Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
agere drajveri
STRANA 1 OD 1
Pisko agere drajveri 24.04.2007. 22:27 T4116

status: user
broj poruka: 6643
Evo, mučim se već par dana, neočekivano.
Iz razloga koji nisu za objašnjavanje, na jednom mestu moram da instaliram jedini modem koji imaju, a to je no-name kartica, PCI, sa agere SV9VP-T00 čipom na sebi... (ovo na kraju mogu biti i dva slova O, *#@).
Pet cd-a koji su mi se našli, redom od pokojnih modema, što od lucenta, što od agere-a, nisu odgovarajući, jednostavno, to nije taj drajver.
A, internet i google je ono što me izludelo, linkova, naizgled, koliko hoćeš, ali svi vode na jedan jedini sajt, gde se nalog plaća, ili, dobija se `free` nalog uz prodaju podataka o privatnosti, ali, avaj, taj je u stvari phishing stranica, čisto da pokupi spam odrednice... tako da nisam uspeo da zbavim drajvere.
Ako neko ima modem sa tom verzijom čipa, a voljan je da mi to prosledi, rešio bi me poprilične bede.
p.s. na sajtu agere-a, koga je preuzeo lsi, stoji neki bzvze drajver, za čip koji se razlikuje u samo jednom slovu od onog koji imam.... a tog, naravno, nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE www.driverguide.com 24.04.2007. 22:52 #17057

status: user
broj poruka: 5696
ukolko vec nisi probao. Ili imas sajt bas posvecen modemima i za Liux i za Win i za Mac...al mu zaboravih ime...

ja imam SV9VPL-T00 sa tog sajta koji je kao ujedno i LTremove.exe pa valjda i skida i instalira, mogu ti ga proslediti samo ostavi eMail...

M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: www.driverguide.com 24.04.2007. 23:15 #17063

status: user
broj poruka: 9384


:: ukolko vec nisi probao. Ili imas sajt bas posvecen modemima i za Liux i za Win i za Mac...al mu zaboravih ime... winmodem i linmodem.ko
::
:

Kada meni zapne za tako neke nebulozne cipove ili kada uopste nemam predstavu koji je modem u pitanju, onda uzmem neki disk iz 2002-3, koji se isporucivao uz lucent - agere sw i intel - ambient modeme, koji na sebi arhivu drajvera za nekih 20ak modema i retko kada ne prodje.

CD izgledao otprilike ovako: Pojavi se autoran instaler sa nekom kineskom mozgoispirajucom muzikom i pise `modem iz under instaling please wait`. Ako ne posedujes ovakav (ili slican disk) voljan sam ti ga ustupiti jer je vremenom postao veoma dobro copy proceted vidnim mehanickim oostecenjima.


Ako ti nesto igra, mail me.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr proveri 24.04.2007. 23:31 #17065

status: user
broj poruka: 242
driwerguide
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Drajveri 24.04.2007. 23:51 #17067

status: user
broj poruka: 4163
pogotovo za modeme mogu da budu prava gnjavaza. Meni se desavalo i da nadjem odgovarajuci drv a da ne radi sa izrodom od modema. Jedini nacin da ti pomognem je da ti spalim 1 cd sa mojom kolekcijom drajvera za modeme. Medju njima 99% ima i drv za tvoj. Moj mail servis_pc@yahoo.com
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ako je xp 25.04.2007. 00:58 #17077

status: user
broj poruka: 609

znaci ako je xp(neznam dali ovo moze za druge windowse) zakaci se na update windows-a ..naravno tamo zakacis custom i treca stavka ti je harware..tu ce ti ponuditi driver za modem...kod mene uvek upali ta fora kad nemam driver..naravno treba ti neki programcic ako ti nije legalan win..bla bla trutj..javi se na mail ako hoces da ti posaljem isti i opisem proceduru implementiranja :) pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner driver v8.3 25.04.2007. 13:33 #17111

status: user
broj poruka: 7761
Cini mi se da su podlednji zvanicni drajveri za agere (lucent win modem) ako je tvoj taj bili oni sa brojem 8.3, ali ko sto ti je rekao vmarc uzmes neki stari all in one cd koji je imao drajvere sa tust i tma modema, to bi trebalo da radi.

E sad ne mora da bude problem sa drajverima, mene je prosle godine ublia podrska da dos programe, tako da skoro nista nisam mogao da instaliram, stalno je modem zauzet, te ne valja mi VDM itd...

Usledila je reinstalacija sistema.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Èekič i reciklaža 25.04.2007. 17:09 #17143

status: user
broj poruka: 6643
Da, 830 je zadnja verzija, ali ih glupavi modem ne prepoznaje. Treba neka verzija 2.x.x.x do koje nikako stići.
Ti cd-i, po meni, teško da će pomoći jer su iz vremena kada ovo njesra nije ni napravljeno. Ma to je izgleda neki abortus od modema, to više ne prave...
A windows update, tačno je da daje potrebne drajvere za NEKE verzije lucenta, agere-a, ali, avaj, potrebna je internet konekcija tamo gde je modem, a to predstavlja nemoguću misiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic e pa 25.04.2007. 21:49 #17173

status: user
broj poruka: 609

imas dve solucije onda

1.komp kuci pa na lan..ili ako nemas gde ja cu ti to zavrsiti bez nadoknade(ako si u bg)

2.nov modem ...mislim da su max 10 jevreja

eto ja ti vise nemogu pomoci :) pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikruli Agere drajveri za SVP modem 28.04.2007. 23:29 #17540

status: user
broj poruka: 56



Imam CD koji sam dobio uz taj modem. Ti drajveri funkcionisu mada je modem ocajan. Ako nisi pronasao drajvere javi mi na mail pa cu ti ih poslati.

Pozdrav

mikruli@gmail.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs