Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ptt - ADSL 1 za 2
STRANA 1 OD 1
Maksimus ptt - ADSL 1 za 2 07.05.2007. 04:30 T4269

status: user
broj poruka: 128

Jasna stvar. Imam ptt - ADSL na 512 i pošto ću da uzmem nov komp = 2, trebam da podelim protok..jer, i drugi će neko da koristi ().
Imam - speedtouch 546 - i sve radi full ekstra (čak su hteli da me odgovore od 512 ti bezdušni šalterski službenici - e ne mo žei! - ja sam već video da su oni sa 256 - malo lošije prošli. I ? Kako sad...? Da li samo produžni kabal do drugog kompa (LAN?da?) pa ga tutnem u LAN i SpeedTouch?

ILI ne?

I, da li je potreban server?? da li jedan komp - server?? - mora stalno da bude uključen - da bi drugi komp koristion Net? - da li može samo uređaj da se uključi i ja odo na spavanje??

I KAKO DA HLADIM moj..ruter?? se tako zove?? greje se ko lud na otvorenom - čak sam stonu lampu skinuo da ne bije u njega i opet me posle sat dva - preseče miris paljene plastike (iako sve izgleda ok)

HVALA VAM JOŠ JEDNOM!!!:):)):):):)):)::))):):):)))

POZ!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Mreza 07.05.2007. 05:11 #18331

status: user
broj poruka: 726


Maksimuse,nadam se da mi neces zamjeriti - korisne odgovore o problematici umrezavanja mozes naci na Forumu,sekcija Komponente - Umrezavanje.
Pisalo se o tome cesto,lakse ti je da `prelistas` forum nego da cekas odgovore.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Puno puta pisano, ali... 07.05.2007. 05:33 #18332

status: user
broj poruka: 584
U tvom slucaju ne treba ti nista sem jednog UTP kabla. Ti vec imas ruter,
tako da ne moras da pravis egzibicije kakve su ljudi morali da prave u ostalim
postovima. Izmeri koliko ti treba kabla od drugog kompa do rutera, kupi UTP kabl,
ne moras ni da pazis da li je full-wired straight-through ili cross-over posto to tvoj ruter
automatski prepoznaje i prilagodi se, bocni u komp i ruter i vozi. Ako nista nisi dirao
po DHCP-u, ruter ce drugom kompu dati adresu 192.168.1.x (kod drugog kompa mora
biti podeseno da adapter uzima adresu od dhcp-a ili i jednom i drugom fiksiraj adrese)
i sve ce biti u redu. Po defaultu je opseg za DHCP 192.168.1.10 - 192.168.1.20,
a adresa rutera ti je 192.168.1.254.
O file sharingu je vec pisano, tako da to pronadji, ni to nije problem. Ne treba ti server,
ruter drzi konekciju, koji je racunar upaljen, taj ce ici nezavisno od drugog na net, itd...
Sto se tice THOMSONA, svi se greju, mada im je miris drugaciji od Sagema. Sagemu u
mirisu osecas da samo sto nije crkao, ovome je to normalno. Naravno, ne bi trebalo da
menja boju i oblik. Malo ga podigni od podloge da struji vazduh i ispod njega i uradio si
sve sto mozes. Naravno, skloni lampu od njega, ne treba mu svetlost, on ti nece proizvoditi kiseonik.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan slatko se nasmejah 07.05.2007. 13:44 #18351

status: user
broj poruka: 801



Naravno, skloni lampu od njega, ne treba mu svetlost, on ti nece proizvoditi kiseonik.

ahahahahahahh LOLOLOL
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Hvala! 07.05.2007. 17:19 #18380

status: user
broj poruka: 128


Video sam da je nešto već pisano o svemu..samo.., realno, ja sam mogao sve još brže da vidim na sajtovima koji se stručno bave naročito umrežavanjem, a da ne govorim o komponentama, međutim, hteo sam da čujem poslednje komentare ljudi koji su ovo već uradili i kako konkretno funkcioniše na 512. Da li da postavim jači komp za server i da li isti mora da bude uključen 24/7 da bi oba radila?


Ufhzfhzfhfah...pogledaću na forumu ..,-.-,-.,-.

POZ!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pogledaj na forumu... 07.05.2007. 19:01 #18384

status: user
broj poruka: 4228
ali ako već postaviš pitanje na forum pogledaj šta ti ljudi odgovaraju. Ono što je Geloso napisao je potpun odgovor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus uf,, malo sam se zaneo :)) 07.05.2007. 19:58 #18391

status: user
broj poruka: 128


Sad mi je jasno, idem da se zavučem u neku rupu od sramote...



poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs