Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
potreban savet za pro graficku
STRANA 1 OD 1
demerzel2 potreban savet za pro graficku 15.03.2005. 20:08 T426

status: user
broj poruka: 2
hteo bih da nabavim neku profesionalnu graficku kartu sa video izlazom i ulazom pre svega ali ne znam puno na tu temu. dobrodosli su svi saveti od konkretnih modela do linkova ka informacijama i sl.
hvala
demerzel
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 $$$$$$$$$$$$$ 16.03.2005. 08:41 #1057

status: user
broj poruka: 452
Kako obavezno trazis kartu sa video-ulazom, pretpostavljam da ti treba bas za obradu videa. Mogao bi da pogledas na https://www.matrox.com. Ako ti ipak treba neka profesionalna 3D karta, mozes pogledati, npr, https://www.3dlabs.com (kartice se zovu Wildcat), https://www.ati.com (FireGL) i https://www.nvidia.com (Quadro). Samo, ocekuj cene od oko 1000 evra za slabije modele, a i nisam siguran gde se kod nas mogu kupiti. Za neku jeftiniju, kucnu, varijantu, razmisli o kupovini obicne kartice koju bi onda modovao u neki profesionalni model, posto se obicno radi o istim cipovima, samo sa optimizovanim drajverima koje treba naterati da rade.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
demerzel2 nisam dovoljno definisao, moja greska 16.03.2005. 20:33 #1063

status: user
broj poruka: 2
dakle izvinjavam se...
da potrebna mi je za editovanje videa. trenutno se moj video editing zasniva na skidanju sa dv-a preko firewirea, sto je ok, ali bih rado da prosirim na dalje mogucnosti: skidanje sa vhs-a ili drugih analognih spravica (?) ...
a sa lovom nisam predobar, razmisljao sam o mozda nekoj polovnoj varijanti ili vec... mozda se nisam trebao ograniciti na video kartice, ne znam kakvi sve konvertori postoje. to i jeste problem ne znam kakve su sve mogucnsti zato i trazim informacije.
hvala u svakom slucaju, pogledacu malo na ovim sajtovima...
demerzel

p.s.
ovo modovanje kucne varijante zvuci zanimljivo ali samo naslucujem o cemu se radi...
mozes li mi podrobnije objasniti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 17.03.2005. 01:23 #1072

status: user
broj poruka: 210



Moj ti je savet da uzmes ATI all in wonder neku kartu (u zavisnosti koliko imas para), ima ih od 110 evra (9200SE) pa nadalje 9800Pro (oko 250 evra).
Mnogo nude za pare koliko kostaju.
Znam par ljudi koji se bave prebacivanjem sa/na i svi koriste All in wondwer karte, cak jedan koristi prastaru Radeo 7500 kartu na P3 i bez problema radi kvalitetno VHS,Super8 i druge formate u DVD,Divx.
Jedini problem sa ovim kartama je da NE RADE na nforce plocama, tj. ne rade kako treba.
Ako imas Intel masinu ili AMD sa Via chipsetom neces imati problema.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Aha... 17.03.2005. 10:20 #1076

status: user
broj poruka: 452
Onda zaboravi na one gluposti sto sam napisao... Posluzice neka od pomenutih ATi ALL-IN-WONDER, ili bilo koja VIVO kartica. S tim sto ako uzimas obican VIVO, (tj graficku sa videoulazom, bez TV karte, sto ti je jeftinija varijanta) opet preporuka ide ATi-ju: na svim ATi-jevim VIVO karticama se nalazi njihov RageTheater koji je odlican, dok nVidija nema svoj cip, pa proizvodjaci stavljaju ko sta nadje, neki vrlo kvalitetne cipove, ali neki i losije. E sad, osim malo vise cene, ovo resenje ima jos jednu potencijalno losu stranu: ako racunar koristis i za igranje, kad jednog dana resis da zamenis graficku, ostao si bez videoulaza. Zato je mozda najbolje resenje neka kvalitetna TV kartica, ili poseban eksterni uredjaj koji je u stanju u letu analogni signal prebaciti u neki od digitalnih, a koji bi trebali da kostaju oko 200e (to bi, mislim, vec bila neka poluprofesionalna varijanta).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs