji su uplatili adsl, a sada ih ima kolko oces samo sto je kabel ostao isti.
Tj da to malo slikovitije prikazemo kroz tunek koji ima dve trake tj po jednu u svakom smeru ne mozes da proguras tri ili cetiri kolone vozila tj po dve u svakom smeru. Tako da cika policajac po malo pusta jedne pa onda druge i tako dok mu se ne smuci a onda ode na pivo.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Sta da citas!!!!! 20.04.2007. 02:12 #16530

status: user
broj poruka: 486


Kad se u ugovoru koje telekom daje nigde ne spominje agregacija samo brizna dwnloada i brzina uploada.... to jest 256/64,512/128,768/192.
Ja ima gori problem od tovg platio sam 768/192 a dobio sam 256/64. Prijavim PTT u Novom Pazaru da su mi greskom ili namerno pustili 256/64 umesto 768/192 a oni na to odogvore decko paket koji ste trazili je pusten nego sve zavisi od sajta na kojem se proverava ima dosta ostupanja. Na moj odgovor da nikada nisma ni imao brzinu 768/192 dobije odogovor `Vidim da sa tobom nemoze da se prica okrenite broj sefa 311001`, Sef nikad ostupan uvek nesto zauzet itd.....Kada korenem kosisnicki servis u Beogradu 0800-100-100 da sam prijavio kvar kod njih vec 04.04.2007 kazu da je mj problem dosatvljen operaterima ali iz nezanaju kog razloga nije poceto sa radom na otklanjanu mog problema.... I tako evo 15 dana.....
Da ne rpicam o ONLINE igranju ... Jedina igraica koja moze da se igra bez ikakvih problema je Guild Wars, sve ostalo mozes da zaboravis Genrals, Wow, CS, War Craft,.... Na Genrals nemos da se konkatujes da pocnes da igras izbacuje istog trenutka, na WOW te diskonektuje svakih 3-5 minuta najvise i to kad j net idealan, Za WarCratf ping je toliko veliki da nem svrhe igrati 400-500, Da ne pricmao o CS ili nekoj pucacini.....

Jeidno sto ti oni nude pored tog UGOVORA u kojem nista ne pise je BRDO LAZI!!!!

Sutra vracam ADSL modem i uzimam kod SEZAMPRO-a jer nemogu vise da se nerviram sa ........

Aj u ZDRAVLJE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ??? 20.04.2007. 03:48 #16536

status: user
broj poruka: 12785
Sto neko ne koristi Telekom ADSL? Ja sam kod njih na 768kbps i nikada mi download nije silazio ispod 80 kb u sekundi. Inace, tacno je sto je neko rekao, torrenti zavise od tudjih konekcija, sto znaci ako neko hostuje fajl na svom kompu i ima modem 56k, mozes slobodno da zaboravis na tih 256kbps...Torrenti su zastarela stvar, predji bolje na news servere, placaju se 10$ mesecno, ali brzina skidanja je konstantnih 100%...meni 80kb u sekundi....Samo vam treba Visa Virtuon, i 10$ tj, 7.5 evra. Evo vam link za server provajder koji koristim.. http://news.astraweb.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Upravo SVI pricamo O TELEKOMU!!!!!!!!!! 20.04.2007. 06:17 #16542

status: user
broj poruka: 486


Koliko put se samo dnevno nema neta po 1-2 sam bog zna!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Upravo SVI pricamo O TELEKOMU!!!!!!!!!! 20.04.2007. 15:19 #16586

status: user
broj poruka: 12785
Zar originalni post nije bio o problemu preko PTT-a?!!!!!


::
::
:: Koliko put se samo dnevno nema neta po 1-2 sam bog zna!!!!
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp ??? 20.04.2007. 15:32 #16592

status: user
broj poruka: 486
O cemu se ovde radi!!!!!!!!!!!!!!!
Nek neko lepo objasni !!!!!!!!!!
Stvarno nerazumem razliku PTT ADSL i TELEKOM ADSL!!!!!!!!!!!!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs