Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Internet vs MUNJE & GROMOVI
STRANA 1 OD 1
psihoyu Internet vs MUNJE & GROMOVI 25.04.2007. 14:22 T4126

status: user
broj poruka: 1191
Evo sedim ja za kompom i napolju seva li seva, ne obracam ja preterano paznju kad ono odjednog pukne grom i meni zvucnici nesto zakrce, bas sam se iscimao,kao da mi je u sobi puklo nesto.
Sad pravi razlog zbog cega se brinem. Imam Wireless net i ogromnu antenu na vrhu kuce od 10m (antena je najvislja tacka krova) i posto ne bi da se igram sa sudbinom da mi komp ili mene sprzi grom da li postoje neki gromobrani za takve stvari? Kao sto se na kuce stavlja, samo sto je ovo za antenu.
Cak se i internet prekinuo na trenutak pa sam morao da resetujem AP.
Zamislite kad su mi se promenila podesavanja za mis,znaci vratilo mu je brzinu na mnogo sporije! Za neverovati ali je bilo tako keve mi! Jos sam u cudu!
Da nije grom vec roknuo u moju antenu? Sprzio bi nesto da jeste zar ne???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 :) 25.04.2007. 16:13 #17135

status: user
broj poruka: 938
ako ovu temu nisi postavio putem sms-a onda je sve OK! :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Sini munjo, udri grome :) 25.04.2007. 17:12 #17144

status: user
broj poruka: 537
Da ti je grom opalio antenu znao bi to sigurno i sam, nemoj da se sekiras :) Nisam bas bas ekstra strucan za antene i gromove ali sam radio-amater pa mislim da bi mozda i mogao da kazem nesto pametno :) (ili ne :p )
Postoji zakonski propisana visina antena (ili bilo cega sto je metalno a strci ti iznad krova) za koju je obavezno podignuti gromobran. Nama je malo falilo da podignemo metalni nosac za antenu koji bi nadvisio krov trospratne kuce za 11m :) spremili bili sve za postavljanje (ukljucujuci i autodizalicu) kad cvrc :) dodjose neki u kombinezonima i kazu da mora da se postavi gromobran za sve sto se nalazi vise od 5 m od najvise tacke krova. Inace, gromobran nije (kako smo mi mislili) jeftina stvar.. trazili nam preko hiljadu evra da nam postave gromobran na tu kucu gde je trebala da se digne antena. Zato sada od mene do servera ima 110m LAN kabla zategnutog ko pracka koji prolazi kroz 3 krova komsijskih kuca :))))))) U sustini, ako ima visih objekata u tvojoj blizoj okolini od tvoje antene ne bi treabao da se brines puno. A ako zivis u negde u Vojvodini na nekom proplanku u selu koje ima 2 kuce i 3 obora...e... onda uzmes celicnu felnu od nekog auta i zakopas je u neku rupu dubine bar 4 m.Za felnu ,pre nego sto je ubacis u raku, vezes debeo bakarni provodnik a njegov drugi kraj vezi oko svoje leve (iskljucivo leve!) noge i sprzi neku dobru igricu dok napolju nebo bljuje vatru i vodu :) neces imati problema :))))

Naravno za bolji savet se raspitaj na sajtu BG Wirelessa, oni ljudi sigurno znaju sta i kako jer se petljaju sa time svaki dan :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CarlosO Re: Sini munjo, udri grome :) 26.04.2007. 09:39 #17211

status: user
broj poruka: 54


:: Da ti je grom opalio antenu znao bi to sigurno i sam, nemoj da se sekiras :) Nisam bas bas ekstra strucan za antene i gromove ali sam radio-amater pa mislim da bi mozda i mogao da kazem nesto pametno :) (ili ne :p )
:: Postoji zakonski propisana visina antena (ili bilo cega sto je metalno a strci ti iznad krova) za koju je obavezno podignuti gromobran. Nama je malo falilo da podignemo metalni nosac za antenu koji bi nadvisio krov trospratne kuce za 11m :) spremili bili sve za postavljanje (ukljucujuci i autodizalicu) kad cvrc :) dodjose neki u kombinezonima i kazu da mora da se postavi gromobran za sve sto se nalazi vise od 5 m od najvise tacke krova. Inace, gromobran nije (kako smo mi mislili) jeftina stvar.. trazili nam preko hiljadu evra da nam postave gromobran na tu kucu gde je trebala da se digne antena. Zato sada od mene do servera ima 110m LAN kabla zategnutog ko pracka koji prolazi kroz 3 krova komsijskih kuca :))))))) U sustini, ako ima visih objekata u tvojoj blizoj okolini od tvoje antene ne bi treabao da se brines puno. A ako zivis u negde u Vojvodini na nekom proplanku u selu koje ima 2 kuce i 3 obora...e... onda uzmes celicnu felnu od nekog auta i zakopas je u neku rupu dubine bar 4 m.Za felnu ,pre nego sto je ubacis u raku, vezes debeo bakarni provodnik a njegov drugi kraj vezi oko svoje leve (iskljucivo leve!) noge i sprzi neku dobru igricu dok napolju nebo bljuje vatru i vodu :) neces imati problema :)))
::
:: Naravno za bolji savet se raspitaj na sajtu BG Wirelessa, oni ljudi sigurno znaju sta i kako jer se petljaju sa time svaki dan :


E da, i da se ja, ako mogu nadovezem,bolje stavi neki bojler ili jos bolje ves masinu u tu rupu.Trebalo bi da radi .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL :) 26.04.2007. 12:55 #17223

status: user
broj poruka: 537
E kad si se vec nadovezao, da te pitam nesto :) koji bojler i koja ves masina mogu da rade pod zemljom `leba ti ? :) nemoj da lazes coveka :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NebojsaVuk Seva pa grmi 11.09.2007. 00:20 #27254

status: user
broj poruka: 1
Ako imas neko visoko drvo ili si u podnozju nekog brda veoma je mala verovatnoca da ce munja pronaci put bas do tvoje antene. Uostalom, nemoj mnogo da surfujes dok seva, pogasi sve i lezi pa spavaj.(mnogo je jeftinije):)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646106.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs