Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kolege, treba mi alatka, help
STRANA 1 OD 1
Stripy Kolege, treba mi alatka, help 01.05.2007. 18:38 T4203

status: user
broj poruka: 4163
Naime, moj dragi poklon od firme Matsonic dijagnosticka kartica za servis maticnih ploca je prohodala. Da li neko od kolega zna gde mogu da pribavim jednu?

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: cestitamo.... 01.05.2007. 19:00 #17732

status: user
broj poruka: 4163
:: kolegi sto mu je prvenac prohodao ....

Ajde da ispravim, ukradena mi je
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: cestitamo.... 01.05.2007. 19:01 #17733

status: user
broj poruka: 5696
Kako to uopste izgleda i konkretno cemu sluzi, a da je pritom Matsonic???


M i G

:: :: kolegi sto mu je prvenac prohodao ....
::
:: Ajde da ispravim, ukradena mi je
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: Re: cestitamo.... 01.05.2007. 19:10 #17736

status: user
broj poruka: 4163
:: Kako to uopste izgleda i konkretno cemu sluzi, a da je pritom Matsonic??

Vidi, to je obicna pci kartica koja na sebi ima displej (2 cifre ko na epox plocama) i par cipova, nista specijalno, nije proizvodjac te kartice Matsonic (od tog proizvodjaca sam je dobio na poklon dok sam radio u ANet-u koja je bila distributer tih ploca) tj te kartice se i ne prave za prodaju u prodavnicama, a moja nije imala nikakvu oznaku niti SN niti potpis proizvodjaca. Ima funkciju da kada nesto strada na ploci izbaci odredjeni kod. Primera radi kada zvekne super IO kontroler izbaci na displej oznaku F3. . U skoro 30% slucajeva mi je resavala problem koji ne mogu da nadjem instrumentom ili drugim alatom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC JOS MALO RETORIKE... 01.05.2007. 19:12 #17737

status: user
broj poruka: 9381
Nije valjda da radis sa Matsonicom...?

Ja mislio ti ozbiljan co`ek... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: JOS MALO RETORIKE... 01.05.2007. 19:21 #17739

status: user
broj poruka: 4163
:: Nije valjda da radis sa Matsonicom...
::
:: Ja mislio ti ozbiljan co`ek... :

Nemoj da ih qdis. Za pare koliko su kostale bile su extra. Uzmi sve komponente koje ne rade na ASUS-u, GA i drugim brandovima, stavi na Matsonic i one RADE! Najkompatibilnija ploca (a proslo mi ih je za ove godine i previse kroz ruke)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Javi... 01.05.2007. 19:46 #17740

status: user
broj poruka: 5696
Najezim se na samu pomisao na Matsonic, negativnim elektricitetom...nego, `ajde, ako nadjes taj PCI tester koji je kvalitetan ali ne mnogo skup javi mi gde si uzeo i za koliko na mig@verat.net...znam da su hardverski RAM testeri skupi, koliko i dobar EEPROM programator (250e)...htedoh da kupim pa mi izmace u firmi ciji sam dealer, ANTEC PSU tester (10e), zabodes na 20-pinski ATX konektor i on preko LEDova ti napravi kombinaciju sta ne vlja tj. koji naponi...moze i unimerom ali ovo je zgodna stvar jer meri i protok struje (time i snagu) po pojedinim granama...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Javi... 01.05.2007. 21:22 #17749

status: user
broj poruka: 4163
Eh, da to moze da se kupi ne bih trazio pomoc. U svakom slucaju dogovoreno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic i ja cekam 01.05.2007. 23:44 #17766

status: user
broj poruka: 609
i ja cekam da se pojavi ponovo u kimtec-u taj antecov psu tester:) proslu celu turu kupio neki lik i mi u firmi ga izduvali..nadam se da je cemu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi 02.05.2007. 00:21 #17769

status: user
broj poruka: 568
ko je ukrao picQ da mu slomimo... lopovska govna

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: i ja cekam 02.05.2007. 01:36 #17774

status: user
broj poruka: 5696
Seti se pa javi za taj Anetc PSU tester (ako imaju model 24pin, mada je sasvim ok i 20pin) pa ako je do 10e pa cu ga i ja pazariti...javni na mig@verat.net ili sibni neki post o tome....thanx


M i G

:: i ja cekam da se pojavi ponovo u kimtec-u taj antecov psu tester:) proslu celu turu kupio neki lik i mi u firmi ga izduvali..nadam se da je cem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 02.05.2007. 06:39 #17775

status: user
broj poruka: 12785
Imao sam ja taj displej na nekoj prethodnoj Asus ploci, i spasio me smaranja par puta kad nisam znao u cemu je problem sa plocom. Lepo se ispise sifra, ja ugrabim uputstvo, kad ono sifra kaze, crklo napajanje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 02.05.2007. 09:19 #17782

status: user
broj poruka: 3529
I EPOX je na svojim plocama ugradjivao dotican displej, stvarno dobra stvarcica, mozda jos uvek ugradjuje, dugo mi nije pala u ruke neka novija njihova ploca!?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re 02.05.2007. 10:10 #17787

status: user
broj poruka: 5696
Stavlja i dalje, imao sam prilike da vidim EPoX NF-570 SLi, extra je na oko i kompnente su odlicne, ali kao i sa ostalim epoxima ne bih se kladio u radni vek duzi od 2godi...to je jednostavno samo epox...


M i G

:: I EPOX je na svojim plocama ugradjivao dotican displej, stvarno dobra stvarcica, mozda jos uvek ugradjuje, dugo mi nije pala u ruke neka novija njihova ploca!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpogues dakle... 04.05.2007. 07:38 #17990

status: user
broj poruka: 33



trebalo vam je svega par postova da se pogubite i ajd što ste iskakali iz teme... već stvar zbrljali i povezali sa običnim signalnim led diodicama na ploči... koje su inače standard i vidjaju se već čitavu dekadu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: dakle... 04.05.2007. 19:02 #18056

status: user
broj poruka: 5696
Ma, o cemu ti to? Kakve LE diodice kakve munje i gromovi? Svi postovi su u skladu sa nasom tematiko, posto se svi tu znamo!!!


M i G

::
::
::
:: trebalo vam je svega par postova da se pogubite i ajd što ste iskakali iz teme... već stvar zbrljali i povezali sa običnim signalnim led diodicama na ploči... koje su inače standard i vidjaju se već čitavu dekadu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: dakle... 04.05.2007. 21:04 #18067

status: user
broj poruka: 12785
Ajde ne lupaj molim te ako ne znas o cemu se radi...


::
::
::
:: trebalo vam je svega par postova da se pogubite i ajd što ste iskakali iz teme... već stvar zbrljali i povezali sa običnim signalnim led diodicama na ploči... koje su inače standard i vidjaju se već čitavu dekadu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: dakle... 04.05.2007. 23:39 #18079

status: user
broj poruka: 801


:: Ajde ne lupaj molim te ako ne znas o cemu se radi..
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: trebalo vam je svega par postova da se pogubite i ajd što ste iskakali iz teme... već stvar zbrljali i povezali sa običnim signalnim led diodicama na ploči... koje su inače standard i vidjaju se već čitavu dekadu..




ja mislim da je on u pravu,da ste malo pomesali...
jeste da je epox losa ploca ali meni jedan epox i jedan biostar traju 5 godina...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: dakle... 04.05.2007. 23:57 #18081

status: user
broj poruka: 5696
Prosvetli me maxpouges, ili bar pokusaj! Mada, kad abolje razmislim, nemoj se dzaba truditi, bar ne u ITu...Epox 70% ne valja 30% radi i bolje od ocekivanog...ali to nije dovoljno za BEST OF THE BEST, BioStar je nekada bio moj omiljeni, pored Chaintecha. ePox nije odabir profesionalca...prosto receno: samo SuperMicro, Tyan, Asus, DFI, Intel orig.


M i G

:: Ajde ne lupaj molim te ako ne znas o cemu se radi..
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: trebalo vam je svega par postova da se pogubite i ajd što ste iskakali iz teme... već stvar zbrljali i povezali sa običnim signalnim led diodicama na ploči... koje su inače standard i vidjaju se već čitavu dekadu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs