Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
kablovski vs. adsl internet
STRANA 1 OD 1
Dyca kablovski vs. adsl internet 25.04.2007. 11:17 T4122

status: user
broj poruka: 1574
Zelim da uvedem kablovski internet(SBB),ali me zanima sa je bolje??ADSL sam vec imao,ali posto sam se preselio sad me zanima da li da opet uzimam adsl ili kablovski,koje su razlike??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 25.04.2007. 11:27 #17101

status: user
broj poruka: 3529
Iskreno: veoma subjektivno sta je bolje, nekad i negde moze da bude bolji kablovski, a nekad adsl!
Najbolje je da u kraju gde zivis izvrsis ispitivanja sta ljudi koriste od neta pa vidis ako imas mogucnosti kako kome sta radi, najbolje da istestiras!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 25.04.2007. 11:34 #17102

status: user
broj poruka: 271

Ako posmatras samo tehnologiju (i zanemaris uticaj provajdera) onda je po meni bolji kablovski u svakom slucaju (odnos download/upload, stepen iskoriscenja, ...). E sada ako uzmes u obzir i provajdera onda je to vec diskutabilno, lakse je promeniti provajdera na ADSL-u nego kada si na kablovskom, cena nije zanemarljiv faktor i zavisi naravno opet od provajdera, zavisi od tvojih potreba i za sta koristis net (ping bi trebalo da je bolji na kablovskom sto je opet bitno samo u slucaju da igras igrice onlline). Tako da ima mnogo faktora koje moras uzeti u obzir pa da odmeris koji net je bolji za tebei.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 25.04.2007. 12:17 #17103

status: user
broj poruka: 423
Kablovski je bolji jer dobijes pojacani lokal kod sbb i mozes da skidas svasta na dc++


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: kablovski vs. adsl internet 25.04.2007. 13:10 #17107

status: user
broj poruka: 9384



:: Zelim da uvedem kablovski internet(SBB),ali me zanima sa je bolje??ADSL sam vec imao,ali posto sam se preselio sad me zanima da li da opet uzimam adsl ili kablovski,koje su razlike?
::

Ako mozes kablovski kod SBBa onda njega bez razmisljanja.
U svakom drugom slucaju ADSL.

Sto se pitanja konkretno tice, kablovski odnosi pobedu na svakom nivou, ali je adsl prihvatljivija i pristupacnija varijanta, namenjena upravo kucnim korisnicima sa ciljem smanjenja troskova na ustrub zanemarljivo losijeg kvaliteta. Ali, to je pravilo vazilo do pre par godina, sada su pale cena kablovskog interneta, koji se u praksi pokazao stabilnijim, tako da nebi trebao da se dvoumis. Jos jedna lepa stvar kod kablovskog je to sto mozes da uzmes prepaid par gigabajta i vozis dok ne potrosis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 25.04.2007. 13:15 #17108

status: user
broj poruka: 1574
Hvala na odovorima,koliko vidim svi ste 100% za kablovski tako da cu njega da uzmem.Hvala jos jednom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Sto se mene tice SBB je u prednosti... 25.04.2007. 16:31 #17137

status: user
broj poruka: 267
Ja sam u slicnoj situaciji kao i ti (doduse obrnuto), bio sam u Zemunu do skora i koristio na svoje veliko zadovoljstvo usluge SBB-a. Ne kazem da nisam imao problema, ali to je ipak radilo uglavnom kako treba (koristio sam flat256). Imas download-upload 2:1 ili 256/128 (kod ADSL-a 4:1 256/64), imas lokal duple brzine u odnosu na spoljni net 512/256 (za mene idealna stvar filmovi, programi, igrice...). Napominjem da igrice preko neta nisam igrao, pa neznam kako bi se SBB pokazao na tom planu, citao jesam po raznim forumima da ima dosta problema, ali mi to nije bilo bitno. Prilikom skidanja sa FlashGet-om brzina u proseku je bila oko 30-31,2kb/s...

Sada je situacija sledeca, presao sam na Miljakovac i nemam bar trenutno mogucnost da se nakacim na SBB, pa sam bio prinudjen da podnesem zahtev za ADSL koji su mi javili da mogu od sutra da koristim, treba da preuzmem modem kod YUBC-a (naravno trebace mi ruter, pa ce uslediti i novo pitanje povodom nabavke rutera), YUBC opet zbog rasprava po forumima koje najbolji :). Kako ce ova kombinacija raditi videcu tek ali ne ocekujem skidanje preko 25-27kb/s (256flat), a o lokalu da i ne pricamo. Tako stoje stvari na tebi je da presudis :)

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne znam sto reci osim 25.04.2007. 16:40 #17141

status: user
broj poruka: 5696
Imas 2x brzi local za istu lovu, takodje i upload, a posto su snizili cene na ADSL nivo onda je bolje. Mada ne volim SBB firmu...inace na zahtev RATELa su spustili za 5e po paketu...kako bi opravdali odnos cena/kvalitet


M i G

:: Zelim da uvedem kablovski internet(SBB),ali me zanima sa je bolje??ADSL sam vec imao,ali posto sam se preselio sad me zanima da li da opet uzimam adsl ili kablovski,koje su razlike?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs