Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows activation key
STRANA 1 OD 1
icsinfo Windows activation key 16.05.2007. 13:19 T4389

status: user
broj poruka: 1

Ako je aktiviran jednom widows da li moze na drugom racunaru da se instalira windows (na starom se obrise), tj. da se skine nalepnica i da se instalira na drugi windows?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 16.05.2007. 13:37 #19345

status: user
broj poruka: 3529
Vec smo cini mi se pisali o tome, ima vise varijanti Win-a pa tako i valjda zavisi da li moze, ali ja sam do sada radio to nekoliko puta i MOZE(meni je moglo)!
Cini mi se da samo oem varijanta windowsa koji se isporucuje uz konfiguraciju valjda samo na nju i moze(mada ne verujem)!
Javice se valjda neko ko ima vise iskustva sa ovime, ali generalno MOZE!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa U suštini ne može ... 16.05.2007. 13:46 #19348

status: admin
broj poruka: 712
Ako je OEM u pitanju onda ne bi smelo da može. Međutim, pokušaj, pa ako uspeš da ga aktiviraš i ovi iz Microsoft Centra se ne bune onda ipak može.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja http://www.michaelstevenstech.com/oemeula.htm 16.05.2007. 14:51 #19357

status: user
broj poruka: 299
prati gornji link i sve ce ti se samo reci...

obrati paznju na sledece..

Generally, you may upgrade or replace all of the hardware components on your customer`s computer and the customer may maintain the license for the original Microsoft OEM operating system software, with the exception of an upgrade or replacement of the motherboard.Unless upgraded or replaced under warranty, if the motherboard is upgraded, then a new computer has been created and the license of new operating system software is required.

znachi dok je plocha ista sve u redu... ali ako menjash plochu, (osim u sluchaju da je crkla u garantnom roku) ne mozesh upotrebiti dotichni XP
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: http://www.michaelstevenstech.com/oemeula.htm 16.05.2007. 15:07 #19359

status: user
broj poruka: 5696
Van teme je, ali sta je tu je: mrlja, welcome back. Mozda mi neces verovati, ali mi je izuzetno drago da te ponovo `vidim i cujem`. Pa napisi neki komentar jel` sve OK?!


M i G

:: prati gornji link i sve ce ti se samo reci..
::
:: obrati paznju na sledece.
::
:: Generally, you may upgrade or replace all of the hardware components on your customer`s computer and the customer may maintain the license for the original Microsoft OEM operating system software, with the exception of an upgrade or replacement of the motherboard.Unless upgraded or replaced under warranty, if the motherboard is upgraded, then a new computer has been created and the license of new operating system software is required.
::
:: znachi dok je plocha ista sve u redu... ali ako menjash plochu, (osim u sluchaju da je crkla u garantnom roku) ne mozesh upotrebiti dotichni XP
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs