Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
uvoz,carina...
STRANA 1 OD 1
vukdusan uvoz,carina... 13.05.2007. 12:13 T4363

status: user
broj poruka: 801

Kakva je situacija sa uvozom?
npr meni mama u petak ide u Washingotn D.C i kupila bi mi neke zvucnike posto vidim da su tamo 40% jeftiniji nego kod nas.Da li bi mi se to isplatilo,kolika je carina i da li treba jos nesto?uopste kakav je postupak?i jos jedno debilno pitanje:vidim da se kod njih tehnika uglavnom kupuje preko neta,da li postoje prodavnice kao kod nas na `ulici` i koliko su one dobro opremljene?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan a sata DVD? 13.05.2007. 12:37 #19133

status: user
broj poruka: 801


da li vredi kupovati sata DVD pisace?kolika je razlika izmedju njih i obicnih?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd carina,uvoz... 13.05.2007. 12:47 #19135

status: user
broj poruka: 1005
Idi na ovu adresu, to je sajt za carinske tarife i tu mozes da postavis konkretno pitanje kol`ko kosta carina...da znas placa se porez koji je vec odredjen+pdv od 18%,ili ukoliko posumnjaju da roba vise vredi od iznosa u racunu, onda oni zaracunavaju porez po iznosu za koji misle da je realan.

http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.htm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd carina,uvoz... 13.05.2007. 12:48 #19136

status: user
broj poruka: 1005
Idi na ovu adresu, to je sajt za carinske tarife i tu mozes da postavis konkretno pitanje kol`ko kosta carina...da znas placa se porez koji je vec odredjen+pdv od 18%,ili ukoliko posumnjaju da roba vise vredi od iznosa u racunu, onda oni zaracunavaju porez po iznosu za koji misle da je realan.

http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.htm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: carina,uvoz... 13.05.2007. 13:02 #19137

status: user
broj poruka: 801



:: da znas placa se porez koji je vec odredjen+pdv od 18%,ili ukoliko posumnjaju da roba vise vredi od iznosa u racunu, onda oni zaracunavaju porez po iznosu za koji misle da je realan
::
:: http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.ht
::
::
::

porez koji je vec odredjen???a ovo za porez koji oni hoce je mnogo subjektivno misljenje,nesto mi to nije logicno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan da neko sazvace umesto mene 13.05.2007. 13:05 #19138

status: user
broj poruka: 801



e a jel moze neko sve to ukratko da mi objasni i izracuna, da ja ne citam tamo neke zakone itd. posto sigurno necu razumeti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd carina..itd... 13.05.2007. 13:13 #19139

status: user
broj poruka: 1005
Za odredjenu grupu proizvoda definisan je i drugaciji porez, tako da ti je najbolje da postavis konkretno pitanje na sajtu koji sam ti naveo, pa ce ti ovlascena lica odgovoriti i nadam se `sazvakati` iznos carine
A njihovo zaracunavanje poreza `otprilike`, je najcesce u slucaju ako se roba kupuje putem aukcije npr. na e-bay-u i sl, jer tamo moze da se kupi neka stvar daleko jeftinije nego sto kosta, mada za ostalo, ko zna...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 13.05.2007. 18:18 #19153

status: user
broj poruka: 1574
Koliko znam onda kada tamo kupi stvar placa za nju njihov porez.Kada izadje iz SAD ona moze da trazi povracaj tog poreza koj je platila,jer kad bude ulazila u Srbiju mora da plati PDV(tj. nas porez).Uz pdv ona bi trebala da plati jos oko 20% carine i to bi bilo sve,naravno ona moze da kaze da su to njene stvari koje unosi i da ih nije kupila u SAD i da tako izbegne carinu,ali to uspeva samo sa stvarima koje nisu skupe(ne znam tacno koliki je limit skupoce nekih stvari,ali mislim da ako nije preko 1000 eura moze ladno da unese sta god oce kao da je njeno bez obzira sto ga je kupila u SAD).Ako nesto nisi raumeo slobodno pitaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ntop Carina 14.05.2007. 00:44 #19167

status: user
broj poruka: 14
Kada fizicko lice unosi robu u zemlju i ako je vrednost te robe do 20 Eura onda se carina ne placa, ako je preko i ako je to roba koja je za licnu upotrebu onda se carina obracunava po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%. Ovi uslovi se odnose iskljucivo ako roba dolazi postom ili je neko donosi, a ne i ako stize Fedex-om, DHL-om i sl. Sto se tice povracaja poreza na to zaboravi jer se porez vraca samo preko odredjene sume koja se razlikuje od drzave do drzave i sa kojom Srbija ima sklopljen sporazum o sprecavanju duplog oporezivanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke a DHL? 14.05.2007. 04:06 #19176

status: user
broj poruka: 384



a koja je fora ako je preko DHL-a ili sl? zasto bi to uticalo na carinu, i koliko :)

malo sam radoznao, a izgleda da ima upucenih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: Carina 14.05.2007. 09:17 #19177

status: user
broj poruka: 51
:: Kada fizicko lice unosi robu u zemlju i ako je vrednost te robe do 20 Eura onda se carina ne placa, ako je preko i ako je to roba koja je za licnu upotrebu onda se carina obracunava po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%. Ovi uslovi se odnose iskljucivo ako roba dolazi postom ili je neko donosi, a ne i ako stize Fedex-om, DHL-om i sl. Sto se tice povracaja poreza na to zaboravi jer se porez vraca samo preko odredjene sume koja se razlikuje od drzave do drzave i sa kojom Srbija ima sklopljen sporazum o sprecavanju duplog oporezivanja
::
Svaka chast! Ja radim u shpediciji i ne bi nishta bolje opisao. Jednostavno i precizno recheno. Ovo je odgovor na pitanje kojim treba da se rukovodish.

Pozdrav,
Marko
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Carina 14.05.2007. 10:21 #19183

status: user
broj poruka: 801



:: Kada fizicko lice unosi robu u zemlju i ako je vrednost te robe do 20 Eura onda se carina ne placa, ako je preko i ako je to roba koja je za licnu upotrebu onda se carina obracunava po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%. Ovi uslovi se odnose iskljucivo ako roba dolazi postom ili je neko donosi, a ne i ako stize Fedex-om, DHL-om i sl. Sto se tice povracaja poreza na to zaboravi jer se porez vraca samo preko odredjene sume koja se razlikuje od drzave do drzave i sa kojom Srbija ima sklopljen sporazum o sprecavanju duplog oporezivanja
::
::
::

Hvala mnogo.Znaci deset posto.THX a lot
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Carina 14.05.2007. 15:59 #19193

status: user
broj poruka: 1574
:: Kada fizicko lice unosi robu u zemlju i ako je vrednost te robe do 20 Eura onda se carina ne placa, ako je preko i ako je to roba koja je za licnu upotrebu onda se carina obracunava po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%. Ovi uslovi se odnose iskljucivo ako roba dolazi postom ili je neko donosi, a ne i ako stize Fedex-om, DHL-om i sl. Sto se tice povracaja poreza na to zaboravi jer se porez vraca samo preko odredjene sume koja se razlikuje od drzave do drzave i sa kojom Srbija ima sklopljen sporazum o sprecavanju duplog oporezivanja


Ja sam pre mesec dana bio u italiji i tamo ako na racunu imas iznos preko 100 eura,postoji mogucnost takozanog ,,tax free`.To znaci da ti u prodavnici u kojoj si kupio stvar popunis neki formular i pokazes ga na izlasku iz zemlje gde ti oni vracaju odredjenu sumu u zavisnosti od toga koliki je njihov porez(npr. ako ima je porez 20 % ti ces verovatno dobiti oko 10-15% noca od cene koju si platio,znaci nikad ne vracaju pun iznos..).Ako na granici ne uzmes lovu(to se meni desilo jer nisu radili ti na salteru sto vracaju) mozes pare i da uzmes u svojoj zemlji,tj Srbiji,samo treba da odneses formular koj si popunio u zemlji gde si kupovao i ovde ti vracaju pare...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ntop Re: a DHL? 14.05.2007. 18:55 #19208

status: user
broj poruka: 14
Fora sa DHL je da ukoliko ti salje neko pravno lice, svaki online shop, se obracunava carina bez obzira koliki je iznos u pitanju plus sto DHL vrsi spediciju sto znaci da ti on popunjava JCI (jedinsvenu carinsku ispravu) koju prilaze carini i to kosta 50eura + usluga transporta DHL-a ukoliko nije posiljalac platio. Stim da napomenem da se carina obracunava po sistemu cena proizvoda + transport= carinska osnovica.


::
::
::
:: a koja je fora ako je preko DHL-a ili sl? zasto bi to uticalo na carinu, i koliko :
::
:: malo sam radoznao, a izgleda da ima upucenih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ntop Porez 14.05.2007. 19:10 #19209

status: user
broj poruka: 14
@DYCA
Ako nesto kosta 100eura i dodas porez 20% to je onda 120eura da bi dosao do cene bez poreza treba da oduzmes 16.67%. Nisi pazio na casu kada su se radili procenti! :-)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: Porez 16.05.2007. 13:56 #19354

status: user
broj poruka: 1574
:: @DYC
:: Ako nesto kosta 100eura i dodas porez 20% to je onda 120eura da bi dosao do cene bez poreza treba da oduzmes 16.67%. Nisi pazio na casu kada su se radili procenti! :-


Koliko se secam sve te casove sam prespavao,tako nemoj da te cudi to sa procentima..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs