Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Po ko zna koji put
STRANA 1 OD 1
Bjelosh Po ko zna koji put 17.03.2005. 22:03 T432

status: user
broj poruka: 54

Imam GeForce fx5200 128 Mb,128 bit. Hteo sam da pitam zbog cega mi sve strasno secka ako ukljucim antialiasing ili anisotropic pa cak ako ih stavim samo na 2x. Znam da je graficka zastarela ali trebalo bi da ne pravi toliko problema. Da li bi mozda trebao da je overclock-ujem da malo zivne ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 17.03.2005. 23:35 #1081

status: user
broj poruka: 210



Obavezno overklokuj.
Ali ni tada ne ocekuj zmaja.
Problem je sto je 5200 najjeftinija DX9 karta i ona se trudi da ti prikaze DX9 detalje. DX8 karta na istoj brzini je dosta brza jer ne gubi vreme na DX9 detalje koje ne moze da vidi.
Sto u prevodu znaci, DX8 pandan 5200-otki je bio Ti4200 koji je zver od karte, ali nema detalja, na istoj brzini.
Ako bi hteo da vidis DX9 detalje koje recimo 4200 prikazuje na odredjenom broju frejmova morao bi da kupis makar 5900XT ili obicnu 6600.
Nadam se da si skapirao.
Savet: ZABORAVI AA i AF na 5200
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Nema sanse 18.03.2005. 02:42 #1085

status: user
broj poruka: 1191
Zaboravi na umeksavanje ivica,ja ima 9600Xt pa ne mogu da ukljucujem umeksavanje u igrama,to prepolovi preformanse.
Ako imas love uzmi 6600 ili GT verziu koja je mnogo jaca i koja prema testovima koje sa gledao siba i Doom3 i Farcry sa umeksavanjem!

Kolko para tolko muzike! :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs