Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Koji PDA racunar?
STRANA 1 OD 1
psihoyu Koji PDA racunar? 07.03.2005. 16:02 T408

status: user
broj poruka: 1191
Hteo bi da uzmem PDA do nekih max 300,350 evra.
Nikad nisam imao neki PDA pa bi hteo da cujem neke preporuke i zasto.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zidan sarma spremna 08.03.2005. 01:51 #972

status: user
broj poruka: 1

nikako nemoj da se zeznes i da uzmes nesto drugo do tungsten t3. on ti je oko 350 jevreja i trenutno je najbolja kupovina. ja ga imam malo vise od pola godine i odusevljen sam. zasto bas njega: ima sve! da bi pricao o pda-ovima moram da ga uporedim sa ostalima.
nemoj da te zavara brzina procesora jer su palmovi mnogo brzi od pocket pc-eva zbog os-a (windows drasticno usporava mashinu). sve operacije se izvode trenutno, svi programi za palm su besplatni sa neta, ekran mu je fenomenalan itd... mogao bih da pishem do ujutru al me mrzi. specifikacije pogledaj na netu.
a sad o manama: baterija-ako gledas film, sto trosi najvise, onda ti baterija traje 2-3 sata? sto je malo ali ako ti treba da ubijes vreme dok putujes onda to gledaj ovako-gde to putujes duze od 2-3 sata?(napuni se za pola sata). inace ako ga koristis za unos podataka itd traje i do dva dana. sledece bluetooth- moze da ostvari vezu samo(bar ja tako znam osim ako nema neki program koji bi to poboljsao) sa odredjenim telefonima: nokia 3650 (ja je imam i zato mi je do yaya) i 6310i, motorola tp280i, erikson t68, simens 55, sony-e t610 i t68i i to je sve?! mislim da vishe nema mana i kao sto vidis za te pare ovo je najbolja kupovina. ja sam dao 5000 din i 12 cekova i nisam se pokajao jer na njega gleda kao nesto sto cu dugo dugo koristiti. citao sam u zadnjem sk-u o novom modelu t5 i opet bih uzeo t3! zasto: t5 ima bolju bateriju i mislim da nema ove gluposti oko bluetootha (kompatibilniji je) ali nema diktafon te ne mogu da se snimaju audio zapisi sto je po meni veoma bitno. osim toga ne razvlaci se te je veci pa nemoze da stane u dzep pantalona?!
o pocket pc-evima ne znam mnogo sem da su skuplji i da se kao i sve windows platforme guraju iako, mozda i ne vrede toliko.
malo sam se raspisao ali znam koliko je meni znacila pomoc pri kupovini mashine o kojoj malo ljudi zna nesto da ti kaze a da nisu prodavci. yo




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu T5 09.03.2005. 03:47 #980

status: user
broj poruka: 1191
Najverovatnije cu uzeti Palm T5.Izgleda da nudi najvise za te pare.
Z72 je OK,ali jebo ih onaj grafiti deo na ekranu,to je shit,ekran ispadne nikad manji,inace ima sve.
Treba mi Bluetooth obavezno zbog komunikacije sa mobilnim.
T5 izgleda da ima bolju bateriju.
Kako da nema snimanje zvuka?Ili nema program u sebi?Ili nema mikrofon na sebi?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sumnjiv A Cena? 09.03.2005. 15:43 #984

status: user
broj poruka: 1
Pozdrav,
I meni se cini da je t5 najbolji u ponudi, ali mu je cena nesto visa od onog sto si ti zahtevao (300- 350 evra). Po kojoj ceni si ti pronasao t5?


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu PDA 09.03.2005. 22:44 #987

status: user
broj poruka: 1191
Ima u Imtelu za 400 evra i jos u nekoj firmi za 377 evra(ima tu na pc berzi).
Mada sam na cnetu video Fujitsu-Simens Pocket Loox 420(ima bluetooth,ekran super,dobra baterija,crn) i izgleda da bi trebalo da kosta izmedju 300-350 evra samo ne uspevan da ga nadjem kod nas u firmama.
Jebiga nase trziste je jadno.
Pogledaj na Cnet.com koji sve PDa kompovi imaju i kolike su cene.
Kod njih 400 dolara,a kod nas 450 evra uredjaji(a trebalo bi da kosta 300 evra,jer je 1 dolar 0,75 evra).
Ne znam da li Asus 620BT moze da ekran radi u landscape pogledu?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kons PDA 10.03.2005. 12:42 #993

status: user
broj poruka: 3
Ja imam na prodaju HP Jornadu u full pakovanju-novu.
To je PDA pod Win OS i u isto vreme je i mobilni telefon.
Cena je 400 eura


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boki24 Koji PDA racunar? 22.03.2005. 23:39 #1129

status: user
broj poruka: 5
Ja sam uzeo T5 za 377E i palmOne tastaturu za 5100Din.
Sve radi odlicno. Moje preporuke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs