Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Sempron-overklok
STRANA 1 OD 1
sasa1 Sempron-overklok 20.03.2005. 21:18 T439

status: user
broj poruka: 19
imam sempron na gigabajtovoj ploci kt600,mislim 7....-rz.Sempron je 2400 u box varijanti,memorija je korser400.Radna temperatura mu je bila,do skora,48-60,onda sam ubacio jedan ventilator blize napajanju i temp. je spala na 34-48,sad me naravno zanima koliko taj procesor mogu da poguram,a da radi stabilno,recimo 10*200?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hunterr overclock na Sempronu? 20.03.2005. 23:29 #1109

status: user
broj poruka: 9

Mirko

Znas kako ne bi da te razocaram ali cu biti jako ktatak.
Problem je u jezgru. Da si barem uzeo nekog Athlona ili Bartona pa i ajde ovako jako tesko. Sempron u startu ima manji takt od ostalih i duplo manje kesa sto i jesta razlog njegove manje cene. Ako ga budes kolikovao, to nemozes puno, a sto se stabilnosti tice...
Na malo vecim frekvencijama ce ti raditi dosta sporije. Moj licni predlog ti je da magistralu procesora vratis na 166 jer ce ti u asinhronom modu komp samo sporije raditi. Sve probleme bi resio kada bi uzeo nekog Athlona koji ima FSB400
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 21.03.2005. 11:07 #1113

status: user
broj poruka: 210



Ako imas Corsair VS (a verovatno je ta) imas dobre sanse da ga poteras 10x200. Ali MNOGO zavisi i od napajanja, od kung fu napajanja ne ocekuj da ti podrze ekstreman overklok. 10x200 nije nista specijalno, trebalo bi da moze, probaj, tesko da ces da spalis procesor. Samim tim sto si dodao ventilatore ti si opteretio napajanje i verovatno jos imas par potrosaca tipa DVD i sl. ali si s njima spustio temp u kucistu sto ti je preduslov za overklok. Skini kuler, stavi jos paste na proc, ocisti ga, i VOZI!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: Sempron-overklok 21.03.2005. 17:25 #1118

status: user
broj poruka: 47
:: imam sempron na gigabajtovoj ploci kt600,mislim 7....-rz.Sempron je 2400 u box varijanti,memorija je korser400.Radna temperatura mu je bila,do skora,48-60,onda sam ubacio jedan ventilator blize napajanju i temp. je spala na 34-48,sad me naravno zanima koliko taj procesor mogu da poguram,a da radi stabilno,recimo 10*200

E nemoj njih nista da slusas. Sempron ima 256 L2 cache sto je isto kao i Athlon, ali ima FSB 166 sto mu daje veci memorijski protok. Ja imam semprona 2200, koji radi od prvog dana na 9X200, memorija je isto corsair 512 VS, tako da radi sinhrono sa procesorom, i veruj mi da ide bez ikakvih problema. Jedino sto nije bio box cooler, vec spire tako sa hladjenjem nije bio neki problem, mada vidi da to odradis kako treba. Kad je radio na 166 temperatura procesora u idle-u je bila oko 34, a kada sam ga digao na 200 isao je na 40. Cuo sam od ljudi da box varijanta nije bas najbolja za OC, ali nemoj da me drzis za rec. U svakom slucaju, pod opterecenjem ne bi smeo da ti prela nesto preko 50, max 55 stepeni. Zato lepo ako imas u bios-u opciju za ukljucenje upozorenja i shut down zbog velike temperature, obavezno ukljuci. I samo gazi, jer sempron moze :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ??? 21.03.2005. 22:33 #1121

status: user
broj poruka: 210

"E nemoj njih nista da slusas. "
A sto?
Sta sam rekao sto nije tacno?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 prvo pitao pa ga onda nema :) 21.03.2005. 23:03 #1122

status: user
broj poruka: 19

Hvala,hypersonic.U potpunosti smo se razumeli :).Trebala mi je samo mala moralna podrska :)Mirka bas nesto i nisam razumeo.Hvala i tebi aiwa na sugestijama.Inace,temp.mi je u rasponu 34-48.Kuler nije poliran,pasta je zvaka :)Napajanje je sja(mislim)350w.Imam samo jedan rezac i jedan ventilator blize napajanju.Mislim i da ploca malo laze sto se tice temperature.Jedno vreme mi je procesor radio i na 70(nisam dobro namestio kuler)na difoltu :)Tako da je i 60 na 10*200 ok :)Nov sam u ovome pa ako ima nesto o cemu posebno treba da vodim racuna molim vas da napisete.Ne bih budzio neki kuler-box ostaje.Eventualno ako skupim neku kintu onda dolazi u obzir nesto do 10 evra.I ako neko zna gde da nabavim dobru pastu neka napise :)Fala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Suri Sempron 23.03.2005. 09:38 #1135

status: user
broj poruka: 8
...sa boljom plocom bi imao vece sanse za uspeh..npr. Abit NF-7 ili Epox 3rda+, takodje prica o napajanju totalno stoji!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: ??? 23.03.2005. 13:40 #1137

status: user
broj poruka: 47



::
:: "E nemoj njih nista da slusas.
:: A sto
:: Sta sam rekao sto nije tacno
::
::

Ma salim se bre, nemoj ozbiljno da me shvatas, sve si lepo rekao, samo ne treba coveka toliko da plasite :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sasa1 Druze,ne budi lenj :) 23.03.2005. 20:03 #1141

status: user
broj poruka: 19

ploca je ga-7vt600p-rz,da li na ovome moze 10*200.znaci nemam ni nforce2 ni 8rd-nesto vec gigu
ako neko ima iskustva sa ovom plocom nek napise nesto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: Druze,ne budi lenj :) 24.03.2005. 12:31 #1164

status: user
broj poruka: 47
::
:: ploca je ga-7vt600p-rz,da li na ovome moze 10*200.znaci nemam ni nforce2 ni 8rd-nesto vec gig
:: ako neko ima iskustva sa ovom plocom nek napise nest
::
::

Pa po onome sto sam procitao, ploca je okay, ne znam kakav joj je BIOS, i koje su joj mogucnosti podesavanja u BIOSu, ali vidim da ima temp shutdown, pa pretpostavljam da i ostale mogucnosti su dosta dobre. Vidi sa nekim ko se razume u cackanje BIOS-a, pa neka ti on malo sredi podesavanja, da se ne igras sam. Uglavnom ova tvoja ploca ima via chipset KT600, koji je kao okay (ne znam puno o njima), mada su svi govorili da je nforce2 savrsen za AMD procesore.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Overclock 14.07.2005. 22:24 #1906

status: user
broj poruka: 327
Evo ovako: Imam Sempron 2300 i plocu Asus A7N8X-X. Sve ovo super radi na 9.5*200. Znaci Sempron ovo moze u svakom slucaju a cisto radi probe i moje radoznalosti terao sam ga i na njegovih maksimalnih 218 stabilnih MHz na Default naponu od 1.6V. Mozda bi mogao i vise sa povecanjem napona ali s tim nisam hteo da eksperimentisem. Cak i pri toj torturi temperatura u full load-u nije prelazila temperaturu ud 48 celzijusa(na idle je 35C). Inace imam cooler Whisper Rock III i dodatni cooler na kucistu od bednih 180 dinara. Jos jedan savet koji je meni skinuo dodatnih 2-3 celzijusa je da lepo sastruzes svu zvaku na hladnjaku i lepo ispoliras povrsinu koja naleze na jezgro smirglom nulericom(vodenom smirglom koja se kupuje u farbarama) i tek onda stavis neku pastu. P.S. Moj drug sa tom plocom i sa Bartonom 2500 nije imao velikog uspeha sa OC.
Znaci ako mozes kokni ga na 200 slobodno i ne plasi se slabog napajanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set povecaj umnozilac 05.08.2005. 11:39 #2000

status: user
broj poruka: 165

otkljucaj i povecaj umnozilac....
To ce da radi ko besno!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs