Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Web accelerator pod Linux-om ?
STRANA 1 OD 1
Gonzales Web accelerator pod Linux-om ? 01.05.2007. 09:19 T4197

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonzales Re 01.05.2007. 09:21 #17706

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju

Postovani clanovi foruma,
Molim Vas za pomoc. Potreban mi je program iz grupe dial-up modem internet accelerator-a za Linux , stim da radi na 2.6x kernelu x86 operativnog sistema po mogucstvu za Debian based OS .. Treba mi nesto tipa ``Modem Booster(radi pod WinXP)`` ako tako nesto postoji za Linux.Proveo sam sate pretrazujuci internet ali nisam nasao nista sto radi pod Linux-om.Ako znate odakle da download-ujem taj accelerator(ne dowlnoad accelerator niti nesto sto samo ubrzava otvaranje web strana resize-om slika) javite mi na malecking@verat.net.Jasno mi je da je 56k maksimum ali ja nemogu da maknem vise od 10 MB software-a na sat (22.75 Kbit/s u proseku) na digitalnoj centali pri konekciji od 45 kbit/s.Najblize centale sa ADSL om su na 30 km od mene,pa sam prinudjen da koristim dial-up.
Hvala,
Gonzales
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja firefox??? 01.05.2007. 09:50 #17708

status: user
broj poruka: 299
firefox ima svoje interne akceleratore, a radi na linuxu....
ima npr .. download them all...download accelerator...

+ flashblock i slichni add-ons za manje skidanja sa neta
pretrazi add-ons pa vidi da li nesto odgovara tvojim potrebama...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 01.05.2007. 10:25 #17712

status: user
broj poruka: 801

Jasno mi je da je 56k maksimum ali ja nemogu da maknem vise od 10 MB software-a na sat (22.75 Kbit/s u proseku) na digitalnoj centali pri konekciji od 45 kbit.

ne kapiram ovo.ti si ovo nesto pogresno izracunao.



tako ti je kako ti je. sa nekim programima bi dobio poboljsanje od nekih 5% koga bi jedva i osetio, a samo bi zatrpao komp i napunio registar djubretom...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 01.05.2007. 10:39 #17713

status: user
broj poruka: 4506



znam da nije tema ali mi je palo na pamet kad sam video za modem..jedan moj prijatelj(znaci nije prica,nego sam licno video),skidao je preko modema oko 100 mb/po satu !!!!to je vreme od pre adsl, kablovsko wirellesa i svega ostalog,nista nije podesavao niti menjao kod modema..ni njemu dan danas nije jasno nimalo,znam da niko nece poverovati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonzales Re 01.05.2007. 13:06 #17718

status: user
broj poruka: 53

Brzi Gonzales krece u akciju

Svaki procenat od tih 5 posto mi znaci jer imam debele izdatke za telefonski racun. Navedi te programe koji rade pod Linuxom , kolega i gde mogu da ih maknem . Dodatke za Firefox imam instalirane ali nisam zadovoljan.\Meni treba kao sto sam rekao Linux verzija programa poput Modem Booster-a koji mi u Win XP ubrzava net , surf i download do 50 posto.Taj program je iz grupe modem tweaker-a- vrsi seriju od 22 testa prilikom konfiguracije na internetu. Kazite da li ima odgovarajuca zamena za taj program a da radi pod Linux-om
Jos nesto... tacno je da 44 kbit/s treba da skine skoro duplo vise od 10 MB ali mi se taj kapacitet gubi negde u traffic-ingu pa skinem samo 10 MB
Gonzales
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs