Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Acronis universal restore i AHCI
STRANA 1 OD 1
Usher Acronis universal restore i AHCI 18.12.2011. 13:56 T42076

status: user
broj poruka: 85
Nadam se da će naslov ove teme privući baš onih odabranih par forumaša čije mišljenje tražim...

Dakle, ako se sistem instalira na mašinu koja ima kontroler u IDE tj compatible režimu, a onda Universal restore-om prenese na mašinu koja ima kontroler u AHCI tj enhanced režimu, čak i sa podmetanjem inf drajvera za čipset, IDE, RAID i AHCI, dobijam BSOD (inaccessible Boot Device).

Pitanje #0:
Šta ne radim kako treba?

Pitanje #1:
Ako podignem podignem sistem na mašini koja ima kontroler u AHCI režimu, da li ću moći da ga prenosim i na mašine koje imaju kontroler u IDE režimu (step-back kompatibilnost)?

Pitanje #2:
Postoji li mogućnost da se tom sistemu odgojenom na IDE-u, stavi do znanja da postoje AHCI kontroleri? Bilo preko ACRONIS-a, bilo preko injektovanja drajvera u sam windows.

Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 18.12.2011. 14:58 #385230

status: user
broj poruka: 2270
Probaj ovako: u biosu namesti IDE mod, prenesi image na njega i onda uradi ovaj tweak:
Type regedit into the start menu box
select the file path `HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci`
Right Click and modify Start from 3 to 0
Restart

Prilikom restarta vrati AHCI mode u biosu i trebalo bi da se digne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 18.12.2011. 19:08 #385261

status: user
broj poruka: 9387
Odgovor #0:
Nista ne radis kako treba.
Odgovor #1:
Ne
Odgovor #2:
Ne

S1000RR

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shone79 re: 18.12.2011. 20:15 #385272

status: user
broj poruka: 142
na pitanje 2, postoji nacin ali pitanje dal ce ti prodje.
Dragg ti je lepo dao savet kako da uradis. Ukoliko je image radjen na ide modu, vrati bios na novoj ploci na ide, butuj sistem i odradi registry podesavanja, kao shto covek rece. Reset i u biosu prebaci na ahci i to je to. Pri prvom butu ce ti instalirati drivere za ahci i sve radi normalno.
E sad za pitanje 2, moze da ti prodje sa mini winxp sa hirens diska, imas opciju koja edituje remote registry sa instalacije hdd-a. Neznam tacno kako se zove ali znam da se nalazi u HBCD meniju kad se podigne minixp. Odatle opet isti registry key promenis i to radi provereno na win7. Na XP-u nisam probao.

Pozz i javi shta si uradio

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Usher Hvala 18.12.2011. 20:44 #385277

status: user
broj poruka: 85
@dragg
Hvala, probaću večeras, radi li to tebi u 100% slučajeva, ili samo ponekad?

@VMARC
3x negativan odgovor? Troluješ?

@shone79
Probaću i to, prvo da vidim kako šljaka čačkanje registra sa Hirena. BTW, remote registry je na svim mojim sistemima ugašen,no mislim da to nema veze sa ovom probleamtikom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 19.12.2011. 01:09 #385377

status: user
broj poruka: 2270
Ma prolazi sigurno, samo kad instaliraš ahci drivere, proveri dal` ti radi trim komanda ako imaš SSD.
Za pitanje 1., nisam uveren da ne može. Meni bez problema butuje image AHCI particije u IDE native modu. Izgleda da neka vrsta backward kompatibilnosti postoji.
Pitanje 2. - obzirom na to koliko je jednostavan tweak iz prvog posta, ovo pitanje je stvarno nebitno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne 19.12.2011. 02:02 #385384

status: user
broj poruka: 9387
Vec sam se pronasao u onih par forumasa cije si mislje je trazio... Pa sam ti ga i izneo.
Ako uspes, bilo bi lepo da nam to i javis i, naravno, objasnis kako si uspeo.

S1000RR

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs