Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
3d mark 06
STRANA 1 OD 1
Ognjeni 3d mark 06 01.05.2007. 00:38 T4195

status: user
broj poruka: 4506
Imam sledeci problem..na novoj makini(sa cisto instaliranim hdd-om), sve mi odlicno radi,sve igre,programi...osim red light i bs playera(koji imaju primetio sam websave adware) i 3d mark 05 i 06(3d mark 03 je radio,sad je unistaliran,nisam ga probao opet)...naime kada startujem ove programe,javi mi se plavi ekran na kome pise da

` treba da ugasim komp ako mi se ovo desava prvi put,a ako ne onda da proverim drajvere,hardwer i ne znam sta jos`.....tako nesto.....naime hvala Bogu nemam nikakvih problema u radu (da bih slikovitije objasnio da sve radi kako treba,oblivion radi na 1600 max,kao i sve ostale igre)..itd...veoma me nervira to sto se desava(desi se samo kad kliknem na te programe),inace nemam problema ,ima li neko ideju ?

p.s.memorija je testirana u memtestu , 0 gresaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE !? 01.05.2007. 01:23 #17698

status: user
broj poruka: 5696
Prvo moras navesti komponente...drugo da se manemo 3D markova posto su ono slabasan test (ovo govorim sa razlogom!!!). Na vise masina mi je 3D Mark 2003-2005 radio besprekorno ali su bile neispravne, na nekim CPU, na nekima MB a na vecini i same SVGA. 3D sljako extra a 2D gasio masinu, na drugoj igre lete ali CPU povremeno iz prefetcha HDDa obrise neki dll, sys. To je zato sto igre i markovi nemaju matematicki debugging mode, dakle, artefakti mogu postojati ali nevidljivi ljudskom oku...kod matematiskih simulacija tako nesto je nedopustivo i oni to otkrivaju. Zato su najbolji matematicki testovi tj. oni koji izracunavanja uporedjuju sa bazom podataka: Hot CPU Tester Pro, S&M, BIT, Stress Prime...mogu biti i sami driveri. Ne nekim grafika je sa starijim driverima sve radilo, kada stavis nove ono pocne da zeza...nije uvek ni novo ono bolje. Promeni drivere za SVGA, ChipSet...pa probaj, ako ne odradi BIT, HCT na max za sve module...sto se MemTesta tice pokreni MemTest86 3.3 a ne 86+ 1.70 jer 3.3 ima random modulo-X rutinu koja je jedna od najboljih dok 86+ 1.70 ima prostu Modulo-20 sa punjenjem 1 i 0 u sve banke, dakle ne pseudo-random mode...u detekciji je ovo bitna razlika...


M i G

:: Imam sledeci problem..na novoj makini(sa cisto instaliranim hdd-om), sve mi odlicno radi,sve igre,programi...osim red light i bs playera(koji imaju primetio sam websave adware) i 3d mark 05 i 06(3d mark 03 je radio,sad je unistaliran,nisam ga probao opet)...naime kada startujem ove programe,javi mi se plavi ekran na kome pise d
::
:: ` treba da ugasim komp ako mi se ovo desava prvi put,a ako ne onda da proverim drajvere,hardwer i ne znam sta jos`.....tako nesto.....naime hvala Bogu nemam nikakvih problema u radu (da bih slikovitije objasnio da sve radi kako treba,oblivion radi na 1600 max,kao i sve ostale igre)..itd...veoma me nervira to sto se desava(desi se samo kad kliknem na te programe),inace nemam problema ,ima li neko ideju
::
:: p.s.memorija je testirana u memtestu , 0 gresaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja nista strashno... 01.05.2007. 06:37 #17701

status: user
broj poruka: 299
verovatno neki driver pravi problem...
i javlja se samo u nekim specificnim okolnostima..

drljaj sve dok ti ne pochne praviti proleme...
a kada pochnu problemi (koji mozda nece se ni pojaviti), skini nove drivere, reinstaliraj windows i bice sve OK...
prilichno cesta pojava u ovom svetu :))))

+ microsoft je relocirao u memoriji ovih dana user32.dll (zbog sigurnosnog propusta sa kursorom) tako da mnogi programi, na redovno update-ovanim kompovima, koji se oslanjaju na dotichni file (npr acronis, partition magic 8) odbijaju da rade (mozda je u medjuvremenu ovo sredjeno, ali ja sam reinstalirao sistem zbog ove gluposti)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 .... 01.05.2007. 08:16 #17704

status: user
broj poruka: 423
Pokusaj u biosu da stavis HALT ON NO ERRORS i tako se nece pojavljivati plavi ekran ali meni lici da je to do memorije ili cpu-a


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni masina 01.05.2007. 10:16 #17710

status: user
broj poruka: 4506



masina je dual core
Asus p5ld2 secon edition
,dual core 3.0 (2 x 2mb),
2 gb corsair 800 mhz,
7950 gt 512 gddr 1.3 ns,
Creative xi-fidelity
hdd je 250 seagate baracuda 16 mb ...itd ne znam treba li jos nesto ?gde da nadjem to programce machine ?mozes li mi dati link ili poslati na mail ako je do 10 mb ?
Inace komp radi 24/7 a ponekad i su mi i dve igre u isto vreme upaljene i nemam poblema(znaci ne stedim ga :) )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: .... 01.05.2007. 11:13 #17714

status: user
broj poruka: 5696
To je samo vezano za POST...dakle ukoliko ne nadje FDD, KEYBOARD...da nastavi i nakon POST (Power On Self Test) ucitavanje...ni na sta vise ne utice...nece resiti BSOD probleme tipa Hardware Malfunction.

Dobra ti je masina...otidni na ddl2.com, katz.ws, pa trazi PassMark BurnInTest Pro 5, 7Byte Hot CPU Tester Pro 4.3...skini i ovaj http://testmem.nm.ru/snm.htm odlican je, cak i za PSU...to sve na max. podesis, ali za HCT male vrednosti za matrice nizove, chipset...izgoogleaja prepravljeni Prime95 zove se Stress Prime 2004...BurnInTest lepo ispodesavaj ukljuci na 100% svaki deo i sve sto moze pokreni...skini i odlican francuski program OCCT Prestroika za CPU i RAM pa ozezi koji sat...google je zakon za pretragu

glavno nisi stavio, koji ti je PSU (napjanje) i marka grafike???


M i G

:: Pokusaj u biosu da stavis HALT ON NO ERRORS i tako se nece pojavljivati plavi ekran ali meni lici da je to do memorije ili cpu-
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 01.05.2007. 11:42 #17716

status: user
broj poruka: 3529
I ja imam Slican problem kod jednog ortaka koji nisam ni dan danas resio i ne trudim se!
Jedino sto mogu da navedem jeste da je cipset VIA, u pitanju je amd platforma, i masina u svakodnevnom radu radi perfektno, dakle igre i sve ostalo!
Cim pokrenem bilo koji 3DMark03-05 izbacuje mi da 3dmark.exe ima neki error i `nedd to close`(dva puta reinstaliran win) i digo sam ruke, tako da i tebi to savetujem, mozda je problem do nekog drajvera, mozda do biosa na neki nacin, ali, mislim, stvarno, bezvezno maltretiranje ako SVE ostalo radi kako treba!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 01.05.2007. 17:02 #17720

status: user
broj poruka: 4506


gainward golden sample, znaci dodatno nabudzen + napajanje je cooler master igreen 600w + ups od 800 m amper casova, tako da siguran sam da nije do toga.Skinucu ove programe pa cu probati ovih dana mada nije mi hitno kao sto shone kaze,ne obazirem se puno jer mi ne pravi probleme ali uvek se tezi ka savrsenstu(nedostiznom)..tako da to je bila samo sitnica koja me je nervirala.

`fala ljudi :)..napisacu rezultate za koji dan.

p.s jeli radio nekad neko volt mod ?stavicu novi post pa pisite tamo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpogues savet 04.05.2007. 07:47 #17991

status: user
broj poruka: 33
skini i instaliraj nove drajvere za grafičku (dok ne pronadješ onaj koji leži najbolje)
više puta isti tj. sličan problem rešen na takav način...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs