Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
umrezavanje racunara pomoc................
STRANA 1 OD 1
srleboj umrezavanje racunara pomoc................ 06.05.2007. 10:14 T4255

status: user
broj poruka: 4

imam 3 racunara koja bih umrezio stim da mi radi internet na sva tri sta mi predlazete sa najmanje para a solidan ucinak ............
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gandy umrezavanje +net 06.05.2007. 10:36 #18234

status: user
broj poruka: 80
uzmi router sa 1xwan 4xlan
za 28eur pa na gore

ako ti treba wireless za neki laptop recimo
uzmi wireless router za 40eur

kad imas router ni jedan racunar ne mora da ti radi
da bi ostali imali net... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ma da 06.05.2007. 11:46 #18239

status: user
broj poruka: 609
ali je pitanje koji ti je provajder..ako naprimer imas sbb i placas onu kucnu varijantu imas pravo na samo jednu adresu i tu ti je potreban router ali ako imas naprimer telekomov adsl posao ce ti zavrsiti i switcher...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 06.05.2007. 11:52 #18242

status: user
broj poruka: 3529
Daj nam malo vise detalja, da li hoces kablovsku mrezu ili wireles, da li imas modem ili router za net(ili mozda wireles net)...!?
U svakom slucaju najjeftinija varijanta po meni bi ti bila da imas router(adsl ili kablovski) koji na sebi vec ima 3-5 lan konektora!
A ako nema onda neki jeftini svitch(5 portova=11e) + router!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re 06.05.2007. 12:45 #18248

status: user
broj poruka: 9388



:: Daj nam malo vise detalja, da li hoces kablovsku mrezu ili wireles, da li imas modem ili router za net(ili mozda wireles net)...!
:: U svakom slucaju najjeftinija varijanta po meni bi ti bila da imas router(adsl ili kablovski) koji na sebi vec ima 3-5 lan konektora
:: A ako nema onda neki jeftini svitch(5 portova=11e) + router


Ima jos jeftinija.

Kupis kablove i konektore, jedan sto manji svitch (4 porta) i umrezis racunare. Jedan racunar ti drzi konekkciju za inrternet, ostali preko njega izlaze. To ti je resenje od 10-15 evra.

Nuspojava je to sto ti taj racunar koji `drzi` internet, mora stalno biti ukljucen - jer bez njega - nema interneta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srleboj umrezavanje racunara pomoc................ 06.05.2007. 19:46 #18280

status: user
broj poruka: 4


nemoj te me grditi ne razumem se bas toliko zato i trazim pomoc internet imam preko sbba a hocu umreziti racunare zbog nekih svojih potreba hvala na razumevanju ...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Mreza 06.05.2007. 21:03 #18287

status: user
broj poruka: 726


Kao sto su ti rekli,najjeftinija varijanta je kupovina switcha koji ce povezati tvoja tri PC-ja.

Ako ti to ne odgovara (zbog provajdera) dodaj i router/switch.Da ne bih mnogo filozofirao,pogledaj ovo - http://www.garethjmsaunders.co.uk/pc/images/network/router/02_lan_router.gif,ova jednostavna sema ce ti pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646149.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs