Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kondezatori low ESR gde kupiti?
STRANA 1 OD 1
YUGOMANIAC Kondezatori low ESR gde kupiti? 02.05.2007. 10:48 T4210

status: user
broj poruka: 21

Treba mi 6 kondezatora low ESR 105c 1000uF 16 v 8x20 rm3.5 da bi zamenio na ploci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Tesko naci brand 02.05.2007. 11:08 #17791

status: user
broj poruka: 5696
nije samo ni u tome da imaju mali serijski ekvivalentni optpor vec je bitnije da su firmirani:
Sanyo, Philips, Rubycon, Nichicon, Jamicon, Elco, Elna, Panasonic-Matsushita, G-Luxon, VENT-Licon jer je jedino to garancija dugotrajnosti. Pogledaj na NETu za Radio Klub, Japan Elektronik, Blazic Elektronik, BG Elektronik, ITC, Tagor, Mikro Princ...ili u nekom boljem servisu da ti prodaju cene idu od 10-100din u zavisnosti od kvaliteta istih...


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
YUGOMANIAC Nema 04.05.2007. 20:09 #18064

status: user
broj poruka: 21

Nema i gotovo.
Danas sam se naostrio u nameri da nadjem kondezatore.
Obisao mikro princ,itc,japan,BG elektronic, par servisa i nista low-ESR 105c nema i gotovo,
pardon ima u radio klubu ali velikog precnika 13mm i 25 volti meni treba max precnika 10mm, ovi sada su precnika 8mm
Probacu jos sa jednom firmom iz Nisa jer je radila do 16h, pa nisam stigao.
Izgleda da u Srbiji ne postoji firma koja moze ovo nabaviti ????!!!
Hvala svima na pomoci!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Predlog 05.05.2007. 00:00 #18082

status: user
broj poruka: 5696
Nabrojao sam ti brandove koji uglavnom imaju Low ESR, ako imas odakle sa polovnih crknutih komponenti skini te elektrolite, 100x su bolji nego novi. Vek trajanaj onih marki je do 5000 do neverovatnih 100.000 radnih sati


M i G

::
:: Nema i gotovo
:: Danas sam se naostrio u nameri da nadjem kondezatore
:: Obisao mikro princ,itc,japan,BG elektronic, par servisa i nista low-ESR 105c nema i gotovo
:: pardon ima u radio klubu ali velikog precnika 13mm i 25 volti meni treba max precnika 10mm, ovi sada su precnika 8m
:: Probacu jos sa jednom firmom iz Nisa jer je radila do 16h, pa nisam stigao
:: Izgleda da u Srbiji ne postoji firma koja moze ovo nabaviti ????!!!
:: Hvala svima na pomoci!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 05.05.2007. 23:07 #18192

status: user
broj poruka: 1673
Samo sa nekih starih ploca, prethodno ih proveri ako imas mogucnosti, a trebalo bi da proveris i elektrolite u napajanju. Najcesce se naduvanje elektrolita na plocama desava jer su propali elektroliti u napajanju pa je napon u impulsima prelazio nominalni napon elektrolita sto oni nikako ne podnose.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs