Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Stize letoo....
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Stize letoo.... 29.04.2007. 22:47 T4186

status: user
broj poruka: 4506
Stize leto i na osnovu ovoga sto se moze videti dosad bice poklano ljudi...kupih nedavno makinu pa ne zelim da mi u junu na 55C dim iz serpe kulja :)..Razmisljao sam da skinem ovaj box kuler sa 930d i stavim ( coler master hyper tx koji svi hvale ili
Spire SP507B7-U DiamondCool heat-pipe all copper koji mi deluje kvalitetnije a slicne su cene ? ) >Znaci imam jedan ventilator na napajanju,1 na maticnoj(nije 100%) i 1 ja procesoru.Stavio bih i Cooler Master HDD Cooldrive4 S da kontrolise sve te dodatne ventilatore(da mi ne pobegne kuciste :).Znaci pored 1 na procesor i cool drive 4-ke treba mi jos jedan ventilator da hladi generalno vecinu kompnenti(da uvlaci).sta mi preporucujete ?
ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Stize letoo.... 29.04.2007. 23:09 #17612

status: user
broj poruka: 2909
:: Stize leto i na osnovu ovoga sto se moze videti dosad bice poklano ljudi...kupih nedavno makinu pa ne zelim da mi u junu na 55C dim iz serpe kulja :)..Razmisljao sam da skinem ovaj box kuler sa 930d i stavim ( coler master hyper x koji svi hvale ili
:: Spire SP507B7-U DiamondCool heat-pipe all copper koji mi deluje kvalitetnije a slicne su cene ? ) >Znaci imam jedan ventilator na napajanju,1 na maticnoj(nije 100%) i 1 ja procesoru.Stavio bih i Cooler Master HDD Cooldrive4 S da kontrolise sve te dodatne ventilatore(da mi ne pobegne kuciste :).Znaci pored 1 na procesor i cool drive 4-ke treba mi jos jedan ventilator da hladi generalno vecinu kompnenti(da uvlaci).sta mi preporucujete
:: ajd uzdravlje :

Greska!...Cooler Master HyperTX...HyperX je skroz drugi kuler nije los,ali daleko od TXa...
A sto se tice performansi sumnjam da ces naci bolji kuler sa 20e.
Sto se tice HDD kulera imam Chiftec Thermal Killer i deluje vrlo zanimljivo...Aluminijumsko kuciste i jedan ventilator u podnoziju,ima cetiri meraca temperature i cetiri kontrolera na koje mozes da prikacis sve ventilatore i da podesavas brzinu okretaja,a istovremeno pratis temperaturu komponenti...Takodje i 2xUSB,FireWire,Phones/Mic(ovo nisam ni aktivirao).


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni :). 29.04.2007. 23:23 #17613

status: user
broj poruka: 4506



:) ispravljeno, `fala..nego cooldrive 4 je prioritet :)....znaci preporuka ide hyper TX-u oki..a sta da radim sa dodatnim ventilatorima, ubacio bih jos jedan trenutno(da ne bude previse),ima li neke razlike sobzirom da su skoro svi oko 400-600 din kako sam video?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: :). 29.04.2007. 23:42 #17614

status: user
broj poruka: 2909
:: :) ispravljeno, `fala..nego cooldrive 4 je prioritet :)....znaci preporuka ide hyper TX-u oki..a sta da radim sa dodatnim ventilatorima, ubacio bih jos jedan trenutno(da ne bude previse),ima li neke razlike sobzirom da su skoro svi oko 400-600 din kako sam video

Nisam nikad video CM CoolDrive...tako da necu da lupam..ovaj ThermalKiller nije los..
A sto se tice ostalih ventilatora....sto vise to bolje hladjenje(kazi sto sam ti lepo objasnio)..:))))
Raspitaj se i vidi da uzmes sto tise(makar dva-jedan da uvlaci drugi za izduvava vazduh) sto bolja cirkulacija vazduha unutar kucista to bolje...Ja imam ukupno 6 komada(2 na kucistu,1 na napajanju,1 na procesoru,1 na HDDu i 1 na grafici...za sad su svi bukvalno necujni...za sad...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan najbolje resenje 30.04.2007. 00:12 #17615

status: user
broj poruka: 801



za ventilatore na kucistu je najbolji odnos 2:1(2 izvlace, jedan uvlaci).najbolje hladjenje je klima stavljena na 18C :DDD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni hehe 30.04.2007. 00:25 #17617

status: user
broj poruka: 4506



cooldrive 4 nisi video ?hehe ne znas sta propustas,znam da zvucim kao klinac sad ali bruuutalan je :),isti fazon kao taj thermalkill ili kako vec( hladi hdd, plus potenciometar za kontrolu 4 ventilatora + odlicno izgleda....recite mi koje ventilatore da uzmem (sto se tice ovih sto uvlace i izvlace vazduh?) ili da ja ubacim usisivac i resim stvar sto se tice izvlacenja :DD

p.s. klima je daleko, na drugom kraju stana :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jlkmaniac1 cool drive 4 30.04.2007. 00:35 #17618

status: user
broj poruka: 64



Imam ja cool drive ali 6 ne 4 i mogu ti reci da nista specijalno ne hladi a i sa njim dolazi suma kablova znaci ne znas gde ces sa njima kod 6 barem kod mene malo je teze namestiti software a i meraci za temperaturu nisu nesto bas tacni ispravka nisu u opste tacni a sto se tice regulacije ventilatora to je ok!! ja bih ti preporucio gore navedeni Chiftec Thermal Killer jer izgleda mnogo ozbiljnije!! Toliko od mene
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 30.04.2007. 01:01 #17622

status: user
broj poruka: 2909
I ovde dobijas hrpu kablova...vecinu sam stavio u fioku...A merace sam prikljucio da,kontrolisu temperature HDDa i RAMa...

http://www.chieftec.de/pdf/manual_DT5000.pdf


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Rashladi ti kuciste 30.04.2007. 01:07 #17624

status: user
broj poruka: 7761
Svaki stepen manje u kucistu je stepen manje na procesoru !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr temperature 30.04.2007. 02:26 #17630

status: user
broj poruka: 242
opipaj ti to sve rukom, ako ne mozes da izdrzish toplotu to je nekih 70 stepeni
moj a64 je topliji od okoline 2-3 stenea, isptred hardova stavi neki ventlator...
imam makstora 250 gb u usb reku koj nije iskljucen mesecima na ruku je toplo, ma radi
ja pipnuo pasvivni hladnjak na ploci i opeko se , kazu ljidi ma sho si pipao, i evo to mi tako radi danima( nikada ne iskljucujem spravu)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 30.04.2007. 09:32 #17637

status: user
broj poruka: 3529
Za kuciste(dodatne ventilatore) uzmi Spire ball b.(kuglicne), tihi su i extra dugotrajni, tesko da ce ti zaribati!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 30.04.2007. 09:35 #17638

status: user
broj poruka: 4506



ma ...nisu strasne temperature..od 42-46 u idle i do 52 C kada igram nesto je bilo normalno ali cim su dosli ovi topli dani (kada je napolju bilo oko 25 C), temperatura mi skoci u toku rada i do 60 C.Tako da necu da se zezam sa kompom kada u julu bude 45 C i da nemogu da ga upalim....

p.s. pre neki dan sam gledao modovanje kompa, `vodeno hladjenje` ...momak ubacio komp u akvarijum pun ulja :) + posle toga isprzio krompirice u tom istom ulju zagrevajuci akvarijum :)) ludaaak
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocacu Re: Re: Stize letoo.... 30.04.2007. 14:16 #17655

status: user
broj poruka: 252



:: :: Stize leto i na osnovu ovoga sto se moze videti dosad bice poklano ljudi...kupih nedavno makinu pa ne zelim da mi u junu na 55C dim iz serpe kulja :)..Razmisljao sam da skinem ovaj box kuler sa 930d i stavim ( coler master hyper x koji svi hvale ili
:: :: Spire SP507B7-U DiamondCool heat-pipe all copper koji mi deluje kvalitetnije a slicne su cene ? ) >Znaci imam jedan ventilator na napajanju,1 na maticnoj(nije 100%) i 1 ja procesoru.Stavio bih i Cooler Master HDD Cooldrive4 S da kontrolise sve te dodatne ventilatore(da mi ne pobegne kuciste :).Znaci pored 1 na procesor i cool drive 4-ke treba mi jos jedan ventilator da hladi generalno vecinu kompnenti(da uvlaci).sta mi preporucujete
:: :: ajd uzdravlje :
::
:: Greska!...Cooler Master HyperTX...HyperX je skroz drugi kuler nije los,ali daleko od TXa...
:: A sto se tice performansi sumnjam da ces naci bolji kuler sa 20e
:: Sto se tice HDD kulera imam Chiftec Thermal Killer i deluje vrlo zanimljivo...Aluminijumsko kuciste i jedan ventilator u podnoziju,ima cetiri meraca temperature i cetiri kontrolera na koje mozes da prikacis sve ventilatore i da podesavas brzinu okretaja,a istovremeno pratis temperaturu komponenti...Takodje i 2xUSB,FireWire,Phones/Mic(ovo nisam ni aktivirao)
:: sta mislis o cooler master L3 u odnosu na TX,PITANJE ZA DaSichSyste
:: sta
:: DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocacu cooler 30.04.2007. 14:18 #17656

status: user
broj poruka: 252


sta mislis o cooler master L3 u odnosu na TX,PITANJE ZA DaSichSyste

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ko obrisa onaj nepristojni komentar ? 30.04.2007. 15:05 #17661

status: user
broj poruka: 7761
Ko obrisa onaj neprisotjni komentar i moju kritiku istog?

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: cooler 30.04.2007. 15:45 #17666

status: user
broj poruka: 2909

:: sta mislis o cooler master L3 u odnosu na TX,PITANJE ZA DaSichSyst
Pretpostavljam da sam to ja....

Trebalo bi da je L3 tisi od TXa,ali slabije hladi...TX uopste ne cuje i sa otvorenim kucistem,dobio je silne nagrade i vrlo cesto ga koriste klokeri bas zato sto odlicno hladi i sto je tih,a pored procesora napravnjen je tako da hladi i plocu sto je VELIKI plus...Sto ne zanaci da je L3 los,nego da je TX bolji..Tako da moj glas opet ide njemu...Budi siguran da ces biti odusevljen ako uzmes TX...Vise puta sam rekao da nisam mogao da verujem da sam dobio ovako dobar kuler za 20e.

Hyper TX:
http://www.coolermaster-europe.com/index.php?LT=
english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=RR-DCH-S9U1-GP&other_title=0

Hyper L3:
http://www.coolermaster-europe.com/index.php?LT=
english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=RR-LCH-P9E1&other_title=0


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Coolet master Hyper TX GP 30.04.2007. 19:56 #17677

status: user
broj poruka: 327
Video sam temu od pre dva tri dana o ovom kuleru i kupio sam ga tog istog dana. Kada sam ga video pao sam u nesvest. Ono nije kuler, ono je KULERCINA. A tek sto hladi. Athlon 3800+X2 sa oba jezgra uposljena sa Prime95 i temperatura ne prelazi 39 stepeni. I temperatura na chipsetu ploce Asus M2N-E Deluxe se smanjila za celih 7 stepeni sto uopste nije malo. Ventilator je od metala odvojem gumenim podloskama tako da je apsolutno tih.
Ma jebali mu kevu kolko su ga dobro napravili.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dvaput je dvaput 30.04.2007. 23:13 #17686

status: user
broj poruka: 6643
MalomAbneru: zar nije 1C više u kućištu - skoro 2C na procesoru?
Naravno - u nekim normalnim granicama, gde se sve i kreće u stvarnosti (od 20C do 35C za kućite).
Svima ostalima, koji pravilno tvrde da valja i isisni i usisni ventilator i to u odnosu 2:1 za izbacivače, samo da napomenem, da je velika umetnost (dobro, ne baš velika, kad provališ šta je problem) gde postaviti iste, naročito onaj (uglavnom jedan) koji ubacuje vazduh. Ukratko, kovitlanje vazduha je nauka. Ne prave se badava vazdušni tuneli za aerodinamiku i ostale potrebe, a, unutrašnjost PC-a je stvarno haotičan prostor za tako nešto.
Ukratko, ventilator koji ubacuje vazduh, može da napravi više štete nego koristi (znači, ne mora, ali može) jer ometa pravilno strujanje vazduha ili topao usmerava na krivu stranu, dok, oni koji izbacuju, uglavnom 100% obavljaju svoj posao (pa ako su straga pri vrhu, najefikasnije a u suprotnom manje efikasno, ali, efikasno). Ima i kretenskih primera (iz neke knjige, čini mi se...) da je sklepač konfe stavio dole izbacivač, a gore ubacivač i tako kružio vreo vazduh...

P.S. Ognjeni je stvarno pravi lik među nama da pokrene temu o vrelom letu....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Stize leto.. 01.05.2007. 00:13 #17689

status: user
broj poruka: 1673
Najbolje hladjenje je pametan izbor kucista. Codegen kuciste sa poprecnim slotom sa 5 hdd-a je tako lose reseno kuciste da prednji ventilator nema nikakvog efekta na hladjenje sem na dizanje buke, jedna dodatna rupa sa strane resava problem. Pre toga je temperatura ploce bila 50stepeni a posle intervencije 32-33. Razlika je ogromna. Covek kome sam uradio zahvat je bio odusevljen. Inace u svoje dve cetvorke koristim Hyper L3 i sasvim sam zadovoljan kako obavljaju posao, P4-520 (Preskot 2.8GHz) nikada ne podize temperaturu preko 43-44 sa 1800rpm bez obzira koliko je opterecen, P4-D935 (2x3.2GHz) je jos hladniji, njegov maximum je 39-40stepeni pri samo 1300rpm a buka zanemarljiva. Inace ni sve ploce nisu iste po setovanju brzine (mislim konkretno na ASUS Qfan tehniku jer P5P800 ne spusta brzinu ispod 1800rpm a P5W DH Dlx dozvoljava 1300rpm) tako da se i preporuke moraju shvatiti uslovno. Inace jos jednu stvar treba reci za hladnjake sa heat-pipe tehnikom, stepen ucinka raste sa temperaturom i kriva porasta efikasnosti nije linearna prava vec ona sve vise raste sa porastom temperature. O tome je bio i lep clanak u nekom testu kulera gde je to veoma lepo objasnjeno, nazalost zaboravio sam o kom casopisu se radi, mislim da je bio sk ali nisam siguran.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Dvaput je dvaput 01.05.2007. 00:41 #17694

status: user
broj poruka: 4506
:: MalomAbneru: zar nije 1C više u kućištu - skoro 2C na procesoru?
:: Naravno - u nekim normalnim granicama, gde se sve i kreće u stvarnosti (od 20C do 35C za kućite)
:: Svima ostalima, koji pravilno tvrde da valja i isisni i usisni ventilator i to u odnosu 2:1 za izbacivače, samo da napomenem, da je velika umetnost (dobro, ne baš velika, kad provališ šta je problem) gde postaviti iste, naročito onaj (uglavnom jedan) koji ubacuje vazduh. Ukratko, kovitlanje vazduha je nauka. Ne prave se badava vazdušni tuneli za aerodinamiku i ostale potrebe, a, unutrašnjost PC-a je stvarno haotičan prostor za tako nešto
:: Ukratko, ventilator koji ubacuje vazduh, može da napravi više štete nego koristi (znači, ne mora, ali može) jer ometa pravilno strujanje vazduha ili topao usmerava na krivu stranu, dok, oni koji izbacuju, uglavnom 100% obavljaju svoj posao (pa ako su straga pri vrhu, najefikasnije a u suprotnom manje efikasno, ali, efikasno). Ima i kretenskih primera (iz neke knjige, čini mi se...) da je sklepač konfe stavio dole izbacivač, a gore ubacivač i tako kružio vreo vazduh..
:: P.S. Ognjeni je stvarno pravi lik među nama da pokrene temu o vrelom letu.... ::




ko zna zna,ko ne zna 2 :PP
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646098.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs