Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ADSL na dva racunara
STRANA 1 OD 1
caslavn ADSL na dva racunara 12.05.2007. 12:50 T4349

status: user
broj poruka: 2
Uskoro mi stize ADSL izeleo bih da prikacim dva racunara koja bi na net izlazila nezavisno jedan od drugog i jos da je drugi povezan sa prvim bezicno. Sta mi je potrebno od opreme, posto mi iz EUneta besplatno daju samo modem dok bih ruter trebao da platim extra. Da li je oprema koju oni nude OK? Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 12.05.2007. 14:10 #19037

status: user
broj poruka: 3529
Uh! Ne znam ni ja vise koliko smo puta odgovarali na ovakva i sl. pitanja, bez uvrede, samo prelistaj malo forum i to sekciju za umrezavanje i naci ces odgovor!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik WLAN 12.05.2007. 14:32 #19038

status: user
broj poruka: 726



Ukratko - potrebno je:

-ADSL modem koji ima mrezni prikljucak (za povezivanje sa ruterom)
-Wireless (AP) ruter
-dvije bezicne kartice (po jedna za svaki racunar)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re: ... 12.05.2007. 18:09 #19071

status: user
broj poruka: 100



Ma najlaksi nacin ti je (ja sada to koristim) od provajdera dobijes onu standardnu opremu za ADSL, kupis dve mrezne kartice umrezis ta dva racunara i sherujes konekciju. Na drugom racunaru ti je ista brzina protoka (naravno ako ne surfujes na prvom racunaru ili skidas nesto u ostalim slucajevim se deli)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jonlord 123 12.05.2007. 18:56 #19084

status: user
broj poruka: 6
Jedini nacin na koji ce ti sve raditi kako treba je ruter. A ko ti provajder da modem, odma menjaj za ruter. Znam iz iskustva. Uvek ce jedan komp da ti srce celu vezu, a drugi ce da se susi. RUTER!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 Re: 123 12.05.2007. 20:22 #19089

status: user
broj poruka: 24



:: Jedini nacin na koji ce ti sve raditi kako treba je ruter. A ko ti provajder da modem, odma menjaj za ruter. Znam iz iskustva. Uvek ce jedan komp da ti srce celu vezu, a drugi ce da se susi. RUTER!!
::
::

Da uvek mozes da zakacis modem na ruter- pod uslovom da ima ethernet port. Kao sto je slucaj sa ovim mojim hauwei-em od telekoma. Tako da je u sustini router. Dakle ako taj eunet ima ethernet port zakci ga na wifi router. Od wifi routera ti preporucujem planet wrt-414(netiks) ili edimax 6204(imtel) a jos bolje asus wl500gP. Posto navedeni imaju qos. Odnosno mozes na njima da odredis koliki protok svaki od kompova ima ka netu. Proveri sa prodavcima, mozda i drugi modeli imaju qos.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 Re: 123 12.05.2007. 20:28 #19091

status: user
broj poruka: 24



:: Jedini nacin na koji ce ti sve raditi kako treba je ruter. A ko ti provajder da modem, odma menjaj za ruter. Znam iz iskustva. Uvek ce jedan komp da ti srce celu vezu, a drugi ce da se susi. RUTER!!
::
::

Da uvek mozes da zakacis modem na ruter- pod uslovom da ima ethernet port. Kao sto je slucaj sa ovim mojim hauwei-em od telekoma. Tako da je u sustini router. Dakle ako taj eunet ima ethernet port zakci ga na wifi router. Od wifi routera ti preporucujem planet wrt-414(netiks) ili edimax 6204(imtel) a jos bolje asus wl500gP. Posto navedeni imaju qos. Odnosno mozes na njima da odredis koliki protok svaki od kompova ima ka netu. Proveri sa prodavcima, mozda i drugi modeli imaju qos.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646144.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs