Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Problem sa restartovanjem!!!
STRANA 1 OD 1
urosk Problem sa restartovanjem!!! 12.05.2007. 14:36 T4350

status: user
broj poruka: 462

Ovako imam problem sa igranjem igre Company of Heroes, nakon duzek (20min) igranja ili boravka u igrici komp se jednostavno restartuje! Ne znam zasto kada dok radi radi super, nista ne secka i nema nikakvih problema. Prvo sam mislio da je memorija jer imam dva pqi modula od po giga u dual chanelu i otisao sam do prodavca i zamenio za dva indenticna odula sa istim cipom, medjutim kada sam ih stavio ista prica, komp se restartuje u sred igre! Konfiguracija mi je sledeca, se je novo osim npajanja(godinu dana) i dvd-rw koji je star skoro dve godine!

Asus M2N-e, atlon x2 3600+, 2xddr2 pqi 800mhz, sapffire x1650pro 256mb ddr3, seagate 250sata2 16mb, chieftec 420w. nemam nista na pci slotu i u usb su i samo mis,tastatura i stampac!!!
Windows je svez instaliran pre mesec dana. Instalirao sam nove drajvere 7.4 i control panel, i sve je podeseno po default-u, i imam instaliran avivo codec i ati hidravision sa instalacionog diska od graficke! Dao sam drugaru disk i njemu radi normalno. Da li neko ima neku ideju sta da uradim? Prosto neverovatno kupim novi komp i ne mogu da igram igrice zbog kojeg sam ga kupio, molim vas za pomoc!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 12.05.2007. 14:42 #19039

status: user
broj poruka: 423
probaj da dignes volatzu na procesoru za 0.05v ali prvo pogledaj koja ti je osnovna voltaza u biosu hardware monitor pa javi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 .... 12.05.2007. 14:45 #19040

status: user
broj poruka: 423
imam isti problem na toj ploci i znam da moras da dignes voltazyu za 0.05v


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
viper res 12.05.2007. 14:49 #19041

status: user
broj poruka: 61
a da pogledas da ti se ne pregreva CPU ili GPU, veoma cesto se zbog toga restartuje pc.. i to obicno u letnjim danima, ako je izlozen suncu koje bije kroz prozor

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Voltaza 12.05.2007. 14:56 #19042

status: user
broj poruka: 462

Hvala petre, ali prvi put cujem za tako nesto da treba da dignem voltazu zbog igre zar je dotle doslo! Ovako:
Vcore voltage mi je 1,28
3,3V Voltage mi je 3,46
5v voltage 5,16v
12v voltage 12,49v

cpu fan speed 3040rpm, cpu q-fan control disabled.
temperatura procesora je nekih 40-50 c, a graficke oko 62c dok sam u igri!
Instalirao sam dual core optimiser i drivere za procesor sa onog diska sto sam dobio uz plocu!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik CoH 12.05.2007. 15:14 #19044

status: user
broj poruka: 726

Probaj stariju verziju ATi drajvera (bez Contol panela).Takodje,neke ATi kartice sa HDMI podrskom imaju probleme u igrama,ukoliko koriste novije drajvere (narocito 7.4).
Jesi li probao neki patch?
Kao sto si pomenuo,CoH `pada` na nekim memo-modulima,moze i to biti uzrok.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Re: neki mem moduli padaju na coh testu 12.05.2007. 15:20 #19046

status: user
broj poruka: 462

I sta to znaci, da nemogu da igram coh ili da treba da kupim druge module? Koje drajvere da instaliram 7.2, 7.3 i zasto bez control panela? Nisam probao patch za igru ali sumnjam da je do toga, jer nemoguce da mi treba patch da bi mogao normalno da igram igru.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 12.05.2007. 15:48 #19048

status: user
broj poruka: 423
ako imas neko jos napajanje bilo kakvo probaj da zamenis jer mozda tvoje napajanje mu ne daje tacnu voltazu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pdragon Sta je vama???????? 12.05.2007. 15:49 #19049

status: user
broj poruka: 28
Ne valja ti krek za igru!!!!
Kakva bre voltaza, pregrevanje i ostalo!!!!!
Preuzmi novi krek sa https://www.gamecopyworld.com i vozi bez problema!!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik CoH 12.05.2007. 15:51 #19050

status: user
broj poruka: 726
Ako ta igra radi kod druga,onda je problem u tvojoj konfiguraciji (ili jednom njenom dijelu),pod pretpostavkom da i tvoj drug ima Windows XP SP2.
Dao sam ti savjete koji bi mogli pomoci,a ne kosta te nista da probas -prvo, probaj sa starijim drajverima.Drugo,ATi Control panel jeste korisna opcija,ali je poznato da cesto pravi probleme u novijim igrama.Kad predjes CoH,onda vrati Control panel.Do tada,dobro ce ti doci i ATi Tray Tools,koji ima sve napredne opcije.Trece,probaj patch,za svaki slucaj.Inace,vjerovatno si primijetio negdje u CoH cuveni advertise-logo `It`s meant to be played -nVidia`,sto moze (ali ne mora) nista da govori :).Cetvrto,o nekompatibilnosti CoH-a sa memorijskim modulima sam cuo,ali,na srecu,nijesam imao (ne)zadovoljstvo da iskusim.Dalje,ako koristis Windows Firewall,za svaki slucaj u `Exceptions` tabu dodaj CoH.Minimalne su sanse da je ovo uzrocnik problema,ali ipak...

Ne mora biti u pitanju memorija,drajver ili patch.Imam mnogo iskustva u tim stvarima,ali ne znaci da sam u pravu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re 12.05.2007. 17:53 #19063

status: user
broj poruka: 1673
Kupis NVidia karticu i resis sve probleme, salim se naravno, Da li si instalirao Windows XP sa SP1 ili SP2, ja sam u nekoliko igrica imao problem da se racunar jednostavno posle izlaska iz igrice sam ugasi sa SP2 i to nisam resio, takodje mi se desavalo sa SP2 da mi posle par minuta u Exploreru izbacuje razne greske, posle reinstalacije SP1 sve radi kako treba. Posto sam probao vise puta (najmanje 3) digao sam ruke od SP2.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Hvala dragone 12.05.2007. 18:31 #19078

status: user
broj poruka: 462
Skinuo sam sve drajvere i control panel i instalirao stare drajveri i nista, opet se restaruje. Poslusacu dragona i skinuti novi krek, Dragone reci mi samo koji da skinem ovde ima neki 1.3, 1.4, v1.5 +trainer sta mu to znaci? I samo da ga zamenim i da furam ili da krenem ispocetka igricu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Alo bre slusaj ljude!!! 12.05.2007. 20:25 #19090

status: user
broj poruka: 1191
Covece treba ti 100% 1.5 patch koji resava milion stvari u igri!
Kakve veze ima voltaza procesora, jedino ako nije previse oc pa se pregreje.
Ako ti druge igre rade normalno samo ti tre4ba patch!
Slusaj sta ti ljudi gore govore, a ne ` koji ce mi patch, nemoguce da je do toga`.
Ako oces da ti se pomogne poslusaj ljude sta ti pricaju,a ne da glumis tvrdoglavost!

Ne brze od zivota, al moze 250km/h sa BMW 325Ci !!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Hvala sihoji 13.05.2007. 00:07 #19107

status: user
broj poruka: 462
Vzi evo sad cu da skinem patch pa cu da instaliram, reci mi samo jel mogu posle normalno da uninstaliram igricu zbog razlicitog exe fila?!!! I jel treba opet da pocnem igricu ili da nastavim sa mog sava normalno?!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs