Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Cudan 3D mark!? Commando,C2D 6600,7900GS...
STRANA 1 OD 1
sirGiles Cudan 3D mark!? Commando,C2D 6600,7900GS... 14.05.2007. 14:58 T4370

status: user
broj poruka: 89
Naime, radi se o sledecem...
Konfiguracija je:
ASUS Commando
C2D 6600
Apacer 2x1Gb Kit PC6400 800Mhz
Gainward 7900GS 256Mb Golden Sample

Sva podesavanja u BIOS-u su na AUTO, sto znaci da ploca u toku rada, po potrebi regulise voltaze, CPU speed (po A.I. NOS-u menja mnozilac iako u Intelu tvrde da to nije moguce sa navedenim procesorom), DDRAM frequency, cak i latencije memorije u zavisnosti od trenutnih potreba (bar tako ``tvrdi`` ploca).

Svi benchmark testovi u SiSoft Sanri 2007 pozicioniraju dobijene rezultate u odnosu na reference, bas gde i treba.
Trenutno najzahtevnija igra koju sam probao, S.T.A.L.K.E.R., radi na max settings ( sve sto je moglo da se ukljuci na max, ukljuceno je), u rezoluciji 1024x768, bez ikakvih problema ( igrao sam i ``cocek`` oko burenceta sa vatrom).Na 1280x1024 neznatno losije ali, i dalje O.K.

``Problem`` jedino pravi 3dmark 2006. Uradio sam osnovih 6 testova.
Settings:
Resolution: 1280x1024
Anti-Aliasing:none
Filtering: optimal

Dobijeni rezultati debelo odudaraju od referentnih ( net, SK)
SM2.0. HDR/SM3.0. CPU Score - svi nesto preko 2000, sve ukupno oko 4900 (pojma nemam kako oni to sabiraju).
Inace prema tim rezultatima, jedino je procesor ``na nivou``, iako je CPU test izgledao ocajno (vukao se kao prebijena macka, ali posto mi do sada nikad nije palo na pamet da uopste radim 3D Mark testove,...ne znam, mozda tako treba).

Inace , ne uzbudjujem se ja mnogo zbog 3D Mark-a, sve dok programi i igre rade kako treba, ali je pomalo indikativan rezultat, pa se pitam da li tu bas sve radi kako treba? Sta je tu usko grlo,slaba karika, i da li je uopste ima? Da li neki delici sistema uopste rade? Da li taj 3D Mark radi kako treba? ... Eh,...sto je nekad bilo lepo sa ZX Spectrum-om.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Pa toliko je ... 14.05.2007. 15:39 #19192

status: user
broj poruka: 718

... ako nisi kloknuo proc ne trazi vise jer ti karta i taj procesor daju oko 5000 u 06-ici...`ajd u zdravlje!
`Usko grlo` je graficka ...(iako je siroko k`o autoput ,al`kad vec pitas..) .`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 14.05.2007. 17:39 #19198

status: user
broj poruka: 271
Pa sto ti toliko smeta sto 3dmark2006 ne radi kako ti ocekujes, ako ti sve ostalo (igrice, programi, benchmark testovi) radi kako i ocekujes. I ovako i onako nemas nikakve koristi od 3dmark-ova i sl. programa, kakve veze ima sto neki od njih radi malo sporije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 14.05.2007. 18:05 #19200

status: user
broj poruka: 1574
3d mark zna nekada da zeza,ali ako tebi sve radi kako treba,onda nemas problema..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles Re: Pa toliko je ... 14.05.2007. 23:50 #19219

status: user
broj poruka: 89



::
:: ... ako nisi kloknuo proc ne trazi vise jer ti karta i taj procesor daju oko 5000 u 06-ici...`ajd u zdravlje
:: `Usko grlo` je graficka ...(iako je siroko k`o autoput ,al`kad vec pitas..) .`Ajd u zdravlje

Pa moracu, izgleda, da nabavim naocare.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles Re: Re: 14.05.2007. 23:54 #19220

status: user
broj poruka: 89


:: Pa sto ti toliko smeta sto 3dmark2006 ne radi kako ti ocekujes, ako ti sve ostalo (igrice, programi, benchmark testovi) radi kako i ocekujes. I ovako i onako nemas nikakve koristi od 3dmark-ova i sl. programa, kakve veze ima sto neki od njih radi malo sporije
::
:

Ma ne smeta mi, nego sam pomislio da se nije negde unutar kucista zavukao mali zeleni gremlin, koji svojim malecnim ostrim zubicima polako gricka,gricka...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 15.05.2007. 10:35 #19235

status: user
broj poruka: 3529
Kod jednog ortaka na mashini ni jedan 3D Mark cak nece ni da se pokrene, izbacuje neki error za exe fajl, i to sa novim sistemom i drajverima, u prakticnom radu sve radi ko podmazano, igre super sljakaju!
Tako da mani se 3D Marka, ako ti igre poput stalker-a lepo rade bez brige, mozda eventualno skini programcic FRAPS pa sa njim meri koliki ti je broj frejmova u sekundi u igrama, to ti je mozda i najboljji test, a mozes da poredis rezultate sa onim iz casopisa pa da vidis gde si ti tu!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re 15.05.2007. 19:42 #19262

status: user
broj poruka: 801



:: Kod jednog ortaka na mashini ni jedan 3D Mark cak nece ni da se pokrene, izbacuje neki error za exe fajl, i to sa novim sistemom i drajverima, u prakticnom radu sve radi ko podmazano, igre super sljakaju
:: Tako da mani se 3D Marka, ako ti igre poput stalker-a lepo rade bez brige, mozda eventualno skini programcic FRAPS pa sa njim meri koliki ti je broj frejmova u sekundi u igrama, to ti je mozda i najboljji test, a mozes da poredis rezultate sa onim iz casopisa pa da vidis gde si ti tu

to je sinteticki test,znaci ne veruj mu.ja samo preskocim njega kad citam neki opis uredjaja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Re: Re: Re 15.05.2007. 20:07 #19267

status: user
broj poruka: 282
Moj covek i ja preskacem sve rane markove i ostalo kada citam opis nekog uredjaja.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

::
::
::
:: :: Kod jednog ortaka na mashini ni jedan 3D Mark cak nece ni da se pokrene, izbacuje neki error za exe fajl, i to sa novim sistemom i drajverima, u prakticnom radu sve radi ko podmazano, igre super sljakaju
:: :: Tako da mani se 3D Marka, ako ti igre poput stalker-a lepo rade bez brige, mozda eventualno skini programcic FRAPS pa sa njim meri koliki ti je broj frejmova u sekundi u igrama, to ti je mozda i najboljji test, a mozes da poredis rezultate sa onim iz casopisa pa da vidis gde si ti tu
::
:: to je sinteticki test,znaci ne veruj mu.ja samo preskocim njega kad citam neki opis uredjaja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 16.05.2007. 13:51 #19351

status: user
broj poruka: 1574
Ti testovi mozda nisu stalno u pravu,ali kada se na primer testiraju graficke kartice onda ti testovi mogu da prikazu realnu razliku izmedju njih(naravno ako se test izvodi na istim konfiguracijama gde se menja samo testirani hardver,dok sve ostalo ostaje isto...).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs