Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows ne moze da bootuje!!!
STRANA 1 OD 1
urosk Windows ne moze da bootuje!!! 27.04.2007. 09:50 T4151

status: user
broj poruka: 462

Ovako imam sledeci problem, kada restartujem racunar ili ga upalim desava se svremena na vreme da nece da butuje, tj. pokrene onaj crni ekran gde ucutava windows i onda se samo zacrni ektrat i nista se ne desava. Onda moram da ga restarujem i onda ucita windows normalno, naravno pita me da li hocu safe mode ili start windwos normaly jer je ugasen na silu!!
Ne znam zasto mi se to javlja sve komponente su mi maltene nove osim dvd-rw koji je star nekih 2 godine! I primetio sam da kada bootuje windows to radi mnogo sporo, tj. drzi na onom ucitavanju nekih 10-12 sekundi! U bios mi je normalno podeseno da bootuje samo sa hard diska Na starom kompu i hardu dizaomi je posle 2,3 sec! Imam atlona x2 3600, asus m2n-e, 1gb ddr2 800, x1650pro, cieftec 350w, seagete 250gb sata 2 16mb cache,pionir dvd-rw 110. Sumnjam na hard disk, ali sve radi normalno pa i igrice. kada udje u windows radi stabilno i nemam problem!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 27.04.2007. 10:24 #17330

status: user
broj poruka: 3529
Stvarno postoji gomila razloga zbog cega bi ti se to desavalo, jedan si sam naveo a to je hdd, ali ja sumnjam na napajanje, imao sam puno takvih slucajeva, komp se muci prilikom podizanja sistema, cas oce, cas nece, i zamenim napajanje i sve sljaka!
Mozda te i win zeza, ali ja bih ipak da sam na tvom mestu prvo probao sa nekim drugim napajanjem, ako mozes pozajmi od nekoga neko Ok samo da vidis rezultat.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
todicn Savet 27.04.2007. 11:46 #17336

status: user
broj poruka: 18

Ja bih na tvom mestu prvo preinstalirao windows..... Ne verujem da ce da pomogne, al je ipak jeftinije od napajanja, pa vredi probati, nikad se ne zna :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 27.04.2007. 11:53 #17338

status: user
broj poruka: 1574
Probaj sa menjanjem hdd-a i napajanja,jedno po jedno pa ces mozda videti u cemu je problem,ako ne pokusaj i sa reinstalom Windows-a,a ako to nece odnesi ga negde na servis...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Windows ne moze da bootuje!!! 27.04.2007. 12:04 #17339

status: user
broj poruka: 5696
Nisi reako brand RAMa, Seagate je odlican i pouzdan, pa i ne sumnjam na njega. Mozda RAM a mozda bi to resilo skidanje partcije, full format i instalacija svezeg WinXP SP-2. HDD proveri fabriskim dijagnostickim alatom...

M i G

::
:: Ovako imam sledeci problem, kada restartujem racunar ili ga upalim desava se svremena na vreme da nece da butuje, tj. pokrene onaj crni ekran gde ucutava windows i onda se samo zacrni ektrat i nista se ne desava. Onda moram da ga restarujem i onda ucita windows normalno, naravno pita me da li hocu safe mode ili start windwos normaly jer je ugasen na silu!!
:: Ne znam zasto mi se to javlja sve komponente su mi maltene nove osim dvd-rw koji je star nekih 2 godine! I primetio sam da kada bootuje windows to radi mnogo sporo, tj. drzi na onom ucitavanju nekih 10-12 sekundi! U bios mi je normalno podeseno da bootuje samo sa hard diska Na starom kompu i hardu dizaomi je posle 2,3 sec! Imam atlona x2 3600, asus m2n-e, 1gb ddr2 800, x1650pro, cieftec 350w, seagete 250gb sata 2 16mb cache,pionir dvd-rw 110. Sumnjam na hard disk, ali sve radi normalno pa i igrice. kada udje u windows radi stabilno i nemam problem!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Probaj 27.04.2007. 13:28 #17350

status: user
broj poruka: 844
Pocupaj sve usb uredjaje i probaj onda da podignes sistem

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ma nema to veze sa cipsetovima 27.04.2007. 17:31 #17385

status: user
broj poruka: 7761
Evo ja imam staru masinu (via cipset) koja sve ukupno ne vuce vise od 180-200w, napajanje 400w pa opet nece uvek iz prve da se podigne sistem, neki put ostane crn ekran. Gasenje na dugme i ponovni restart reis stvar i tako jednom u nedelju dana.

Misljenja sam da je tu glavni problem sa plocom (kod mene) buduci da ima jedno 4+ godina i da su elektroliti vec poceli da otkazuju poslusnost, te ne daju dovoljno struje za pocetnu inicijalizaciju svih kartica na racunaru.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E da se odma ogradim 27.04.2007. 18:05 #17388

status: user
broj poruka: 7761
Covek ima noviji racunar i iste simptome kao i ja na bajatoj racunaljki.
Ja sumnjam da AGP port na mojoj ploci (stara je) ne dobije dovoljno struje da pobudi video kartu, jer dioda na monitoru u takvoj situaciji ne promeni boju sa zute na plavu. Sto pak ne mora da bude i u tvom slucaju posto je tvoj racunar prilicno maldji od mog.
Moguce je pak da se neki servisi XP-a ne pozatvaraju valjano pri gasenju razcunara pa posle pri dizanju prave problem.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso hm... 27.04.2007. 19:09 #17398

status: user
broj poruka: 584
Ne bih ja isao na tu kartu da je hardver odmah. Njemu prodje bios, digne grafiku ali
se skrsi sa drajverima. Pre nego sto reinstaliras windows, skini nForce drajvere,
restartuj i stavi stariju DRUGU verziju drajvera.

U boot.ini stavi posle /fastdetect /SOS
Izlistace ti drajvere i na problematicnom
ce se ukociti. Pogledaj koji je.
Ne znamo ovako u kom stadijumu kernala windows puca.

Pocisti drajvere -
u CMD - kucaj :
set devmgr_show_nonpresent_devices=1 enter
devmgmt.msc enter

Idi u view i ukljuci show hidden devices
Pobrisi mu duple drajvere i visak uredjaja.

Pogledaj logove sa cim i kad radi dobro ima problema:
Desni na MyComputer/Manage idi na Event Viewer/System i Application i pogledaj
sta se crveni i od programa i od servisa.

Javi sta ti je sumnjivo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: hm... 05.05.2007. 20:40 #18176

status: user
broj poruka: 5696
Geloso, lep predlog, svi se odmah hvataju za cvrste stvari...moram priznati da dosta znas o softwareu (bar onom sistemskom, av...)...verovatno ce SOS otkriti eventualni gap!!!


M i G

:: Ne bih ja isao na tu kartu da je hardver odmah. Njemu prodje bios, digne grafiku al
:: se skrsi sa drajverima. Pre nego sto reinstaliras windows, skini nForce drajvere
:: restartuj i stavi stariju DRUGU verziju drajvera.
::
:: U boot.ini stavi posle /fastdetect /SOS
:: Izlistace ti drajvere i na problematicno
:: ce se ukociti. Pogledaj koji je.
:: Ne znamo ovako u kom stadijumu kernala windows puca
::
:: Pocisti drajvere -
:: u CMD - kucaj
:: set devmgr_show_nonpresent_devices=1 ente
:: devmgmt.msc ente
::
:: Idi u view i ukljuci show hidden device
:: Pobrisi mu duple drajvere i visak uredjaja
::
:: Pogledaj logove sa cim i kad radi dobro ima problema
:: Desni na MyComputer/Manage idi na Event Viewer/System i Application i pogleda
:: sta se crveni i od programa i od servisa
::
:: Javi sta ti je sumnjiv
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 07.05.2007. 03:58 #18327

status: user
broj poruka: 584
Resio covek problem... Drajveri... Ovoga puta...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs