Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Nokia 6131 mp3
STRANA 1 OD 1
Simets Nokia 6131 mp3 16.05.2007. 19:37 T4393

status: user
broj poruka: 133
Imam nokiu 6131 i originalne nokijine slusalice. Takodje sam i kupio micro SD karticu kapaciteta 1GB. E sad, problem je sledeci...
Kada slusam radio cujem ga u obe slusalice, dakle stereo, a kada slusam mp3 muziku onda zvuk cujem samo u levoj slusalici (kao kada vodim razgovor) dakle mono. Interesuje me da li to treba tako da bude ili nesto kod mene nije u redu. Nasao sam pod headphones opciju stereo, ali on mi kaze da mi za to trebaju stereo slusalice.
E sad, mozda ja i nemam stereo slusalice ali one su originalne nokiine dobijene uz tel, a i radio slusam na stereo, pa zasto ne bih mogao i mp3? Ima li neko neku ideju o ovome?
Hvala unapred...

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Thermaltake 550W
2x512MB DDR2 800 Kingmax
Gainward Bliss GeForce 8800GTS 320MB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik mp3 stereo 16.05.2007. 20:21 #19389

status: user
broj poruka: 726

Mislim da ti treba adapter koji ce ti omoguciti da slusas mp3 u stereo modu.Slusalice se ubacuju u adapter.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simets Re: mp3 stereo 16.05.2007. 21:23 #19393

status: user
broj poruka: 133
Znate li mozda kako se zove taj adapter, koliko kosta i mozda gde bi mogao da se nadje?

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
MSI K9N SLI Platinum
Napajanje Thermaltake 550W
2x512MB DDR2 800 Kingmax
Gainward Bliss GeForce 8800GTS 320MB

::
:: Mislim da ti treba adapter koji ce ti omoguciti da slusas mp3 u stereo modu.Slusalice se ubacuju u adapter
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Adapter 16.05.2007. 21:45 #19399

status: user
broj poruka: 726


Potrazi u nekom od servisa (prodavnica).Ne bi trebao biti skup.Ne znam kako se zove,valjda - stereo adapter za slusalice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko hardware 17.05.2007. 18:01 #19465

status: user
broj poruka: 6643
Malo nema logike. Ako slušalice puštaju stereo zvuk radio emisije, onda su sposobne da ga proslede do ušesa i nikakav tu adapter nije potreban, dovoljno je da izvor daje dva kanala za stereo - a ovde se radi o software-u. Verovatno se radi o podešavanju software-a ili nekoj idiotskoj zabrani da bi se razlikovao od cenovno jačeg modela (koji je u suštini istovetan) po manjku te mogućnosti (dakle, ima mp3, ali ne i stereo....).
Ovo kljucam bez da sam proverio karakteristike modela, to je ipak podrazumevani postupak onog koji pita - da pročita j-n-O manualče (RTFM).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs