Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Ponovo problem sa igricama!!!
STRANA 1 OD 1
urosk Ponovo problem sa igricama!!! 15.05.2007. 20:51 T4380

status: user
broj poruka: 462
Nedavno sam postavio temu oko problea sa company of heroes igricom i nisam je resio misleci da je do diska ili do samog cracka. Ali sam se bro razuverio kada sam instalirao oblivion i call of duty 2 koji sam na predhodnom kompu presao, i u obe igrice mi posle 10-ak 15 min komp zabode!!! Imao sam slican problem pre jedno godinu dana sa kington memorijom dva modula se nisu slagal i sindrom je bio isti, i kada sam ih zamenio za jedan geil sve je radilo savrseno. Sada imam 2x pqi 1gb ddr2 800mhz i sumnjam najvise da je u njima problem, isti su moduli i stavio sam ih u dula chanel medjutim sigurno u zahtevnijim igricama negde puknu. E sad sutra cu da idem da reklamiram i da probaam da zamenim za neke druge, pa bih zamolio nekog da mi predlozi da li postoji neki program ili kratak test kako bih mogao da pokazem prodavcima odmah u cemu je problem a ne da oni uzmu i puste par testica i kako sve je u redu, jer nemaju nameru da se bakcu sa dugotrajnim igranjem igrica!!! U 3d marku 03 i 05 prodje bez problema sa dobrim rezultatom ali on traje samo 5 min i kako ja znam ne napuni memoriju skroz vec maximalno opterei grafiku!!!
Ostala konf je asus m2N-E, atlon x2 3600+, sapfire X1650pro ddr3, chieftec 350w, hdd seagate 250sata2, pionir dvd-rw, i to je to!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 15.05.2007. 21:09 #19272

status: user
broj poruka: 3529
Probaj sa GoldMemory, MemTest i slicnim software-om, obicno pokazu ako je do memorije!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Moze da bude i nesto drugo 15.05.2007. 21:35 #19276

status: user
broj poruka: 4163
Naime kazes da ti komp zabode. Ako ti se smrzne slika to moze da bude i do grafike i do pregrejanog procesora. Ako ti se racunar restartuje moguc uzrok je najpre memorija. Pokusaj da igras igrice prvo sa jednom memorijom samom, drugu izvadi , a onda ih rotiraj. Ako ti pojedinacno memorije obe rade moguce je da nece da rade zajedno u dual ddr rezimu .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege mada gold memory... 15.05.2007. 22:23 #19279

status: user
broj poruka: 188
...pregledava memorije nekih par sati, al meni ipak i napajanje mi je sumnjivo...
pitaj neke profesionalce, del je dovoljno 350 wati za ovakvu masinicu...
pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ovako 16.05.2007. 11:47 #19332

status: user
broj poruka: 5696
delimicno proveravaju i chipset i L1/2/3 cacheve na CPU i ploci ali RAM najvise:
GoldMemory 6.9x najnoviji i MemTest86 3.3 ne onaj (+). Obrni nekoliko krugova na svakom, bar 6h na svakom programu, ako ne nadje nista nije RAM, reset moze biti i do napajanja, ali nikako do pregrevanja grafike i procesora. Stavi cist XP SP2 nove drivere za sve i samo igru, pikaj tako pa vidi da li radi


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk hvala svima 16.05.2007. 12:58 #19340

status: user
broj poruka: 462

Jutros sam odneo komp da vide sta je i da zamene memoriju, posto je verovatno do nje, ja mislim da je `servis` u pravu jer kad sam imao samo jedan modul od 1gb pikao sam igrice normalno! Sad se restaruje i u 3dmark 05 kd ga pustim da se ponavlja 3 puta pa traje 40 min, tako da imam argumente za zamenu. Nego jedno pitanje za tebe mashin posto znam da si expert za memoriju: ukoliko mi budu menjali memoriju i hoce da mi daju drugu, jer su mi rekli da ce isprobati sa kingstonom pa ako radi da ce mi nju da nebi opet testirali sa drugom pqi! Sta da radim da prihvatim ili ne jer je kingston na 667 a ne bih zeleo da mi opadnu performanse u igricama i samom kompu?!!! Imaju jos samo takems memoriju na 800 i svima su slicne cene!! Citao sam neki test u digitalu i rekli su da je takems odlican u tom cenovnom rangu, pa mi reci sta da radim? kingston,takems,pqi???hvala
ps. znam da su bolje transedent,oz, geil i tome sl, ali oni je nemaju!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: hvala svima 16.05.2007. 13:37 #19346

status: user
broj poruka: 5696
Nisam expert ni u cemu, profesionalac da, expert ne...sada je popularno nazivati sebe expertom,mnogi politicari navode da su experti ekonomije, prava...a u stvari ne da nisu experti nego nisu cak ni laici!!! DaSickSystem je bolje upucen u RAMove...ako mene pitas, ja bih ipak uzeo Kingston iako je sporiji. Ni on nije nesto posebno ali je pouzdaniji od TakeMS, PQI...u tom cenovnom rangu a boljeg kvaliteta su Apacer i Transcend Micron/JetRam...u pat poziciji si


M i G

::
:: Jutros sam odneo komp da vide sta je i da zamene memoriju, posto je verovatno do nje, ja mislim da je `servis` u pravu jer kad sam imao samo jedan modul od 1gb pikao sam igrice normalno! Sad se restaruje i u 3dmark 05 kd ga pustim da se ponavlja 3 puta pa traje 40 min, tako da imam argumente za zamenu. Nego jedno pitanje za tebe mashin posto znam da si expert za memoriju: ukoliko mi budu menjali memoriju i hoce da mi daju drugu, jer su mi rekli da ce isprobati sa kingstonom pa ako radi da ce mi nju da nebi opet testirali sa drugom pqi! Sta da radim da prihvatim ili ne jer je kingston na 667 a ne bih zeleo da mi opadnu performanse u igricama i samom kompu?!!! Imaju jos samo takems memoriju na 800 i svima su slicne cene!! Citao sam neki test u digitalu i rekli su da je takems odlican u tom cenovnom rangu, pa mi reci sta da radim? kingston,takems,pqi???hval
:: ps. znam da su bolje transedent,oz, geil i tome sl, ali oni je nemaju!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs