Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Laptop
STRANA 1 OD 1
hocukuci Laptop 18.05.2007. 17:40 T4411

status: user
broj poruka: 296
Ne zamerite ako je o ovome bilo reci, na nekom forumu sam citao ali nisam siguran na kom. Interesuje me kako da sacuvam podatke (fabricki instalacioni dokumenti) koji na hdd kod novog laptopa postoje u vidu skrivene particije. Da li da os instaliram pa onda narezem disk, pitanje je da li ce se uopste u os prikazati ti podaci, ili postoji neki drugi nacin da ih prebacim na cd? Uz to koliko su uopste ti podaci bitni, ako uz laptop nije kupljen os, a u pakovanju postoje svi drajveri na cd-u?Hvala puno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Nisu bitni 18.05.2007. 18:38 #19599

status: user
broj poruka: 271
Ako uz laptop nije kupljen OS onda tu skrivenu particiju (ako uopste postoji) mozes slobodno da izbrises i da instaliras sta hoces.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Particija 18.05.2007. 18:54 #19602

status: user
broj poruka: 726

Kao sto ti je u prethodnom odgovoru receno - ako hoces novi OS,particiju slobodno brisi.Ako kupis laptop sa instaliranim OS-om i planiras da ga koristis,onda ti particija moze dobro doci - ako,usled nekog problema,zelis da povratis fabricko stanje laptopa,reinstalacija OS-a sa skrivene particije (uz moguce koriscenje fabrickog recovery/rescue diska ili `dugme` funkcije,u zavisnosti od modela) ce trajati znatno krace i neces morati da instaliras drajvere.
Ako reinstaliras OS,ubacujes neki drugi,nema potrebe da cuvas particiju,jer mislim da ,u tom slucaju,nece biti butabilna i moci ces da je `vidis`.
Mislim da postoji i varijanta - pristupis particiji koristeci adekvatan program (npr. Partedit),snimis particiju na disk,izbrises je.Kasnije,ako hoces da povratis fabricko stanje,butujes sa tog diska.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re laptop 18.05.2007. 20:11 #19609

status: user
broj poruka: 1673
Moj ti je savet da nabavis program Acronis True Image V9 ili neku noviju i instaliras njega, pa napravi recovery disk, onda lepo napravi backup celog diska a u opcijama izaberi podelu na DVD format pa kad sve to lepo zavrsi fajlove sa tib ekstenzijom narezi na DVD-je u UDF formatu i ako se ikad pokajes zacas mozes da vratis sve u predjasnje stanje ili image fajlove iskoristis kao pravi disk. Skrivene particije nisu problem. Program radi savrseno sa svim tipovima particija za razliku od Norton Ghost-a koji posle kopiranja diska sistem dize sa novog diska samo ako je i stari disk jos uvek prisutan iako je napravio identicnu kopiju na istovetnom disku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ackon Na primer:Laptopovi: Prestigio..sto ga ne nalazim ovde na berzi.. 21.08.2007. 22:15 #25917

status: user
broj poruka: 7
Hi svima,i pitanje od mene.Gledao malo po gradu laptopove pa mi se dopao Prestigio kako izgleda.I cini mi se Prestigio1510 je bas koji mi treba,chipset Intel915.procesor Centrino..itd.,ali nema ga puno,i cene takodje...ipak nasao ugradu po ceni 39 hljadu i nesto..ali ovde na ne tu ne bas,tj.ima neka cena od 545e+PDV,ali sam za studente,i to na masinskom.Dakle komentearisite mene radi malo Prestigio.Kao sto rekoh dopao mi se naizgled,valjda i r
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs