Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sempron-temperatura
STRANA 1 OD 1
sasa1 Sempron-temperatura 11.03.2005. 20:19 T421

status: user
broj poruka: 19
Imam sempron na 2.4.Pazario sam ga pre 2 meseca.Temperatura u svakodnevnom radu prelazi 54 stepeni.Kad igram neki gothic2 ili tako nesto temperatura se popne i na 60 stepeni.Da li je to normalno?Nije da sam nezadovoljan ali kako da ga kloknem na recimo 10*200,a? Kada sam prvi put postavljao kuler nisam ga dobro postavio,MOZDA TO:)(tada je temp bila 70 :)kasnije sam istu pastu iskoristio i onda se desilo 60 :)Ako neko ima isti proc.neka mi kaze kolika je temp kod njega :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Opusteno 11.03.2005. 22:08 #1017

status: user
broj poruka: 1191
To ti je normalna temperatura kad nesto radis na kompu,kad ukljucis igricu raste temperatura.Ja ima P4 2,66 na 3,4 i temperatura ide do 67 stepeni kad igram Doom3,ili kad kompresujem nesto u DivX.
Ako hoces bolje hladjenje ima cooler od Coolermaster Hyper6(oko 2000din),ima da ga ladi da mu se jaja smrznu.Imas na benchmark.co.yu opise kulera.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 to je sasvim ok :) 11.03.2005. 22:21 #1018

status: user
broj poruka: 95
moj barton 3200+ radi na 2.4 i proizvodi fenomenalnih 60-70 stepeni za noge( stoji mi ispod stola) :)
ubacio sam jos jedan kuler i skinuo za 10 -ak stepeni :)
uzivaj u toplini amd-a :)

tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Dodaj ventilatore 12.03.2005. 00:09 #1020

status: user
broj poruka: 2270
Već je izlizano ali da ponovim, jedan usisni (sa filterom) i jedan izduvni ventilator sa malo boljim coolerom (Ja imam CM jet7+) i temp ne bi trebalo da pređe 65 pri max opterećenju, overklokovan. Ja imam Atlon 1700 (1466Mhz) i teram ga na 2.3Ghz u pomenutoj konfiguraciji hlađenja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ventilatori sa filterom? 12.03.2005. 13:10 #1023

status: user
broj poruka: 453
Ako moze da se zna, gde kod nas ima ventilatora sa filterom? (I po kojoj ceni?) Od skora imam dva obicna 8cm koji su postavljeni kao usisni i zaista izgleda da mi se smesi vrlo redovno ciscenje kucista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 :) 12.03.2005. 16:20 #1025

status: user
broj poruka: 95
ma kakvi usisni ventilatori... nepotrebno...moje kuciste je izuzetno prozracno i ne vidim poentu...samo je kuler bitan na procesoru...
a sto se tice kvaliteta ventilatora, ne vidim potrebu za preterivanjem...ja imam one od 140 din 8x8 i rade lepo. planiram da ih menjam kad krepaju. vec pola godine se kotrljaju bez problema!
USISAVAJTE I BRISITE PRASINU U PROSTORIJAMA GDE JE KOMP SVAKA 3 DANA!
zivimo u izuzetno garavom beogradu :)
tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 To ti pricam 12.03.2005. 16:34 #1027

status: user
broj poruka: 19



NE bih bez veze da ugradjujem neki jet na sempron.Mozda ta neka dva fana i to je to.Lakse mi je malo kad vidim da je to ok.Cim ubacim fan guram ga na 10*200.Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JAGGER007 Path za NForce cooler !!! 12.03.2005. 22:33 #1028

status: user
broj poruka: 1

Neznam koji chip imas ali ako imas NForce na sajtu https://www.tcmagazine.info imas path za cooler koji garantovano skida 10 stepeni ali samo za NForce.
Inace temperatura ti je velika za Semprona ja imam Epox 8RDA3 NF2 i Semp. 2500+ u igrama do 43 ne prelazi inace je oko 30-32 i to je normalna za Semprona sve preko je los kuler.
Dejan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 kt600 13.03.2005. 14:01 #1032

status: user
broj poruka: 19



ploca mi je gigabajtova 7i***-rz kt600.U svakom slucaju hvala ti.Pokusacu da skinem zvaku pa da stavim neku pastu.Valjda ce biti bolje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smajser tempetruta 14.03.2005. 11:35 #1035

status: user
broj poruka: 6



e sefe stavis ventilatora koliko mozes u kuciste. Proveri da li ti je pasivni hladnjak cist. Ako nije samo pazljivo odvrni srafove koji drze ventilator za pasivni hladnjak i ocisti ga nekom cetkicom. Sami ventilatori na kucistu mogu da ti smanje temperaturu procesora i do 20 stepeni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma Barton na 49 stepeni 14.03.2005. 19:37 #1036

status: user
broj poruka: 172
Kad smo kod ove teme koliko je normalno da Barton 2500+ klokovan na 3200+ radi na 49 stepeni u idle odnosno 55-58 stepeni u load rezimu (Dr.DivX, Premiere, 3D Studio i igrice)
A7N8-E Deluxe
Cooler MAster Centurion 5 case
ThermalTake Silent Boost CPU cooler
Koliko je pametno staviti ventilator, valjda 5 cm, na hladnjak cipseta?

SNAGA BEZ KONTROLE JE NISTA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: Barton na 49 stepeni 14.03.2005. 20:24 #1037

status: user
broj poruka: 47
:: Kad smo kod ove teme koliko je normalno da Barton 2500+ klokovan na 3200+ radi na 49 stepeni u idle odnosno 55-58 stepeni u load rezimu (Dr.DivX, Premiere, 3D Studio i igrice
:: A7N8-E Delux
:: Cooler MAster Centurion 5 cas
:: ThermalTake Silent Boost CPU coole
:: Koliko je pametno staviti ventilator, valjda 5 cm, na hladnjak cipseta
::
:: SNAGA BEZ KONTROLE JE NIST

Ove temperature su ti sasvim okay. Ne moras uopste da pitas da li je pametno stavljati ventilator na chipset, ili bilo gde. Sto vise vazduha to bolje :) E sad pitanje je da li ti je bas potreban, ali sigurno nece da mu smeta.
Nego, ljudi vi bas imate nesto bolesne procesore (visoka im temperatura) Ja imam semprona 2,2 koji je kada je bio na FSB333 (1.5GHz) imao 33 stepena na idle, a kada sam ga digo na 400, tj. 1.8GHz takt i promenio GF2 sa ATI 9550, temperatura mi je 40 idle, i ide do 50ak kada je loaded. Tako da malo ih ohladite, ako ne zelite da ih prodajete nekom kuvaru za pecenje jaja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Suri Re: kt600 15.03.2005. 13:30 #1044

status: user
broj poruka: 8



::
::
::
:: ploca mi je gigabajtova 7i***-rz kt600.U svakom slucaju hvala ti.Pokusacu da skinem zvaku pa da stavim neku pastu.Valjda ce biti bolje
:
Tu ti i leži odgovor, same RZ ploce i nisu neke, jos uz to gigabyte-ove ploče "lazu" u proseku oko 10°C, tako da mislim da nema potrebe da te brine ta vrednost temp. osim ako ne vidis konkretne probleme sa stabilnoscu (resetovanje, itd)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
temp moze i manje 2500+ 15.03.2005. 13:49 #1045

status: user
broj poruka: 197
ja imam Bartona 2500+ @ 3200+ na 1,75v 41c idile a 55c pri kompresiji divix-a sa Cooler Masterom X Dream 2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Odgovor za filtere 15.03.2005. 18:29 #1047

status: user
broj poruka: 2270
KOliko znam i nema coolera sa filtrima. Moraš da ih nakarabudžiš sam, recimo da isečeš filter za aspirator ili sl. Dodatni ventilatori su ključni, nemoj da te prevare ljudi koji nisu ni overklokovali procesor. Uostalom, leto tek dolazi pa će se videti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boyli 2200+ 16.03.2005. 00:04 #1055

status: user
broj poruka: 4

Boyli

Mislim da je to, ipak, malko veća temp. Ja imam Athlon 2200+, koji je klokovan na 2700+ i kada je loaded (konvertovanje, flash+corel+winamp, igrice) temp mu je 54C - najviše. Kućište mi je otvoreno sa strane i držim uključen samo cooler na procesoru. Možda ne bi bilo loše da staviš cooler na zadnji deo kućišta ili staviš neki jači na procesor, jer kako reče neko - leto tek dolazi, a ako nemaš klimu...Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
glogin Softversko hladjenje 16.03.2005. 08:10 #1056

status: user
broj poruka: 2


Imam Athlon na 1466 i koristim program XP Cooler koji obara temperaturu i za 20-ak stepeni kad je racunar manje opterecen, dok je ucinak kod zahtevnijih igara neznatan.

Zna li neko na cemu se zasniva softversko hladjenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 ??? 16.03.2005. 09:14 #1059

status: user
broj poruka: 19



Moram da priznam da sam sad prvi put cuo za softversko hladjenje.ako tako nesto postoji ostavi mi adresu gde mogu da skinem taj soft ili mi posalji na mail ako te ne mrzi.Pa,na kraju,bio bih ti prilicno zahvalan.Inace planiram da ugradim danas jos dva ventilatora pa me zanima kako da ih okrenem?Znate ono:jedan unutra,jedan spolja...Da li da stavim da jedan duva u procesor?Pojma nemam,pomozite
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Suri soft hladjenje? 16.03.2005. 15:41 #1061

status: user
broj poruka: 8
"Softversko hladjene" procesora se zasniva na prostom principu gasenja procesora kad se "ne koristi" u nekom vecem obimu. Zvuci smesno ali deluje:) Da skratim...princip rada ovih programa ima slicnosti sa tehnologijama "Cool-nQuiet"kodAmd64 i "SpeedStep"kod Intela inace oni postoje vec vise od 5-6god i sa manjim-vecim uspehom rade to zasta su predvidjeni. Najbolje vrednosti hladjenja(sto se AMD platformi tice) su kod procesora koji su bili u kombinaciji sa VIA chip-setom i dostizu i do 15-20°C(bez foliranja, licno sam probao!).Kod Nvidie je znatno losiji rezultat(samo oko 5°C)
Mada sve ovo zavisi i od broja rezidentnih programa...itd.Najbolji po pitanju hladjenja, stabilnosti (uspesne i korisne integracije sa Motherboard Monitor-om )je CPUIdle.
https://www.cpuidle.de/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boyli Probaj 17.03.2005. 00:48 #1068

status: user
broj poruka: 4

Boyli

Softversko hlađenje nije loša stvar, ali samo ukoliko je komp u idle. A što se tiče kulera - najbolje bi bilo da jedan staviš na prednji deo kućišta a drugi na zadnji, tako da imaš konstantno strujanje vazduha kroz kućište. A, ako nemaš predviđen otvor na prednjem delu kućišta za kuler, rokni dva na zadnji deo. Biće blizu procesora i grafičke - koji i stvaraju najveću temp. u kućištu. Nadam se da ti je ovo pomoglo, ćaos.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 Ma skines lim i ne razmisljas.... 18.03.2005. 15:04 #1089

status: user
broj poruka: 95
ja sam mog prvog durona ladio ventilatorom leti posto mu skinem lim!
samo to je pravo ladjenje kad usija zvezda! mozda frizider?
:)
tko leti, vrijedi!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 Bolje je 19.03.2005. 18:45 #1098

status: user
broj poruka: 19

Stavio sam jedan ventilator pozadi,blize napajanju i temperatura je spala.Mnoogo doobro :).Sada se krece u opsegu 39-48 pri najvecem opterecenju,hehehe.Sutra cu da ispoliram kuler i da zamenim zvaku na njemu i ima da bude superiska.Fala vam svima na sugestijama.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs