Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
USB Flash cudan problem....
STRANA 1 OD 1
stevs986 USB Flash cudan problem.... 02.05.2007. 18:07 T4217

status: user
broj poruka: 100

Imam sledeci problem, u pitanju je USB Flash Kingston Data traveler II kada ga ubodem u racunar, racunar se odmah ugasi ( kao da je nestala struja). E sad sve to i ne bi bilo tako cudno da taj isti flash ne radi normalno na svakom drugom racunaru ( cak i na racunaru druga koji ima istu plocu). Na tom istom USB portu kacim gomilu drugih uredjaja, izmedju ostalog i druge flash-ove i sve radi normalno... Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem...???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: USB Flash cudan problem.... 02.05.2007. 18:26 #17828

status: user
broj poruka: 5696
Slican problem sam imao, naime virus, koji kada ubodem stick, kopira neki fajl iz system32 gde je backup, i nakon drugog ubacivanja paf, plavi ekran (BSOD) sa zloglasnom porukom dumping system memory...tako je bilo na mojoj masini USB 1.1, kod drugih ne znam. To se resilo uklanjanjem virusa nekim boljim AVom...da li ti je taj USB FD uopste nekada radio na tvojoj masini??? Mozda je neslaganje pri konstrukciji, svi pribegavaju drugacijoj elektronici, pa se kod tebe ne slazu USB controller na ploci i chip na sticku, ili mozda mu ne odgovara napon ako je osetljiv na varijacije tih +5V sa ploce...


M i G

::
:: Imam sledeci problem, u pitanju je USB Flash Kingston Data traveler II kada ga ubodem u racunar, racunar se odmah ugasi ( kao da je nestala struja). E sad sve to i ne bi bilo tako cudno da taj isti flash ne radi normalno na svakom drugom racunaru ( cak i na racunaru druga koji ima istu plocu). Na tom istom USB portu kacim gomilu drugih uredjaja, izmedju ostalog i druge flash-ove i sve radi normalno... Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem...???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: USB Flash cudan problem.... 02.05.2007. 19:34 #17831

status: user
broj poruka: 584
Kad kazes ... na tom istom portu ... prosto me navodis da te pitam da li si probao na ostalim portovima. Vidjao sam diskove koji toliko struje pocupaju kada se inicijalizuju (recimo - U3 SanDisk cruzer micro, mali i lep, ili obican 2.5`` USB disk bez ext. nap.) da ako su kablovi od ploce do prednje maske tanki, ili losi, ili suvise dugacki, u svakom slucaju ne daju dovoljno struje, ili se masina resetuje ili povileni. Da li si probao isti taj direktno pozadi u plocu da turis?

Pozdrav


::
:: Imam sledeci problem, u pitanju je USB Flash Kingston Data traveler II kada ga ubodem u racunar, racunar se odmah ugasi ( kao da je nestala struja). E sad sve to i ne bi bilo tako cudno da taj isti flash ne radi normalno na svakom drugom racunaru ( cak i na racunaru druga koji ima istu plocu). Na tom istom USB portu kacim gomilu drugih uredjaja, izmedju ostalog i druge flash-ove i sve radi normalno... Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem...??

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: USB Flash cudan problem.... 02.05.2007. 19:43 #17833

status: user
broj poruka: 5696
Da ali on povue i 600mA zbog mehanike, rotora, i elektronike ali stick nema sanse toliko, 10x manje, da...ne verujem da je do toga...


M i G

:: Kad kazes ... na tom istom portu ... prosto me navodis da te pitam da li si probao na ostalim portovima. Vidjao sam diskove koji toliko struje pocupaju kada se inicijalizuju (recimo - U3 SanDisk cruzer micro, mali i lep, ili obican 2.5`` USB disk bez ext. nap.) da ako su kablovi od ploce do prednje maske tanki, ili losi, ili suvise dugacki, u svakom slucaju ne daju dovoljno struje, ili se masina resetuje ili povileni. Da li si probao isti taj direktno pozadi u plocu da turis
::
:: Pozdra
::
::
:: ::
:: :: Imam sledeci problem, u pitanju je USB Flash Kingston Data traveler II kada ga ubodem u racunar, racunar se odmah ugasi ( kao da je nestala struja). E sad sve to i ne bi bilo tako cudno da taj isti flash ne radi normalno na svakom drugom racunaru ( cak i na racunaru druga koji ima istu plocu). Na tom istom USB portu kacim gomilu drugih uredjaja, izmedju ostalog i druge flash-ove i sve radi normalno... Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem...??
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Aj dont nou 02.05.2007. 20:06 #17836

status: user
broj poruka: 4163
Prvi put cujem za ovako nesto. Da bi se komp sam iskljucio nesto mora da bude u kratkom spoju. Nemam ideju. Iskljuci komp, utakni usb i probaj da ga ukljucis na taster. Ako ne reaguje jedna stvar mora da ne radi (ili usb disk ili usb prikljucak) ili radi polovicno. J***m li ga, ne znam. Voleo bi bas to da vidim


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pokusaj ovako 02.05.2007. 20:27 #17841

status: user
broj poruka: 9387
Iskljuci racunar
ukljuci fles u masinu (veoma je bitno da ga ukljucis sa flesom da bi ga bios odmah prepoznao kao drajv)
upali windows u safe modu
ako ti ocita sadrzaj diska, znaci u pitanju je neki pozadinski servis, dakle softverski problem (virus ili sta ti ja znam)
ako nece ni da se upali, pokusaj flesom biosa, uopste nije iskljuceno da je samo u tome problem.

Napomena:
USB periferne uredjaje ne mozes kaciti pod safe modom jer se nece inicijalizovati zbog me podizanja drajvera za USB, ali ukoliko ga BIOS bude registrovao kao drajv (eventualno mora bitu ukljucen USB legacy support u biosu, ali je on po defaultu ON) , onda ce ga i win pod safe modom isto tako tretirati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re: Re: USB Flash cudan problem.... 02.05.2007. 21:39 #17848

status: user
broj poruka: 100



:: Kad kazes ... na tom istom portu ... prosto me navodis da te pitam da li si probao na ostalim portovima. Vidjao sam diskove koji toliko struje pocupaju kada se inicijalizuju (recimo - U3 SanDisk cruzer micro, mali i lep, ili obican 2.5`` USB disk bez ext. nap.) da ako su kablovi od ploce do prednje maske tanki, ili losi, ili suvise dugacki, u svakom slucaju ne daju dovoljno struje, ili se masina resetuje ili povileni. Da li si probao isti taj direktno pozadi u plocu da turis
::
:: Pozdra
::
::
:: ::
:: :: Imam sledeci problem, u pitanju je USB Flash Kingston Data traveler II kada ga ubodem u racunar, racunar se odmah ugasi ( kao da je nestala struja). E sad sve to i ne bi bilo tako cudno da taj isti flash ne radi normalno na svakom drugom racunaru ( cak i na racunaru druga koji ima istu plocu). Na tom istom USB portu kacim gomilu drugih uredjaja, izmedju ostalog i druge flash-ove i sve radi normalno... Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem...??
::
::

Probao sam i pozadi i ista stvar...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Pokusaj ovako 02.05.2007. 21:47 #17849

status: user
broj poruka: 4163
:: Iskljuci racuna
:: ukljuci fles u masinu (veoma je bitno da ga ukljucis sa flesom da bi ga bios odmah prepoznao kao drajv
:: upali windows u safe mod
:: ako ti ocita sadrzaj diska, znaci u pitanju je neki pozadinski servis, dakle softverski problem (virus ili sta ti ja znam
:: ako nece ni da se upali, pokusaj flesom biosa, uopste nije iskljuceno da je samo u tome problem

Ajd mi objasni poslednju recenicu. Kakve veze ima flesovanje biosa ako mu se racunar ne ukljucuje sa usb diskom ( smatram da si time hteo da kazes da ne reaguje na pow swich a ne da nece da ucita win, neki to brkaju).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE VMARCov besplatni advokat... 02.05.2007. 22:02 #17850

status: user
broj poruka: 5696
rekao je flash BIOSa vec da flash stick ubaci u ugasenu masinu pa podigne POST, Win...time ce videti da li je background service, driver ili virus, jer ako digne sliku i usb legacy bude aktivan i inicjalizovan od strane hardware/BIOS/POSTa, onda je OK, dao je vrlo pametan predlog!!! Mada flashovanje, na kraju, mozda upali...


M i G

:: :: Iskljuci racuna
:: :: ukljuci fles u masinu (veoma je bitno da ga ukljucis sa flesom da bi ga bios odmah prepoznao kao drajv
:: :: upali windows u safe mod
:: :: ako ti ocita sadrzaj diska, znaci u pitanju je neki pozadinski servis, dakle softverski problem (virus ili sta ti ja znam
:: :: ako nece ni da se upali, pokusaj flesom biosa, uopste nije iskljuceno da je samo u tome problem
::
:: Ajd mi objasni poslednju recenicu. Kakve veze ima flesovanje biosa ako mu se racunar ne ukljucuje sa usb diskom ( smatram da si time hteo da kazes da ne reaguje na pow swich a ne da nece da ucita win, neki to brkaju).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Za to vreme 02.05.2007. 22:11 #17851

status: user
broj poruka: 6643
Dok ne proveri, slaže li se sve na hardverskom nivou - BIOS-a, može i da proveri u tim drugim računarima, ima li na flešu .ini fajl i .exe fajl koji (virusi, a šta drugo) pod autoplay servisom bivaju pokrenuti i dovode do nekog haosa koji odmah isključuje računar. Naravno, isti su hidden fajlovi, i treba uključiti njihov prikaz.
Ako je virus, koristi autoplay opciju za fleš drajv, tj. zloupotrebljava ga.
Ispravka: računar se može automatski resetovati - ugasiti i softwerskim putem... na isti način kao kad se pošalje komanda od čuvene 4 sekunde držanja power dugmeta. Dešava se.
Nadajmo se virusu (npr. sxs.exe sa kreveljnom ikonicom - bolje da je nikad ne vidite...) jer je najjeftinije rešenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Za to vreme 02.05.2007. 22:27 #17853

status: user
broj poruka: 5696
Ispravka: računar se može automatski resetovati - ugasiti i softwerskim putem... na isti način kao kad se pošalje komanda od čuvene 4 sekunde držanja power dugmeta. Dešava se.

Ne slazem se samo sa ovim, ne moze softw. da ugasi tako masinu, jeste da se opcija BIOSa zove soft-off 4.sec. ali se taj signalni impuls daje preko ATXa direktno mikrokontroleru (kratkim spajanjem preko tastera i zadrzavanjem FF stanja jedan takt od 4s), nezavisno od OSa...simulacija identicnog signala je nemoguca programski...da ne zalazimo dublje u projekciju toga...mada mozemo, nemam nista protiv...sve ostalo ima rezona

M i G

:: Dok ne proveri, slaže li se sve na hardverskom nivou - BIOS-a, može i da proveri u tim drugim računarima, ima li na flešu .ini fajl i .exe fajl koji (virusi, a šta drugo) pod autoplay servisom bivaju pokrenuti i dovode do nekog haosa koji odmah isključuje računar. Naravno, isti su hidden fajlovi, i treba uključiti njihov prikaz
:: Ako je virus, koristi autoplay opciju za fleš drajv, tj. zloupotrebljava ga
:: Ispravka: računar se može automatski resetovati - ugasiti i softwerskim putem... na isti način kao kad se pošalje komanda od čuvene 4 sekunde držanja power dugmeta. Dešava se
:: Nadajmo se virusu (npr. sxs.exe sa kreveljnom ikonicom - bolje da je nikad ne vidite...) jer je najjeftinije rešenje
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso uh... 02.05.2007. 22:28 #17854

status: user
broj poruka: 584
@Machine

Cekaj, kako 600mA? Po usb.org spec. za USB 2.0 dozvoljeno je 150mA power-up
i max 500mA. Secas se onih kineskih usisivaca? Mali kinezi su lepo u navodilu za uborabu
napisali - ... prvo upalite lampicu, pa motor na I, pa motor na II a dugme TURBO pritiskate po potrebi, ali NIKAKO odmah...

Sve sto ne postuje ovu spec. pokazalo se da donosi probleme. Hard disk ne povuce odmah maksimum. A 2.5`` disk ako vuce vise od 400mA vec moze da pravi problem. Provereno.
Inace, U3 diskovi vuku vise struje nego obicni i idu i do 150mA!

Pogledaj specifikacije kablova za Full, High i Low Speed, a onda pogledaj kablove koje nalazimo po kucistima koji vode od ploce do front panela. Ako je sildovan kabl onaj koji je obmotan gumicom, ja sam pera detlic. Pogledaj koja duzina kabla odgovara za koju brzinu i gubitke. Naravno da misa mozes da produzis usb nastavkom, ali probaj da poteras hard disk ili jaci flash. Ima samo da svetli.

Secas se one kozmetike za laptop gde imas slusalice, USB hub, nocnu lampu, nocnu posudu, vibrator i USB produzni kabl? To je onaj mali koji super izgleda, uvlaci se sa obe strane, zgodan, ali je zato potpuno neupotrebljiv za bilo koji uredjaj sem misa.

Moze da bude i do ploce. Pre neki post smo pricali da neke ploce vremenom pocinju
da pustaju cudne struje na USB portovima? Neki EPOX smo spominjali...

A kucista? Znas li koliko masina sam bukvalno restartovao kada
sam se priblizio USB portu zbog statickog elektriciteta. Pogledaj firme koje prave USB diskove, uvek imaju sitno uputstvo da se malo uzemljis pre nego sto gurnes USB disk.

A drajveri? Setimo se nF ploca. Jedan port je 1.1 drugi je 2.0.
Iz onostranih razloga. I tu smo pricali o nf2 EPOX-u. :)

SanDisk je izbacio firmware za celu jednu seriju svojih diskova. Problem: restart ili gasenje masine.

Ne znamo koju plocu covek ima.

@VMARK

To sve zavisi od BIOS-a, od ploce i od nacina na koji je formatiran USB disk. USB mozes formatirati kao ZIP, HDD, ili FDD i treba ti magicna kugla da znas kako ce ga koja ploca prepoznati.

Za FLASH BIOS-a si u PRAVU!
Pogledajte sta inace novi BIOS-i sve ispravljaju. Skoro sam jednu plocu maltene bacio,
dok nisam procitao sta donosi nova verzija BIOS-a: OMOGUCAVA PODIZANJE SISTEMA U HLADNIM PROSTORIJAMA! Posle sam pitao i ispostavilo se da ranije nisu imali taj problem jer im je masina stajala blizu AEG peci i bila uvek u toplom. Hteo sam da se obesim.

@servispc
lazes da prvi put cujes za ovako nesto, ne verujem ti

@stevs986
koju plocu ti imas?

@all

Za ove situacije ja imam Linux LiveCD (naravno da ne smem da kazem koji distro da
ne probudim duhove), pa vidim sta tu radi a sta ne radi.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: uh... 02.05.2007. 22:36 #17857

status: user
broj poruka: 5696
Koliko znam moze da povuce 720mA max.!!! Van specifikacije dodatno se napaja i u zavisnosti od modela ploce...Cini mi se da je toliko, nisam 100% siguran, nemoj me drzati za rec ali sam na 1.1 turio hdd koji je toliko vukao sa 2.5` fiokom bez adaptivnog napjanja, maybe...kineske stvari...to je zato sto ima los elektromotar sa vise indukcionih udara nego propisano pa ima povratne napone...verovanto zato, HDDovi su ipak finiji...


M i G

:: @Machine
::
:: Cekaj, kako 600mA? Po usb.org spec. za USB 2.0 dozvoljeno je 150mA power-up
:: i max 500mA. Secas se onih kineskih usisivaca? Mali kinezi su lepo u navodilu za uborab
:: napisali - ... prvo upalite lampicu, pa motor na I, pa motor na II a dugme TURBO pritiskate po potrebi, ali NIKAKO odmah...
::
:: Sve sto ne postuje ovu spec. pokazalo se da donosi probleme. Hard disk ne povuce odmah maksimum. A 2.5`` disk ako vuce vise od 400mA vec moze da pravi problem. Provereno
:: Inace, U3 diskovi vuku vise struje nego obicni i idu i do 150mA
::
:: Pogledaj specifikacije kablova za Full, High i Low Speed, a onda pogledaj kablove koje nalazimo po kucistima koji vode od ploce do front panela. Ako je sildovan kabl onaj koji je obmotan gumicom, ja sam pera detlic. Pogledaj koja duzina kabla odgovara za koju brzinu i gubitke. Naravno da misa mozes da produzis usb nastavkom, ali probaj da poteras hard disk ili jaci flash. Ima samo da svetli.
::
:: Secas se one kozmetike za laptop gde imas slusalice, USB hub, nocnu lampu, nocnu posudu, vibrator i USB produzni kabl? To je onaj mali koji super izgleda, uvlaci se sa obe strane, zgodan, ali je zato potpuno neupotrebljiv za bilo koji uredjaj sem misa
::
:: Moze da bude i do ploce. Pre neki post smo pricali da neke ploce vremenom pocinj
:: da pustaju cudne struje na USB portovima? Neki EPOX smo spominjali..
::
:: A kucista? Znas li koliko masina sam bukvalno restartovao kad
:: sam se priblizio USB portu zbog statickog elektriciteta. Pogledaj firme koje prave USB diskove, uvek imaju sitno uputstvo da se malo uzemljis pre nego sto gurnes USB disk
::
:: A drajveri? Setimo se nF ploca. Jedan port je 1.1 drugi je 2.0
:: Iz onostranih razloga. I tu smo pricali o nf2 EPOX-u. :
::
:: SanDisk je izbacio firmware za celu jednu seriju svojih diskova. Problem: restart ili gasenje masine
::
:: Ne znamo koju plocu covek ima
::
:: @VMARK
::
:: To sve zavisi od BIOS-a, od ploce i od nacina na koji je formatiran USB disk. USB mozes formatirati kao ZIP, HDD, ili FDD i treba ti magicna kugla da znas kako ce ga koja ploca prepoznati.
::
:: Za FLASH BIOS-a si u PRAVU
:: Pogledajte sta inace novi BIOS-i sve ispravljaju. Skoro sam jednu plocu maltene bacio
:: dok nisam procitao sta donosi nova verzija BIOS-a: OMOGUCAVA PODIZANJE SISTEMA U HLADNIM PROSTORIJAMA! Posle sam pitao i ispostavilo se da ranije nisu imali taj problem jer im je masina stajala blizu AEG peci i bila uvek u toplom. Hteo sam da se obesim
::
:: @servispc
:: lazes da prvi put cujes za ovako nesto, ne verujem t
::
:: @stevs986
:: koju plocu ti imas
::
:: @al
::
:: Za ove situacije ja imam Linux LiveCD (naravno da ne smem da kazem koji distro d
:: ne probudim duhove), pa vidim sta tu radi a sta ne radi
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: uh... 02.05.2007. 23:07 #17871

status: user
broj poruka: 4163
:: @servispc
:: lazes da prvi put cujes za ovako nesto, ne verujem t

Pa dobro, nemoj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan mozda 02.05.2007. 23:18 #17876

status: user
broj poruka: 801

lupam,ali mozda mu nesto nije u redu sa plocom?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: VMARCov besplatni advokat... 03.05.2007. 02:54 #17892

status: user
broj poruka: 9387



:: rekao je flash BIOSa vec da flash stick ubaci u ugasenu masinu pa podigne POST, Win...time ce videti da li je background service, driver ili virus, jer ako digne sliku i usb legacy bude aktivan i inicjalizovan od strane hardware/BIOS/POSTa, onda je OK, dao je vrlo pametan predlog!!! Mada flashovanje, na kraju, mozda upali..
::


Hvala :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho Eh, 03.05.2007. 13:08 #17906

status: user
broj poruka: 209
sada, samo da ne ispadnem idiot. Procitao sam sve odgovore, vidim da ste naveli `milion` teza, ali hteo bih i ja nesto da dodam. Naime, slican slucaj se i meni desavao pre otprilike dve godine, i to ne samo sa USB flash-evima, vec i sa npr. joypadom koji prikljucim na prednji USB port. Uzasno me je nerviralo, probao sam sve i svasta da bih otklonio problem, ali se ispostavilo da je elektricna mreza u stanu uzasna, a da u mojoj sobi nije bilo uzemljenja, pa se racunar iz nekog razloga resetovao cim bilo sta ukljucim u prednji USB port. Verovatno cete reci sada `Vidi ovog idiota` ali, eto, nije bilo ni softverske ni hardverske greske, vec je nekoga mrzelo da radi svoj posao te `69-te kada su zidali zgradu. Tako da, proveri ti i struju u gajbi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Svega ovoga ne bi bilo da je Pera otisao direktno u policiju 03.05.2007. 13:49 #17910

status: user
broj poruka: 5696
Ovo tvoje izlaganje bi imalo punog smisla samo onda kada bi se to desavalo i sa drugim slicnim uredjaima. Ali njemu ostali rade. Mada stoji da se to moze desiti jer je Npajanju je potrebna zemlja osim nule i faze, inace se desva da baci nekoliko volti na masu (crna GND) pa umesto da izmedju npr. zute 12V i crne zice imas oko 12V ti imas i po 15V (na junk PSU).Isto tako bi bilo moguce i sa ovih V iako ide preko ploce a i ploca ima masu...ali, ponavljam, lik je rekao da ostali USBovi sljakaju...


M i G

:: sada, samo da ne ispadnem idiot. Procitao sam sve odgovore, vidim da ste naveli `milion` teza, ali hteo bih i ja nesto da dodam. Naime, slican slucaj se i meni desavao pre otprilike dve godine, i to ne samo sa USB flash-evima, vec i sa npr. joypadom koji prikljucim na prednji USB port. Uzasno me je nerviralo, probao sam sve i svasta da bih otklonio problem, ali se ispostavilo da je elektricna mreza u stanu uzasna, a da u mojoj sobi nije bilo uzemljenja, pa se racunar iz nekog razloga resetovao cim bilo sta ukljucim u prednji USB port. Verovatno cete reci sada `Vidi ovog idiota` ali, eto, nije bilo ni softverske ni hardverske greske, vec je nekoga mrzelo da radi svoj posao te `69-te kada su zidali zgradu. Tako da, proveri ti i struju u gajbi
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miguelinho re. Machine 03.05.2007. 14:18 #17913

status: user
broj poruka: 209
Nisam strucnjak za te stvari, racunarima se bavim tek oko 7-8 god, ali ne temeljno. Samo sam hteo da navedem jos neku mogucnost. Doduse nisam dodao da je meni Saitek P880 joypad radio savrseno u tom prednjem USB-u, ali je zezao kada stavim Logitech-ov joypad, ili Kingston DataTraveler od 256Mb.Uglavnom, hvala za temeljan opis moguceg problema.

Ovo tvoje izlaganje bi imalo punog smisla samo onda kada bi se to desavalo i sa drugim slicnim uredjaima. Ali njemu ostali rade. Mada stoji da se to moze desiti jer je Npajanju je potrebna zemlja osim nule i faze, inace se desva da baci nekoliko volti na masu (crna GND) pa umesto da izmedju npr. zute 12V i crne zice imas oko 12V ti imas i po 15V (na junk PSU).Isto tako bi bilo moguce i sa ovih V iako ide preko ploce a i ploca ima masu...ali, ponavljam, lik je rekao da ostali USBovi sljakaju...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs