Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
SkyVision 966
STRANA 1 OD 1
MaliAbner SkyVision 966 23.04.2007. 17:18 T4100

status: user
broj poruka: 7761
Imam jedan mali problem sa ovim uredjejem.
Naime s vremena na vreme se potpuno blokira, i nista nece da ucita.
Otvorivsi ga ustanovio sam da mu se glava nakon izbacivanja diska ne vrati u pocetni polozaj nego ostane blokirana (negde na sredini izmedju pocetnog i krajnjeg polozaja) tako da uredjaj u stvari ne ocita sadrzaj diska.

Pomeranjem tockica (zupcanika) prstom glava se vrati u pocetan polozaj i tako do sledeceg puta.

Ima li neko predlog resenja?

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Jel to oduvek tako??? 23.04.2007. 17:52 #16921

status: user
broj poruka: 5696
Ako jeste probaj sa nadgradnjom firmware-a a ako nije tako radio onda je verovatno neki mehanicki polu-kvar. Nista sto se moze resiti napamet, dakle samo otvaranje sasije pa stavljanje diska (ako je fizcki moguce) i posmatranje ponasanja prilikom manipulacije bi mozda otkrilo problem i eventualno resnje. Jedino ako nije fabricka greska pa ima jos onih kojima je to problem a koji bi ga mogli resiti iz glave, odmah...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Mozda sam nejasno napisao ali... 23.04.2007. 20:48 #16932

status: user
broj poruka: 7761
@Machine
Pa zar nisam naveo da sam uredjaj otvorio, ubacio disk i posmatrao sta se desava.
Obicno uredjaj proseta glavu sa diodom od sredine ka spoljnoj ivici diska kako bi uredjaj ocitao sadrzaj istog.
Takodje sam naveo da ovaj moj primerak nije hteo da pomerao glavu sa laserom tamo vamo, nego su glava i crvena tackica od lasera bila stalno na istom mestu.
Iznerviran prstom sam fizicki pomerio jedan od vidljivih zupcanika i tada je sve proradilo kako valja.
Ali se prica ponavlja, kako je prevazici a da se ne ponavlaj na svakih 2-3 nedelje.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Mozda sam nejasno napisao ali... 23.04.2007. 20:54 #16934

status: user
broj poruka: 5696
OK, na brzaka sam pregledao, mislio sam da je to tip kao onaj slim na NoteBookovima pa je motor i glava na plotni/trayu...a ne kao samo pasivna plotna...e sada ne kapiram koja crvena tackica? Mislis laserski mlaz? Nemoj slucajno u to da gledas. Pogledaj da nije labav neki prenosni kais ako ga ima a koji bi trebalo posle odredjenog repera da vraca pick-up system u nulti polozaj, dakle to bi islo preko nekog nazovi triggera koji bi inicijalizovao vracanje/pomernaje, logika je ista kao i kod svoih drugih opticara...valjda...e, sada vidjao sam na par specigficnih uredjaja sasvim cudan rezim, naime na CREATIVE Infra 1800-5400 CD-ROM serijama ispod vratanca ima jos jednu specijalnu nazupcenu vodjicu/klizac koja upravo definise to da li ce disk biti pokrenut za citanje ili usopste i nece biti inicijalizovan. Kada mi je pukla jedan T vodjica on mi je stalno ostajao off kada je vratim rukom (klizno i preko zupcanika) on ucita medij. U slucaju da i ti imas tako nesto najverovatnije to zeza da li zbog veceg trenja ili zato sto se nesto deformisalo ili otkacilo...


M i G

:: @Machin
:: Pa zar nisam naveo da sam uredjaj otvorio, ubacio disk i posmatrao sta se desava
:: Obicno uredjaj proseta glavu sa diodom od sredine ka spoljnoj ivici diska kako bi uredjaj ocitao sadrzaj istog
:: Takodje sam naveo da ovaj moj primerak nije hteo da pomerao glavu sa laserom tamo vamo, nego su glava i crvena tackica od lasera bila stalno na istom mestu
:: Iznerviran prstom sam fizicki pomerio jedan od vidljivih zupcanika i tada je sve proradilo kako valja
:: Ali se prica ponavlja, kako je prevazici a da se ne ponavlaj na svakih 2-3 nedelje
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 24.04.2007. 10:09 #16999

status: user
broj poruka: 3529
Jedan lik koga poznajem, bavi se popravkom stampaca, a posto i stampaci imaju sistem zupcanika i koje kakvih gumica, on ima neki sprej za podmazivanje istih(za plasticne i gumene delove), tako da bih ti preporucio da pogledas negde neko sredstvo(recimo isto sprej) kojim bi mogao da podmazes sve to lepo i vidis da li ce ti resiti problem, ako je uopste do podmazivanja, ili ti kao sto Mashine rece trenja!
Ako nekad sam vraca a nekad ne, rekao bih da je do toga!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner I ja sam misljena da je podmazivanje... 24.04.2007. 16:31 #17027

status: user
broj poruka: 7761
Samo ne znam sta, da li osovine po kojima kliza glava citaca ili zupcanici tj transportni mehanizam.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs