Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
VISTA & XP u mrezi!?!?
STRANA 1 OD 1
-ShonE- VISTA & XP u mrezi!?!? 21.04.2007. 20:02 T4079

status: user
broj poruka: 3529
Hm! Situacija je sledeca:
u lan-u su nekih desetak kompova, svi su pod XP-om sem jednog na kojem je Vista Ultimate!
Problem je taj sto tom kompu ni jedan iz lana ne moze da pristupi dok se sa njega moze svima!
Da napomenem da su pojedini folderi serovani na Visti i kao sve je u redu, dodati su permission-i za `everyone` ali kad god se zeli pristupiti kompu(vista) pojavljuje se prozor sa potraznjom user-a i password-a(ni jedan user na visti nema svoj pass)!
Iskljucen je i firewall!
Verovatno to mogu srediti u Local Security Polices, ali me zanima da li je to generalni problem ili je neka jednostavna glupost(podesavanje), tako da ko ima iskustva nek pomogne!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Generalni problem 21.04.2007. 20:21 #16727

status: user
broj poruka: 5696
i ja sam to imao na par masina, mrzelo me da lupam glavu, ionako VIsta jos nije ispeglana, WinXP SP-2 je dovoljno mocan OS da odradi sve sto zamislis, VISTA ce biti ono pravo tek za gocinu-dve...iz mnogo razloga, da ne duljim


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Da li ti je... 21.04.2007. 20:25 #16728

status: user
broj poruka: 584
iskljucen Guest account?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Guest 21.04.2007. 20:37 #16729

status: user
broj poruka: 3529
Guest je iskljucen(off)!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso hm... 21.04.2007. 20:39 #16730

status: user
broj poruka: 584
Ako ga ukljucis, ima li neke razlike?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Resen problem! 21.04.2007. 20:55 #16732

status: user
broj poruka: 3529
Dakle:

Administrative Tools/Local Security Policy/Local Polices/User Rights Assignment/

u opciji `Deny acces to this computer from the network` je stojao Guest(ne znam zasto-verovatno po default-u), obrisao sam ga odatle, a u opciji `acces this computer from the network` sam ga lepo dodao, iako je i dalje iskljucen sada sve lepo radi!

Eto, pa ako jos neko bude imao slican problem, uspesno je resen!

I jos nesto da vas(sto Vistate) priupitam, kako resavate problem sa igrama pod vistom, naime ja ako probam najobicniju `The Treasures Of Montezuma`, na ekranu se prikazuju samo neke kose crte(linije), i tako za svaku igru, dok za jednu noviju je izbacio da fali ako se dobro secam 3d9dx.dll(nesto tako-otprilike vezano za DX9)!? U pitanju je Nvidia karta sa najnovijim drajverom(oficielni nvidiin) a u visti naravno DX10.
Thanks!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Jesi li iscitao ovo? 21.04.2007. 20:57 #16733

status: user
broj poruka: 584
:) zato sam te pitao da li imas pristup preko Guest accounta.
Malo si `otpozadi` resio problem, ali vazno je da radi.

Ima bar 10 koraka u kojima mozes da se zeznes kada serujes foldere pod Vistom.

http://www.microsoft.com/technet/network/evaluate/vista_fp.mspx

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Generalni problem 22.04.2007. 13:04 #16780

status: user
broj poruka: 5696
Ovo ne kapiram, smisao je??? Ako hoces na crtu...onda reci, vidim da ti nesto smeta...samo nemoj posle da bude kuku i lele...da sam na tvom mestu dobro bih razmislio koga i zasto prozivam...mnoge stvari su jace od tebe (sto i sam cesto navodis: jace je od mene)...pa da se ne iznenadis sta je jos jace od tebe...eto malo materijala pa razmisljaj...jesi li ti programer pa to znas?? Kada smo vec kod toga sta si po struci, sta studiras ili od cega zivis??? Verujem da ce to razjasniti sve nedoumice


M i G

:: :: i ja sam to imao na par masina, mrzelo me da lupam glavu, ionako VIsta jos nije ispeglana, WinXP SP-2 je dovoljno mocan OS da odradi sve sto zamislis, VISTA ce biti ono pravo tek za gocinu-dve...iz mnogo razloga, da ne tupim.
::
:: bilo je jache od mene..
::
:: Vista je ispeglana, tebe mrzi da lupash glavu (da uchish nesto novo)...
:: tako da ce za sve sto ti ne znash da uradish u Visti biti kriva Vista, a ne ti kojeg mrzi da nauchish Vistu... (iz istih razloga vecina nashih firmi radi sa DOS zasnovanim programima, jer nashe programere mrzi da razbijaju glavu)...
:: ako nisi znao, ili se raspitao, kako se reshava ovako glup problem (koji ce trebati pri bilo kakvom radu u LAN-u) sta reci a ne zaplakati?...
::
:: inache smisao postova je da se pomogne nekom da reshi neki problem, a ne tek da se otkuca nesto, da se vidi da je na brojnom stanju (meni barem tako izgleda)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re: Generalni problem 22.04.2007. 14:34 #16789

status: user
broj poruka: 5696
Osim sto tvrdis bez dokaza (neznanje??? moje??? hahahaha) ovo je samo jos jedan los vic, nothing else...a kao drugo mani se corava posla. Sta ti mislis ko si da sa mnom diksutujes o necemu, pogotovo ako nisi moje struke? Batali se toga, nismo mi zajendo ovce po pasnjacima cuvali da mi se mozes tako obracati. A sada oladi da ne bi opet bilo prepucavanja...


M i G

:: :: Ovo ne kapiram, smisao je??? Ako hoces na crtu...onda reci, vidim da ti nesto smeta...samo nemoj posle da bude kuku i lele...da sam na tvom mestu dobro bih razmislio koga i zasto prozivam...mnoge stvari su jace od tebe (sto i sam cesto navodis: jace je od mene)...pa da se ne iznenadis sta je jos jace od tebe...eto malo materijala pa razmisljaj...jesi li ti programer pa to znas?? Kada smo vec kod toga sta si po struci, sta studiras ili od cega zivis??? Verujem da ce to razjasniti sve nedoumic
::
:: kada ispadnesh nestruchan, (a to ti i te kako jesi i zato te prozivam) vredjaj ili preti???..
:: stati na crtu, to neka pretnja??? uaaaaauuuuuu, evo drhtim od straha..
::
:: nikad se ne svadjaj sa b.....m, ljudi nece primetiti razliku..
:: rekoh vec...
:: tebi nemam sta da kazem... a to je, po tebi, verovatno, samo zato sto si prepametan za ovaj svet..
::
:: a to sta sam, i ko sam, ni u kom sluchaju nece pokriti tvoje neznanje, pa je irelevantno za samo temu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Bez dokaza??? 22.04.2007. 16:19 #16809

status: user
broj poruka: 5696
Ono sto je za tebe irelevatno za mene je od sustinske relevantnosti, no, ja to tebi ne mogu dokazati, iz ocitih razloga. Da se ne bismo vracali na obrazovanje/edukaciju: Zemunsku gimnaziju i elektro-tehnicki fakultet ponavljam ti da se manes glupiranja i pravljenja sebe budalom!!! To ne prilici iole pismenom homo sapiensu ili mozda zelis da, neoborivo, potvrdis covekovo majmunsko poreklo...rekoh ti-batali, samo mozes da izgubis, nista vise...


M i G

:: Da, nemam nijedan... osim postova koji dovoljno govore sami za sebe..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs