Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Prime 95
STRANA 1 OD 1
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 22:05 T4402

status: user
broj poruka: 2929

Pored Prime95 programa, da li postoji neki drugi test program mozda bolji od ovoga za
proveru stabilnosti sistema nakon overclockinga?

pozz Vuk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Naravno... 17.05.2007. 22:13 #19496

status: user
broj poruka: 5696
Stress Prime (na bazi Prime95), Hot CPU Tester (najjaci CPU+MB), OCCT Perestroika, HavyLoad, Passmark BurnInTest Pro, S&M (odlican ra generaciju toplote na svemu u masini)...to su win alati


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 22:23 #19499

status: user
broj poruka: 2929

Koji je najpouzdaniji, mislim sta je tu najbolje?
Moze li se desiti da jedan prijavljuje gresku a drugi ne?
I naravno jesu li svi besplatni ili se neki moraju kupiti, mislim koji su besplatni?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prime 95 17.05.2007. 22:46 #19505

status: user
broj poruka: 5696
Za sta ti treba? Passmark BIT daje neke greks ei kada ih nema ali samo na SVGA i SB, ostalo radi odlicno, dobar je totalno opterecenje: jezgro masine CD/DVD, periferali, USB stick. 7Byte HCT je preporucen od strane AMDa i ako ti on ne prijavi greske na chipsetu cache novima i CPU jezgru nakon nekih 6h mozes biti 99.99999999999% siguran da je to OK (kada je on bio u povoju imao sam korespodenciju sa inzenjerima davajuci neke predloge sto se tice kompleksnih matematickih proracunavanja-nista specijalno, jedan su cak i inkorporisali u projkat). Izuzetno je komplexan i kvalitetan! Nisu besplatni...ostali jesu. OCCT je francuski i sluzi da zamrzne PC ukoliko ne izdri visenitno isprogramirani kod da se izvrsava deklarisano konkurentno, sluzi za generaciju toplote koriscenjem klasicnih FFT (Fast Fourriere Transformations). S&M je odlican ruski program (googlaj testmem4 ru) pa skini, verovao ili ne obicnom GPU matematikom prilikom testiranja PSU jedinice moze bukvalno da ti zapali karticu tj. GPU/VPU ako nije dobro hladjen, uzari i sam PCB. 3Dmarkovi su smesni za sirovi heating. StressPrime je isto besplatan i nasminkan Prime95. Za overcllock ti je kao test dobar domaci program Linpack4 Bojana Tapavcevica (PC) koji matricno radi...

M i G

::
:: Koji je najpouzdaniji, mislim sta je tu najbolje
:: Moze li se desiti da jedan prijavljuje gresku a drugi ne
:: I naravno jesu li svi besplatni ili se neki moraju kupiti, mislim koji su besplatni
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 22:59 #19507

status: user
broj poruka: 2929


Potrbno mi je da testiram ovrclockovanu masinu, i da budem siguran da sam odradio sve kako treba.Dakle chipset CPU, memorija, HTT magistrala da li je visoka ili niska itd.


Sta je kazes dobro za testiranje grafickih kartica?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prime 95 17.05.2007. 23:03 #19508

status: user
broj poruka: 5696
..Male su verovatnoce za false alarm jer su da tako kazem platform independed...cak ni GodlMemory i MemTest to nisu, ovi iz Wina uglavnom jesu. BIT i HCT su zgodni jer ti osim zamrzavanja, nasumicnog reseta...ostave lg da vidis koji modul (komponenta) i gde je napravila gresku. Npr. BIT mi je x puta pomogao tako sto mi je prijavio gresku u VRAMu (Atlantis 9600pro) dok su budjavi 3Dmarkovi satima radili beaz greske (na ljudsko oko) ali matematika je dala svoj ucinak...igre nemaju debugging rezim (vecina) te stoga se mogu potkrasti greske i hardware ce funksionisati iako nije sasvim ispravan u nekim granicama

onda 7byte HCT za komplet CPU+MB 6h, i GoldMemory (placa se) i MemTest86 3.3 za RAM po 6h...samo tako iz wina neces za ram postici nista zbog virtuelne arhitekture memorije, virtulenog cechae (direktan, set-asocijativan) i prevodjenja virtulenih u fizicke adrese na nivou OSa. Skini najnovije verzije


M i G

::
::
:: Potrbno mi je da testiram ovrclockovanu masinu, i da budem siguran da sam odradio sve kako treba.Dakle chipset CPU, memorija, HTT magistrala da li je visoka ili niska itd
::
::
:: Sta je kazes dobro za testiranje grafickih kartica
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 23:06 #19509

status: user
broj poruka: 2929
I da umalo da ztaboravim kjoji bi program od ovih sto si nabrojao mogao da istestira kompjuter za krace vreme, a da budem siguran da je sve ok, posto prime treba da radi 6-24 sata barem tako pise u upustvu naravno bez greske da bi bio siguran daje sve ok?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prime 95 17.05.2007. 23:17 #19510

status: user
broj poruka: 5696
Nijedan, intermitente greske su neminovne a njihova detekcija se dovodi u pitanje ako testovi traju nasumicno manje od 5-10 ciklusa....min. za homePC ti je 3h za svaki, za servere ti je to cuveni BurnInTest 48h...ako ti trebaju programi ima kolekciju profesionalnih alata pa uzmi, na svoju odgovornost. Za SVGA je S&M dobar test mode za PSU, ali samo sirovo zagrevanje i eventualno zamrzavanje


M i G

:: I da umalo da ztaboravim kjoji bi program od ovih sto si nabrojao mogao da istestira kompjuter za krace vreme, a da budem siguran da je sve ok, posto prime treba da radi 6-24 sata barem tako pise u upustvu naravno bez greske da bi bio siguran daje sve ok?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 23:24 #19512

status: user
broj poruka: 2929

Hala ti na brzim odgovorima poskidao sam ove programe sto si mi predlozio pa cu da ih probam,
probacu iz upustva ihelp fa ilova da vidim kako to zaista radi, dosta dobro vladam matematikom pa ce mi se vec tu nesto razjajniti nadam se. Ne bih voleo da pustim da nesto radi a da ne znam kako radi...

pozz VUK
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 17.05.2007. 23:36 #19514

status: user
broj poruka: 2929
Evo znam da sam opet nesto zaboravio.

Recimo da da postoju greska negde, i posto ovi programi rade na principu matematickih proracuna, matricna analiza, numericka analizai sl..

Zanima me da li se greske mogu odraziti na konkretne aplikacije.
Konkretno ciljam na programe koji su pisani uz pomoc metode konacnih elemenata, ovde se naravno barata sa matricama ,tenzorima i td..
U proracunima statike i dinamike konstrukcija koristim ovakve programe STAAD, TOWER itd.
Mislim da li je moguce da ukoliko postoji greska u sistemu CPU MEM Chipset da proracuni budu netacni, to bi bilo veoma lose??????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Sta ces, opet taj ETF 18.05.2007. 00:14 #19517

status: user
broj poruka: 5696
Prvo, sta si po struci: masinac, gradjevinac??? Ja sam ETFovac i koristio sam sa `saradnicima` Autodesk CAD/CAM i Catia, Visual Studio,multithreading programming u Eclipse, SQL baze podataka, sisteme na masinama koje su prosle te testove. Eto, i drugima prilike da nauce nesto od nas...ne mogu se pohvaliti da nisam zaboravio matematicku analizu i numericke metode, specijalne funkcije...Runge-Kuta, Cacuchy-Swartz-Buniakowski, transponovanje matrica, jednacine dinamike Ciolkovksog za let u svemir i akciju-reakciju gasova, termodinamicki zakoni i frigomehanika...uh, gde ja ode...naravno da mogu, bar teorijski, ali se ti proracuni virtualizuju i peglaju...pa se greske umanjuju. Recimo, ako ti neki Win RAM tester prijavi gresku na nekoj adresi (to su onda greske tipa heavy adress) jer su se desili cak i kada je memorija visetruko proveravana, kesirana i konvertovana umesto u fizicku u virtuelnu adresu i obratno. Ako ti je neki deo CPUa neispravan (cache nivoi, DMA bridge, visestepeni pipe-line sistem sa optimizovanim uslovnim skokovima u prvim fazama, nestabilan tranzistor predikcionog cachea-razne vrste micro/nano memorija, FFovi, integrisane instrukcije za ubrzavanje MMX, 3Dnow! SSE1/2/...) generalno jedan ogroman konglomerat tranzistora koji pamte stanja vrse promene polariteta, ICova i vodova...ako tu nesto en stima verovatno ce se odraziti i na realne proracune...da ne bih dalje ulazio u `anatemisanje`...da, ako testovi koje si skinuo ne nadju gresku nakon 12-48h ni na jednoj vitalno vaznoj komponenti (CPU-MB-RAM) mozes biti sasvim spokojan sto se tice relevantnosti aplikacija koje koristis. U tom slucaju se nece desiti nikakve nepredvidjene situaciju i gapovi...


M i G

:: Evo znam da sam opet nesto zaboravio
::
:: Recimo da da postoju greska negde, i posto ovi programi rade na principu matematickih proracuna, matricna analiza, numericka analizai sl.
::
:: Zanima me da li se greske mogu odraziti na konkretne aplikacije
:: Konkretno ciljam na programe koji su pisani uz pomoc metode konacnih elemenata, ovde se naravno barata sa matricama ,tenzorima i td.
:: U proracunima statike i dinamike konstrukcija koristim ovakve programe STAAD, TOWER itd
:: Mislim da li je moguce da ukoliko postoji greska u sistemu CPU MEM Chipset da proracuni budu netacni, to bi bilo veoma lose?????
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 18.05.2007. 00:26 #19518

status: user
broj poruka: 2929

Hvala ti na detaljnim objasnjenjima, tako sami mislio.

Inace Grdjevinac sam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prime 95 18.05.2007. 00:28 #19519

status: user
broj poruka: 5696
Heheheh, vidi se da si skolovan momak Sta kazes kako pogadjam struku????


M i G

::
:: Hvala ti na detaljnim objasnjenjima, tako sami mislio
::
:: Inace Grdjevinac sam
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 18.05.2007. 00:36 #19521

status: user
broj poruka: 2929

Kome jos treba FEM....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prime 95 18.05.2007. 00:39 #19522

status: user
broj poruka: 5696
Sta je FEM, ja sam neupucen


M i G

::
:: Kome jos treba FEM...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 FEM 18.05.2007. 00:54 #19524

status: user
broj poruka: 2929
Finite Element Method
Metod Konacnih Eleimenata

Veoma mocna alatka, svi ozbiljnii programi za staticku i dinamicku analizu kao i za stabilnost
prave se uz pomoc FEM-a

Veoma lepo se moze iskorirsititi za resavanje parcijalnih diferencijalmih jednacina viseg reda,
ovo je vazno u teoriji povrsinskih nosaca, za proracun savijanja ploca, ljuski membrana i td.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: FEM 18.05.2007. 00:59 #19525

status: user
broj poruka: 5696
Korisno eto i ja da nesto cujem iz tudje struke! evo bas mi devojka sa PMFa (RI odsek) kuka da joj pokazem diferencijalne jednacine viseg reda, Laplaceovu i Furijeovu inverznu transformaciju i visestruke Riemannove integrale, a ja to dao pre 5god. i skroz zaboravio...


M i G

:: Finite Element Metho
:: Metod Konacnih Eleimenat
::
:: Veoma mocna alatka, svi ozbiljnii programi za staticku i dinamicku analizu kao i za stabilnos
:: prave se uz pomoc FEM-
::
:: Veoma lepo se moze iskorirsititi za resavanje parcijalnih diferencijalmih jednacina viseg reda
:: ovo je vazno u teoriji povrsinskih nosaca, za proracun savijanja ploca, ljuski membrana i td.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Re: Re: Prime 95 18.05.2007. 02:55 #19534

status: user
broj poruka: 282
Metoda koja je jako zgodna za simulacije ponasanja modela (bilo gradjevinski, bilo masinski modeli). Poznata i kao FEA (Finite Element Analysis). U principu ideja je da se svaki model sastoji od beskonacnog broja tacaka, koje bi trebalo posmatrati posebno, tj. posmatranje pravila na osnovu kojih se ponasaju tacke, njihove medjusobne veze i interakcije za odredjene parametre (npr zadata opterecenja) i na taj nacin moze da se odredi ponasanje celog modela. Problem je sto se model sastoji od beskonacno mnogo tacaka, ali ako to aproximiramo sa konacnim brojem (mali gubitak tacnosti) mozemo izvsiti izracunavanje za svaki taj deo. Na kraju se sve svodi na veliki sistem jednacina. Ova metoda se cesto koristi i u oblasti dinamike fluida (strujanje vazduha oko aviona). toliko od mene.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: Sta je FEM, ja sam neupuce
::
::
:: M i G
::
:: ::
:: :: Kome jos treba FEM...
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Bolje da ste razmenili telefone 18.05.2007. 06:45 #19536

status: user
broj poruka: 7761
Pa da se posteno ispricate nego da kucate ovoliko.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Prime 95 18.05.2007. 07:55 #19539

status: user
broj poruka: 2929
Ovo je sjajan nacin da naucimo svi nesto novo.
Zar ne mislis?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Prime 95 18.05.2007. 12:35 #19567

status: user
broj poruka: 7761
NE !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Ovo je sjajan nacin da naucimo svi nesto novo
:: Zar ne mislis?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: Re: Prime 95 18.05.2007. 18:43 #19601

status: user
broj poruka: 271

Jel ti ovo ozbiljno ...

:: Za sta ti treba? Passmark BIT daje neke greks ei kada ih nema ali samo na SVGA i SB, ostalo radi odlicno, dobar je totalno opterecenje: jezgro masine CD/DVD, periferali, USB stick. 7Byte HCT je preporucen od strane AMDa i ako ti on ne prijavi greske na chipsetu cache novima i CPU jezgru nakon nekih 6h mozes biti 99.99999999999% siguran da je to OK (kada je on bio u povoju imao sam korespodenciju sa inzenjerima davajuci neke predloge sto se tice kompleksnih matematickih proracunavanja-nista specijalno, jedan su cak i inkorporisali u projkat). Izuzetno je komplexan i kvalitetan! Nisu besplatni...ostali jesu. OCCT je francuski i sluzi da zamrzne PC ukoliko ne izdri visenitno isprogramirani kod da se izvrsava deklarisano konkurentno, sluzi za generaciju toplote koriscenjem klasicnih FFT (Fast Fourriere Transformations). S&M je odlican ruski program (googlaj testmem4 ru) pa skini, verovao ili ne obicnom GPU matematikom prilikom testiranja PSU jedinice moze bukvalno da ti zapali karticu tj. GPU/VPU ako nije dobro hladjen, uzari i sam PCB. 3Dmarkovi su smesni za sirovi heating. StressPrime je isto besplatan i nasminkan Prime95. Za overcllock ti je kao test dobar domaci program Linpack4 Bojana Tapavcevica (PC) koji matricno radi..
::
:: M i G
::
:: ::
:: :: Koji je najpouzdaniji, mislim sta je tu najbolje
:: :: Moze li se desiti da jedan prijavljuje gresku a drugi ne
:: :: I naravno jesu li svi besplatni ili se neki moraju kupiti, mislim koji su besplatni
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs