Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
help! help somebody! help!
STRANA 1 OD 1
urosr help! help somebody! help! 15.05.2007. 16:50 T4377

status: user
broj poruka: 2

E ovako,

imam WiFi internet, ruter sam mreznim kablom povezao sa kompjuterom (Abit S2g mi je ploca i na sebi poseduje mrezu), to mi radi bez greske.

Pomoc mi treba za sledece,

kupio sam laptop koji u sebi ima mrezu (WiFi)i zelim da povezem laptop i desktop(bezicno), tako da mogu da koristim i sadrzaj hard diskova (imam 2, 160 i 250), a i zelim da idem i na internet, tj da share-ujem tu konekciju.

koristim XP SP2 (tj. neki upgrade kobajagi SP3)

znam da moram da kupim PCI WiFi mreznu karticu (nisam toliko retardiran)

treba mi pomoc oko izbora te kartice i naravno set up-a (ako je to uopste moguce).

hvala svima koji mi na neki nacin pomognu.

troublemaker
UrOsH
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Atheros 15.05.2007. 17:50 #19259

status: user
broj poruka: 9388

Dakle bilo koja 54Mb/s karta sa Atheros chipsetom (TP-Link, Gigabyte... nebitno).
Kao sto rece, sherujes konekciju, mada bih ti dao prijateljski savet da kupis jedan, recimo ZyXEL wireless router cca 50evra , koji na sebi ima 4 LAN porta i da ti on drzi celu mrezu. U tom slucaju bi mogao komp da vezes 10/100 LANom, za koji dokupis kartu od cca 6 evra. Atheros ti kosta oko 30 evra, dakle ovo ti je 25 skuplja varijanta, ali kulturnija bezbednija i pouzdanija.
Tamo u routeru lepo definises firewall, vrstu enkripcije, DHCP server sakrijes SSID, postavis `belu listu MAC adresa` (MAC FILTER) i nemas nikakvih problema ni sa cim. Dodatna ti je pogodnost to sto mozes da kacis jos racunara na sistem.


Ako pak insistiras na tome da ih umrezavas AD Hook, onda samo kupi karticu i OBAVEZNO podesi WEP enkripiju, da ti nebi niko upadao na mrezu sa strane.

IP setovanja su ti ista kao i za ethernet 10/100, moras da definises SSID, workgroup, OBAVEZNO iskljuci da ti windows konfigurise WLAN, vec da to radis iz softwarea koji dobijas uz kartu.

Toliko.

Dodatak:
Sve ti ovo vazi u slucaju da ti komp drzi izlaz na internet. Ako ides na internet preko nekog rutera, onda ti je ova varijanta sa ZyXelom jos preporucljivija, jer u toj varijanti ti ne mora komp biti stalno ukljucen zbog interneta..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Atheros 15.05.2007. 19:51 #19264

status: user
broj poruka: 711
:: Ako pak insistiras na tome da ih umrezavas AD Hook, onda samo kupi karticu i OBAVEZNO
podesi WEP enkripiju, da ti nebi niko upadao na mrezu sa strane.

Ako kartice podrzavaju bolja je WPA... WEP se moze oboriti za svega par sati... :)

:: IP setovanja su ti ista kao i za ethernet 10/100, moras da definises SSID, workgroup, OBAVEZNO iskljuci da ti windows konfigurise WLAN, vec da to radis iz softwarea koji dobijas uz kartu

Meni je do sad winblows dosta dobro to obavljao :) Koristio sam Asus WLAN kartice i program koji dolazi uz njih je nejgore g*vno :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosr ok 15.05.2007. 22:23 #19280

status: user
broj poruka: 2
momci hvala na informacijama. valjda cu se snaci vec nekako, jbga, nisam juce kupio pc (486 dx4 mi bese prvi), al se nisam bakcao sa mrezom.

u svakom slucaju hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Atheros 16.05.2007. 02:34 #19314

status: user
broj poruka: 9388

::
:: Ako kartice podrzavaju bolja je WPA... WEP se moze oboriti za svega par sati... :

HAHAHAHHAHAHA ZA SVEGA PAR SATI... Da li bi ga ti busio par sati? Pa nije CIA ili NASA :)
Salim se, i u svakom slucaju se slazem.

:: Meni je do sad winblows dosta dobro to obavljao :) Koristio sam Asus WLAN kartice i program koji dolazi uz njih je nejgore g*vno :
::
::

Sto nisi pokusao sa Gigabyte ili TP link, mada je sve to blago modifikovani Atheros software, i obe kartice rade sa drajverima i softwareom od druge. Mislim da ne mogu da se porede taj softwer i W-Blows.

Sto se tice Asusovih kartica, pokusavam da zaobilazim g*vna u svakom obliku :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs