Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Koliko vredi ovaj Macbook...
STRANA 1 OD 1
Daum Koliko vredi ovaj Macbook... 16.01.2012. 22:40 T42619

status: user
broj poruka: 12785
U pitanju je Macbook Air 3.2, a specifikacije su sledeće:

13 Inča ekran, 1440x900
Nvidia Geforce 320M
Core2Duo 1.86Ghz
2GB DDR3 1066mhz
250GB SSD (Apple)

Baterija samo 50 ciklusa, fizičko stanje perfektno...

Koliko realno vredi, hoću da prodam u normalnom roku?

(sorry za mesto teme, procene ne izlaze na glavnoj strani, a hitno mi je)
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Koliko vredi ovaj Macbook... 16.01.2012. 23:10 #391489

status: user
broj poruka: 6083
Sta znam..to je starija generacija..al opet mb air..kazes perfektan.. Neka garancija, nesto? Recimo 1000e da probas ako je u usa oko 1200e ovaj sa i5

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A

:: U pitanju je Macbook Air 3.2, a specifikacije su sledeće
::
:: 13 Inča ekran, 1440x90
:: Nvidia Geforce 320
:: Core2Duo 1.86Gh
:: 2GB DDR3 1066mh
:: 250GB SSD (Apple
::
:: Baterija samo 50 ciklusa, fizičko stanje perfektno..
::
:: Koliko realno vredi, hoću da prodam u normalnom roku
::
:: (sorry za mesto teme, procene ne izlaze na glavnoj strani, a hitno mi je
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.01.2012. 23:34 #391501

status: user
broj poruka: 12785
Nema garanciju jbg...
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ... 16.01.2012. 23:49 #391509

status: user
broj poruka: 6083
To je jedino problem, bez obzira koliko ocuvan bio, dosta su velike pare, pa to otezava stvari. On ce sigurno da radi, tako da mozes da izbacis oglas na KP i da stavis sve lepo u opisu i na kraju samo napisi garancija. Cekaj da ti se neko javi, pa reci da dajes mesec dana garanciju. Ako odmah stavis da nema, dosta ljudi ce da odustane, al ovako kad pozovu, jave se, ima lufta da ih ubedis. To su ti neke sitne cake, al mogu dosta da znace. A za cenu vidi skini koliko ti se isplati da ga prodas, al stavi za 40-50e vecu da bi mogao ds skines kad se neko javi.

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: Nema garanciju jbg..
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ... 17.01.2012. 00:46 #391520

status: user
broj poruka: 221
misim... nisam hteo da se javim, ali brate, snoopy...

ako ces realnost, taj laptop kosta 750e sa sve garancijom kod apple-a.

http://store.apple.com/us/browse/home/specialdeals/mac/macbook_air/13

dakle sa garancijom i novom baterijom. takodje, te fore, otvoren i to, pa brate, nije stajao 2 godine u pakovanju, koriscen, ali redje i lepo ocuvan sve je to lepo, na kraju krajeva to se i ocekuje. ali kako je ovo jadna srbija, po snoopyju ispade da ovde jedva cekaju da puknu 1000 evra na staru i koriscenu stvar. Onaj novi air od 1000 evra sije taj stari za bar 2 duzine (velike su razlike, i u softveru i u hardveru za taj tip laptopa). al dobro, ako si trazio realnu procenu, ona je po mom misljenju 500 evra max sa svim cenjkanjem na kraju da spustis malo cenu, ali znajuci u kojoj drzavi zivimo, mozes staviti i 1000 pa da se cenjkas dokle oces, kad je neko ovca, on je ovca do kraja. Naravno, nista lose ne mislim ni o autoru teme niti o potencijalnim kupcima, samo iskreno odgovaram na dato pitanje :). Novu generaciju bi jos i mogao da cenis 1000 evra, ali staru - nikako. Mada si sve to i sam znao. Zato stavi cenu koju mislis pa dizi i spustaj kako ti smatras. Mozda neko zeli da da 650 ili 700, mozda i svih 1000 evra... :rolleyes:

http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Air

Aj sa srecom nek ide prodaja i da sve strane budu zadovoljne ishodom. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ... 17.01.2012. 01:57 #391526

status: user
broj poruka: 6083
Jel ti koristis neke vrste opijata? 500e?? Evo, ja cu odmah da kupim za 500e (iako ih nemam, pozajmicu). Na oglasima je 300e neki macbook matori bez punjaca i sa crknutom baterijom. U svakom slucaju, dao si link gde se jasno vidi cena 1099$ i ako ne znas da racunas ni pomocu digitrona, ja ne znam kako da ti pomognem sem da umesto tebe izracunam 1099*82 sto ispada preko 850e za taj u apple-u, refurbished, a ne nov, znaci isti Q ko na oglasu ako znas da covek nije prevarant, i ako ti da mesec dana garanciju. I to je u americi, a ne ovde, kod nas su cene mnogo vece, a i jos uvek se u radnjama prodaju non i5 verzije sa cenama preko 100.000 za 11``. Ako je u radnji nova verzija 13`` blizu 160 000 (najjace) onda je skroz normalna cena od 998e za ovu Daumovu verziju pod uslovom da je imao pisanu garanciju. Ovako mora jos dole da ide.

U svakom slucaju, njegova stvar, nek radi sta hoce, al ono sto me nervira su takvi kupci poput tebe i cicije gde hoce da ljudi cene stvari kao da su ukradene. Ni lopovi ne bi trazili samo 500e za ovo, al dobro, tvoje misljenje, tvoja stvar. Javi se kad budes prodavao nesto, sudeci po tvojoj logici procene, ne verujem da ce bilo ko da prodaje stvari jeftinije od tebe :P


LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: misim... nisam hteo da se javim, ali brate, snoopy..
::
:: ako ces realnost, taj laptop kosta 750e sa sve garancijom kod apple-a
::
:: http://store.apple.com/us/browse/home/specialdeals/mac/macbook_air/1
::
:: dakle sa garancijom i novom baterijom. takodje, te fore, otvoren i to, pa brate, nije stajao 2 godine u pakovanju, koriscen, ali redje i lepo ocuvan sve je to lepo, na kraju krajeva to se i ocekuje. ali kako je ovo jadna srbija, po snoopyju ispade da ovde jedva cekaju da puknu 1000 evra na staru i koriscenu stvar. Onaj novi air od 1000 evra sije taj stari za bar 2 duzine (velike su razlike, i u softveru i u hardveru za taj tip laptopa). al dobro, ako si trazio realnu procenu, ona je po mom misljenju 500 evra max sa svim cenjkanjem na kraju da spustis malo cenu, ali znajuci u kojoj drzavi zivimo, mozes staviti i 1000 pa da se cenjkas dokle oces, kad je neko ovca, on je ovca do kraja. Naravno, nista lose ne mislim ni o autoru teme niti o potencijalnim kupcima, samo iskreno odgovaram na dato pitanje :). Novu generaciju bi jos i mogao da cenis 1000 evra, ali staru - nikako. Mada si sve to i sam znao. Zato stavi cenu koju mislis pa dizi i spustaj kako ti smatras. Mozda neko zeli da da 650 ili 700, mozda i svih 1000 evra... :rolleyes:
::
:: http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Ai
::
:: Aj sa srecom nek ide prodaja i da sve strane budu zadovoljne ishodom. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolamac1 JA TRAZIM TAJ AIR 17.01.2012. 02:16 #391529

status: user
broj poruka: 1



JA TRAZIM BAS TAJ AIR , JAVI SE 065 615 0000 NIKOLA

MOZEMO SUTRA DA SE VIDIMO DA POGLEDAM, OZBILJAN SAM KUPAC AKO JE SVE OK UZIMAM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Re: ... 17.01.2012. 09:18 #391549

status: user
broj poruka: 1626
ahah,pa ima takvih kolko oces na nasim sajtovima,e sad izuzetak kod celog sajta je LIMUNDO... TU sve sto NEVREDI NI DZABE,TRAZE NESTO... I tako gube vreme i sebi i drugima...

Ja znam napamet dosta oglasa na kupujem prodajem,na berzi bencu i itsvetu,sam znao ranije,bukvalno ljudi samo vrte nesto sto nema veze sa mozgom... I mislis da je to realno nije ....


NAJVECA PREVARA IKAD JE LOGITECH....>>> Znam kolko ga ti daume volis,ali ja kada sam 2008 kupio `smrdljivi` z2300 za 9900 kasnije je cena skocila za 100 % ,a kasnije JOS VISE....

Da li to vredi - - NE... Ali ovaca za sisanje kolko oces...O z5500 koji su kostali 20000,u usa i eu oko 120 dolara,kasnija cena preko 400$ a kod nas preko 400 EVRA ! E EVRA...

Intel mega giga boss ima najace i5 2500k i i7 2600k procesore....
takodje i i7-3930K... mada je to za frikove...

ALI ZATO ZA MAZGE _ - - - i7 2700k....100 i kusur evra skuplji od 2600k a ISTO S@@@E samo 100 mHz EJ STO MEGAHERCA VISE....

A da ne spominjem sad i7-3960X... E umesto K tu ima X ...

To znaci da kad kupis taj procesor oni to dodele X na adresu preko satelita,da se zna da tu zive OVCE ZA SISANJE ...







asus p7p55d-e & intel i7 860 @3,8Ghz/Sapphire 5850/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/ssd patrior 60gb + samsung f4 2tb.

:: Jel ti koristis neke vrste opijata? 500e?? Evo, ja cu odmah da kupim za 500e (iako ih nemam, pozajmicu). Na oglasima je 300e neki macbook matori bez punjaca i sa crknutom baterijom. U svakom slucaju, dao si link gde se jasno vidi cena 1099$ i ako ne znas da racunas ni pomocu digitrona, ja ne znam kako da ti pomognem sem da umesto tebe izracunam 1099*82 sto ispada preko 850e za taj u apple-u, refurbished, a ne nov, znaci isti Q ko na oglasu ako znas da covek nije prevarant, i ako ti da mesec dana garanciju. I to je u americi, a ne ovde, kod nas su cene mnogo vece, a i jos uvek se u radnjama prodaju non i5 verzije sa cenama preko 100.000 za 11``. Ako je u radnji nova verzija 13`` blizu 160 000 (najjace) onda je skroz normalna cena od 998e za ovu Daumovu verziju pod uslovom da je imao pisanu garanciju. Ovako mora jos dole da ide
::
:: U svakom slucaju, njegova stvar, nek radi sta hoce, al ono sto me nervira su takvi kupci poput tebe i cicije gde hoce da ljudi cene stvari kao da su ukradene. Ni lopovi ne bi trazili samo 500e za ovo, al dobro, tvoje misljenje, tvoja stvar. Javi se kad budes prodavao nesto, sudeci po tvojoj logici procene, ne verujem da ce bilo ko da prodaje stvari jeftinije od tebe :
::
::
:: LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
:: G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
:: SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apoll
::
:: :: misim... nisam hteo da se javim, ali brate, snoopy..
:: ::
:: :: ako ces realnost, taj laptop kosta 750e sa sve garancijom kod apple-a
:: ::
:: :: http://store.apple.com/us/browse/home/specialdeals/mac/macbook_air/1
:: ::
:: :: dakle sa garancijom i novom baterijom. takodje, te fore, otvoren i to, pa brate, nije stajao 2 godine u pakovanju, koriscen, ali redje i lepo ocuvan sve je to lepo, na kraju krajeva to se i ocekuje. ali kako je ovo jadna srbija, po snoopyju ispade da ovde jedva cekaju da puknu 1000 evra na staru i koriscenu stvar. Onaj novi air od 1000 evra sije taj stari za bar 2 duzine (velike su razlike, i u softveru i u hardveru za taj tip laptopa). al dobro, ako si trazio realnu procenu, ona je po mom misljenju 500 evra max sa svim cenjkanjem na kraju da spustis malo cenu, ali znajuci u kojoj drzavi zivimo, mozes staviti i 1000 pa da se cenjkas dokle oces, kad je neko ovca, on je ovca do kraja. Naravno, nista lose ne mislim ni o autoru teme niti o potencijalnim kupcima, samo iskreno odgovaram na dato pitanje :). Novu generaciju bi jos i mogao da cenis 1000 evra, ali staru - nikako. Mada si sve to i sam znao. Zato stavi cenu koju mislis pa dizi i spustaj kako ti smatras. Mozda neko zeli da da 650 ili 700, mozda i svih 1000 evra... :rolleyes:
:: ::
:: :: http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Ai
:: ::
:: :: Aj sa srecom nek ide prodaja i da sve strane budu zadovoljne ishodom. :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 17.01.2012. 09:18 #391550

status: user
broj poruka: 12785
500 evra teško da ću da tražim, čak i na linku što si postavio je 1100 dolara polovan sa garancijom, što bi se kod nas prevelo 1100 evra.

900 evra bi bila neka realna cena za ovaj model...

Softverski novi Air nije ništa u prednosti kad koriste isti OS i potpuno isti software. Jedino ima hardversku prednost...
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: misim... nisam hteo da se javim, ali brate, snoopy..
::
:: ako ces realnost, taj laptop kosta 750e sa sve garancijom kod apple-a
::
:: http://store.apple.com/us/browse/home/specialdeals/mac/macbook_air/1
::
:: dakle sa garancijom i novom baterijom. takodje, te fore, otvoren i to, pa brate, nije stajao 2 godine u pakovanju, koriscen, ali redje i lepo ocuvan sve je to lepo, na kraju krajeva to se i ocekuje. ali kako je ovo jadna srbija, po snoopyju ispade da ovde jedva cekaju da puknu 1000 evra na staru i koriscenu stvar. Onaj novi air od 1000 evra sije taj stari za bar 2 duzine (velike su razlike, i u softveru i u hardveru za taj tip laptopa). al dobro, ako si trazio realnu procenu, ona je po mom misljenju 500 evra max sa svim cenjkanjem na kraju da spustis malo cenu, ali znajuci u kojoj drzavi zivimo, mozes staviti i 1000 pa da se cenjkas dokle oces, kad je neko ovca, on je ovca do kraja. Naravno, nista lose ne mislim ni o autoru teme niti o potencijalnim kupcima, samo iskreno odgovaram na dato pitanje :). Novu generaciju bi jos i mogao da cenis 1000 evra, ali staru - nikako. Mada si sve to i sam znao. Zato stavi cenu koju mislis pa dizi i spustaj kako ti smatras. Mozda neko zeli da da 650 ili 700, mozda i svih 1000 evra... :rolleyes:
::
:: http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Ai
::
:: Aj sa srecom nek ide prodaja i da sve strane budu zadovoljne ishodom. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Daume 17.01.2012. 10:43 #391556

status: user
broj poruka: 9388
Realno ne mozes da dobijes 900 eura, bar ne u varijanti da ga realno prodas. Na zalost, decko gore je u vecini stvari u pravu. Onaj ko dodje do 900 eura za korisceni c2d 13` radije ce kupiti novi i5 11` za 1000.
Prodaces ga izmedju 700-800 eura, jer mu cenu u dobroj meri ubijaju i pro iz te generacije, koji u varijanti 15` mogu da se uzmu 800-1000 eura, znaci taj air mora biti pozicioniran do pocetne cene macbook pro 15` iz te generacije, nikako vise.

F650GS Dakar

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 17.01.2012. 10:48 #391557

status: user
broj poruka: 17084
Koliko bi kostale te iste komponente samo da nisu u apple-ovom meku?

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Philips 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: E jbg... 17.01.2012. 11:10 #391561

status: user
broj poruka: 2855
Sta znam SSD od 250GB tu fino drzi cenu, diskretna grafika nije za bacanje, ekran je bolesno dobar - na 13 incha ta rezolucija!!!...da nije apple mozda bi kostalo 15ak procenata manja...ali tu je onda treba dodati i izuzetno lepo slim kuciste koje je kompletno od `marinije`... :)

Na iPhone i iPad verovatno mozes da primenis teoriju da su apple prozivodi bezrazlozno preskupi, ali kad gledas macbook-ove po meni licno to i nije tako...

Skyfire: ...frekfencija...

:: Koliko bi kostale te iste komponente samo da nisu u apple-ovom meku
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Philips 22
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hogar81 Macbook spada u robu 17.01.2012. 11:29 #391563

status: user
broj poruka: 365



koja se moze smatrati luksuznom robom, pravi mercedes medju racunarima, sva luksuzna roba kao takva se tesko prodaje kao polovna, jer oni koji kupuju takvu robu novu nikada ne bi kupili polovnu, a oni koji zele polovnu da kupe oni bi to upola cene nego novo, plus sto kod nas luksuziranje laptopovima i nije nesto zazivelo, zelim ti mnogo srece u prodaji istog ko zna mozda ga i prodas po tebe povoljno nikad se ne zna.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ... 17.01.2012. 14:35 #391586

status: user
broj poruka: 221
@Daum: jos jednom ti zelim da sto pre prodas lap nekome kome je potreban, na obostrano zadovoljstvo. Ne smunjam u korisnike pcberze sa dobrom reputacijom, koju ti svakako imas.

@Snoopy: moguce je da sam omanuo u kucanju i umesto 8 stavio 7, ipak vidis da sam stavio link, dakle nije bilo nista s namerom, jednostavno se greska desila, ali to ne menja realnost procene od oko 550 evra, a tamo sam u komentaru napisao da je moguce da postoje ljudi koji bi dali 650-700, sto je vrlo fer, ukoliko zele da racunaju na iskrenost prodavca - na sopstvenu odgovornost. Sto se mene tice, nerealno je poredtiti ovdasnje cene ako on nema racun da je to ovde kupljeno, jer ja imam svako pravo da verujem da je to kupio u SAD, i mislim da ce nakon prodaje kupiti novi tamo po ceni koju trazi ovde. Ali to nije moj problem, jer ja nemam nikakvu zelju niti ambiciju da kupim polovan lap top, niti bilo koju drugu komponentu, sem ukoliko licno ne poznajem prodavca i proizvod o kojem je rec.

Sto se tvog komentara o `opijatima` tice, to vise govori o tebi, mozda si ti od onih koji bi da zarade na razlici u prodaji ili neko ko cesto kupuje i prodaje stvar za istu cenu da bi bio na `nuli`, ali ja sam pre vise godina odustao da prodajem polovne stvari. Do tad, za svaku stvar koju sam prodavao, u roku od 1-2 sata, javio bi se kupac i uspesno bih prodao stvar, ali sumnjam da su to bili preprodavci koji su zeleli da kasnije na tome zarade i od tad vise ne prodajem javno tehniku. Pre bih dao nekom iz familije stari pc nego da neko to uzme i kasnije se ugradjuje neduznim ljudima, iskreno vise bih voleo da taj neko kome to treba to kupi direktno od mene i svi budemo zadovoljni, sem preprodavaca, kojima ne zelim nista posebno dobro, samo zdravlje a posao nek im propadne i da krenu da se bave postenim radom. Poludela je ova nacija, jos od vremena kada se Golf 2 prodavao za 4+ hiljade evra u 21. veku, pa ta odsecenost od sveta nas je i kostala raznih skorojevica koji `prezivljavanje` koriste kao izgovor za svoju realno receno nepostenu rabotu. Zato su nam i cene polovnih stvari nerealne. To je bio uzrok, a povod da odustanem je kada sam prvi i poslednji put u zivotu kupio defektnu stvar, a koja je po prici bila `ko nova`. Aj da kazem da trenutno imam p4 i monitor koji skupljaju prasinu, mislio sam da ga dam za neke male pare, ali necu da pravim sebi problem, dacu ga ili nekom koga poznajem ili nek crkne, ali on nece ici u oglase. Ono sto neki zovu `izuzetnim` stanjem, a video sam svasta, mogli bi da uvedemo `uber-izuzetna` stanja prvog, drugog i recimo treceg stepena. Toliko o realnosti - nekih, ne svih naravno. :)

Neko je pomenuo mercedes, pa on cim izadje iz salona, umesto recimo 30.000 kosta odmah 25.000, a nakon godinu dana i manje od 20.000, pa makar stajao u garazi, ali je stvar dobre volje kupca da sagleda realnost i plati vise zbog stanja u kojem se auto prodaje. Ali to ne znaci da svaki treba da kosta izmedjui 26 i 28 hiljada nakon godinu ili vise dana, koliko bi ga `nas covek` cenio. Jednostavno, nekad je i vise od pola cene - brend i garancija. Mada, ko sam ja da ispravlja krive drine u zemlji jeftinih ljudi i nemoralnih trgovaca...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ... 17.01.2012. 16:02 #391609

status: user
broj poruka: 6083

Znaci ako ja dobijem na nagradnoj igri nesto, jos bi trebalo mozda i da platim onome kome dam laptop, posto sam ga koristio neko vreme?

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A

:: @Daum: jos jednom ti zelim da sto pre prodas lap nekome kome je potreban, na obostrano zadovoljstvo. Ne smunjam u korisnike pcberze sa dobrom reputacijom, koju ti svakako imas
::
:: @Snoopy: moguce je da sam omanuo u kucanju i umesto 8 stavio 7, ipak vidis da sam stavio link, dakle nije bilo nista s namerom, jednostavno se greska desila, ali to ne menja realnost procene od oko 550 evra, a tamo sam u komentaru napisao da je moguce da postoje ljudi koji bi dali 650-700, sto je vrlo fer, ukoliko zele da racunaju na iskrenost prodavca - na sopstvenu odgovornost. Sto se mene tice, nerealno je poredtiti ovdasnje cene ako on nema racun da je to ovde kupljeno, jer ja imam svako pravo da verujem da je to kupio u SAD, i mislim da ce nakon prodaje kupiti novi tamo po ceni koju trazi ovde. Ali to nije moj problem, jer ja nemam nikakvu zelju niti ambiciju da kupim polovan lap top, niti bilo koju drugu komponentu, sem ukoliko licno ne poznajem prodavca i proizvod o kojem je rec
::
:: Sto se tvog komentara o `opijatima` tice, to vise govori o tebi, mozda si ti od onih koji bi da zarade na razlici u prodaji ili neko ko cesto kupuje i prodaje stvar za istu cenu da bi bio na `nuli`, ali ja sam pre vise godina odustao da prodajem polovne stvari. Do tad, za svaku stvar koju sam prodavao, u roku od 1-2 sata, javio bi se kupac i uspesno bih prodao stvar, ali sumnjam da su to bili preprodavci koji su zeleli da kasnije na tome zarade i od tad vise ne prodajem javno tehniku. Pre bih dao nekom iz familije stari pc nego da neko to uzme i kasnije se ugradjuje neduznim ljudima, iskreno vise bih voleo da taj neko kome to treba to kupi direktno od mene i svi budemo zadovoljni, sem preprodavaca, kojima ne zelim nista posebno dobro, samo zdravlje a posao nek im propadne i da krenu da se bave postenim radom. Poludela je ova nacija, jos od vremena kada se Golf 2 prodavao za 4+ hiljade evra u 21. veku, pa ta odsecenost od sveta nas je i kostala raznih skorojevica koji `prezivljavanje` koriste kao izgovor za svoju realno receno nepostenu rabotu. Zato su nam i cene polovnih stvari nerealne. To je bio uzrok, a povod da odustanem je kada sam prvi i poslednji put u zivotu kupio defektnu stvar, a koja je po prici bila `ko nova`. Aj da kazem da trenutno imam p4 i monitor koji skupljaju prasinu, mislio sam da ga dam za neke male pare, ali necu da pravim sebi problem, dacu ga ili nekom koga poznajem ili nek crkne, ali on nece ici u oglase. Ono sto neki zovu `izuzetnim` stanjem, a video sam svasta, mogli bi da uvedemo `uber-izuzetna` stanja prvog, drugog i recimo treceg stepena. Toliko o realnosti - nekih, ne svih naravno. :
::
:: Neko je pomenuo mercedes, pa on cim izadje iz salona, umesto recimo 30.000 kosta odmah 25.000, a nakon godinu dana i manje od 20.000, pa makar stajao u garazi, ali je stvar dobre volje kupca da sagleda realnost i plati vise zbog stanja u kojem se auto prodaje. Ali to ne znaci da svaki treba da kosta izmedjui 26 i 28 hiljada nakon godinu ili vise dana, koliko bi ga `nas covek` cenio. Jednostavno, nekad je i vise od pola cene - brend i garancija. Mada, ko sam ja da ispravlja krive drine u zemlji jeftinih ljudi i nemoralnih trgovaca...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 17.01.2012. 16:31 #391616

status: user
broj poruka: 12785
Air je iz Švajcarske, ali opet, šta je bitno da li sam ga ja kupio za 100 evra i prodajem za za 700? To bi bila moja snalažljivost, jer ne može svako da nabavi nešto od preko.

550 evra je opet malo nažalost za najjači Macbook Air tada, a model je iz oktobra 2010, znači ima 14 meseci starosti i 50 ciklusa baterije što znači da je praktično nekorišćen.

Dogovaram se već sa čovekom koji se javio u ovoj temi pa ćemo da vidimo za koliko će da ode.
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ... 17.01.2012. 17:47 #391640

status: user
broj poruka: 6083

Ako ces da poklanjas air, ja cu ti dam transformera i 200e..ili ti meni 200e i air x)

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A

:: Air je iz Švajcarske, ali opet, šta je bitno da li sam ga ja kupio za 100 evra i prodajem za za 700? To bi bila moja snalažljivost, jer ne može svako da nabavi nešto od preko
::
:: 550 evra je opet malo nažalost za najjači Macbook Air tada, a model je iz oktobra 2010, znači ima 14 meseci starosti i 50 ciklusa baterije što znači da je praktično nekorišćen.
::
:: Dogovaram se već sa čovekom koji se javio u ovoj temi pa ćemo da vidimo za koliko će da ode
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ah da, ta snalazljivost... 17.01.2012. 17:49 #391641

status: user
broj poruka: 221
@snoopy: nema potrebe kad vec trolujes da citiras onoliki post. ali kako stoje stvari, ti bi prodavao (tu neku) stvar sa nagradne igre po aktuelnoj ceni iz radnje, po mogucstvu po onoj koja je vazila kad se prvi put pojavio proizvod, jos da je srece da toga nema u srbiji pa odma lupis - porez na ovce... bolje onda predji na loto ili greb greb srecke gde odmah dobijes novac, a ne ovako da se mucis, joj mukica, dobio nov proizvod, vozio ga mesec dana i prodaje kao nekoriscen jer mu ne treba. Aj, s oprostenjem, ne kenjaj... Jedno je realnost, drugo je srbija, definitivno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ah da, ta snalazljivost... 17.01.2012. 18:00 #391646

status: user
broj poruka: 6083

You missed the point, but I give up.. Odoh da pricam sa zidom, bolje ce da razume. Peace..

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A

:: @snoopy: nema potrebe kad vec trolujes da citiras onoliki post. ali kako stoje stvari, ti bi prodavao (tu neku) stvar sa nagradne igre po aktuelnoj ceni iz radnje, po mogucstvu po onoj koja je vazila kad se prvi put pojavio proizvod, jos da je srece da toga nema u srbiji pa odma lupis - porez na ovce... bolje onda predji na loto ili greb greb srecke gde odmah dobijes novac, a ne ovako da se mucis, joj mukica, dobio nov proizvod, vozio ga mesec dana i prodaje kao nekoriscen jer mu ne treba. Aj, s oprostenjem, ne kenjaj... Jedno je realnost, drugo je srbija, definitivno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 17.01.2012. 19:37 #391659

status: user
broj poruka: 12785
Otišao je Macbook Air ponosnom vlasniku za 650 evra.

Elem, sledeće pitanje da ne pravim novu temu, procena:

Macbook Pro 5.4
15 inča, 1440x900
Geforce 9400M 256MB
Core2Duo 2.56Ghz
4GB 1066Mhz DDR3
250GB HDD
Osvetljena tastatura, bluetooth, wifi itd...
Baterija 52 ciklusa samo, stanje 9/10 (ima površinsku od 10cm na donjoj strani)

???
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: ... 17.01.2012. 19:57 #391661

status: user
broj poruka: 6083

Je li, gde nabavljas sve to?? :0

Iskljucujem se iz diskusije. Dao si bas jeftino air, mislio sam da neces ispod 750. Samo ssd je pola od te cene, al dobro, bitno da ste svi zadovoljni.

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A

:: Otišao je Macbook Air ponosnom vlasniku za 650 evra
::
:: Elem, sledeće pitanje da ne pravim novu temu, procena
::
:: Macbook Pro 5.
:: 15 inča, 1440x90
:: Geforce 9400M 256M
:: Core2Duo 2.56Gh
:: 4GB 1066Mhz DDR
:: 250GB HD
:: Osvetljena tastatura, bluetooth, wifi itd..
:: Baterija 52 ciklusa samo, stanje 9/10 (ima površinsku od 10cm na donjoj strani
::
:: ??
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 17.01.2012. 20:01 #391664

status: user
broj poruka: 9122
@snoopy +1

@Daum Koji ti je to Macbook pro kako si ga objasnio niko ne zna, na netu svuda pise tipa late 2010, early 2011 itd, ako opisujes koji je tako opisi xd :).

Inace taj MBP nekih ~500 e.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 17.01.2012. 20:50 #391676

status: user
broj poruka: 9388
Vidi, uopste ti nije losa fora za trgovinu? Sta je sledece? MacPro?

F650GS Dakar

:: Otišao je Macbook Air ponosnom vlasniku za 650 evra
::
:: Elem, sledeće pitanje da ne pravim novu temu, procena
::
:: Macbook Pro 5.
:: 15 inča, 1440x90
:: Geforce 9400M 256M
:: Core2Duo 2.56Gh
:: 4GB 1066Mhz DDR
:: 250GB HD
:: Osvetljena tastatura, bluetooth, wifi itd..
:: Baterija 52 ciklusa samo, stanje 9/10 (ima površinsku od 10cm na donjoj strani
::
:: ??
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 17.01.2012. 21:12 #391678

status: user
broj poruka: 12785
Bilo je hitno vlasniku da se proda pa je zato malo ispod otišao. Inače ta SSD memorija je rasporedjena u čipovima po Airu, nije SSD spakovan, pa zato i ne znam koliko vredi mašina.

@vmarc, kamo sreće da imam još jedan mac pa da uzmem za sebe, ovako jbg...

@Gile, napisao sam, to je Macbook Pro 5.4. Po Apple sajtu, i po oznaci na njemu stoji Apple 2009. http://support.apple.com/kb/SP544
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

::
:: Je li, gde nabavljas sve to?? :
::
:: Iskljucujem se iz diskusije. Dao si bas jeftino air, mislio sam da neces ispod 750. Samo ssd je pola od te cene, al dobro, bitno da ste svi zadovoljni.
::
:: LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
:: G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB
:: SpinPoint F3 1TB, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-
::
:: :: Otišao je Macbook Air ponosnom vlasniku za 650 evra
:: ::
:: :: Elem, sledeće pitanje da ne pravim novu temu, procena
:: ::
:: :: Macbook Pro 5.
:: :: 15 inča, 1440x90
:: :: Geforce 9400M 256M
:: :: Core2Duo 2.56Gh
:: :: 4GB 1066Mhz DDR
:: :: 250GB HD
:: :: Osvetljena tastatura, bluetooth, wifi itd..
:: :: Baterija 52 ciklusa samo, stanje 9/10 (ima površinsku od 10cm na donjoj strani
:: ::
:: :: ??
:: :: __________________
:: :: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC E zezam se 17.01.2012. 23:06 #391694

status: user
broj poruka: 9388
Kad mogu svakakvi indijanci da se prave blesavi i da kroz raznorazne `procene` love kupce ovde, mozes vala i ti da zalivadis nekoliko epla... .-)
BTW. Ja merkam Macbook Pro, ali nov, i gledam da ga dovucem iz USA za $$$...

F650GS Dakar

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: E zezam se 18.01.2012. 10:18 #391745

status: user
broj poruka: 9122
Cekaj leto, icice lep Ivy bridge refresh verovatnom sa rezolucijom displeja do 2800x1400 (tako nesto).

Pozdrav!


:: Kad mogu svakakvi indijanci da se prave blesavi i da kroz raznorazne `procene` love kupce ovde, mozes vala i ti da zalivadis nekoliko epla... .-
:: BTW. Ja merkam Macbook Pro, ali nov, i gledam da ga dovucem iz USA za $$$..
::
:: F650GS Daka
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs