Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
APC 500bki UPS problem
STRANA 1 OD 1
milos78 APC 500bki UPS problem 20.05.2007. 18:22 T4435

status: user
broj poruka: 15
Juce sam uzeo ovaj UPS. Problem koji imam mozda nije problem ali meni je cudno.

Kaze u uputstvu da se pre koriscenja baterija napuni 8 sati, OK, to sam i uradio, prilikom punjenja UPS je ispustao cudan zvuk, kao neko zujanje ili pistanje koje traje 5 sekundi pa onda prestane na pola sekunde pa tako u krug.

To je tiho ali zvuk je iritirajuci.

Mislio sam to je punjenje baterije pa ce prestati. Sad kada ga koristim i kada je baterija napunjena, totalno je isto.

To se cuje bez obzira da li je UPS ukljucen ili iskljucen. Znaci samo da ima napajanje to se cuje. Kad radi self test taj zvuk prestane, posle par minuta opet krene...

Neznam da li je to normalno ili nije ali ako sam imao Musteka od 40 EUR-a koji se nije cuo ni malo, stvarno je razocaravajuce da APC od 100 EUR bude ovakav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: APC 500bki UPS problem 20.05.2007. 18:42 #19772

status: user
broj poruka: 5696
To je do trafoa koji je ispao losiji ili do lose izolovane prigusnice. Ne bi se smelo cuti na APC i MGE brandovima. Pitaj u tu firmu da li mozes da ga zamenis ako je ovo simptomaticno samo za tvoj primerak. Opsisi mi lepo problem i zatrazi savet!


M i G

:: Juce sam uzeo ovaj UPS. Problem koji imam mozda nije problem ali meni je cudno
::
:: Kaze u uputstvu da se pre koriscenja baterija napuni 8 sati, OK, to sam i uradio, prilikom punjenja UPS je ispustao cudan zvuk, kao neko zujanje ili pistanje koje traje 5 sekundi pa onda prestane na pola sekunde pa tako u krug
::
:: To je tiho ali zvuk je iritirajuci
::
:: Mislio sam to je punjenje baterije pa ce prestati. Sad kada ga koristim i kada je baterija napunjena, totalno je isto
::
:: To se cuje bez obzira da li je UPS ukljucen ili iskljucen. Znaci samo da ima napajanje to se cuje. Kad radi self test taj zvuk prestane, posle par minuta opet krene..
::
:: Neznam da li je to normalno ili nije ali ako sam imao Musteka od 40 EUR-a koji se nije cuo ni malo, stvarno je razocaravajuce da APC od 100 EUR bude ovakav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos78 Zvuk 20.05.2007. 19:46 #19775

status: user
broj poruka: 15
Evo snimio sam zvuk u mp3 formatu... bojim se da ako ga zamenim ne dobijem istu stvar je jer mozda to normalno?

http://www.filesend.net/download.php?f=76ffc122cb7c529a0e8310267c71b2f0






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 Re APC 500bki 20.05.2007. 20:04 #19776

status: user
broj poruka: 35


UPS koji si naveo posedujem vise godina, zapravo imam 2 komada a imam i i Musteka 800VA.
ja nocu imam naviku da iskljucujem APC-a ujutru pri ukljucivanju se desava ovo sto si naveo
i traje nekoliko sekundi pri cemu je ukljucena i zuta dioda koja oznacava bateriju posle toga najnormalnije radi.U slucaju varijacija napona u mrezi kada napon ide ispod ili iznad opsega u kome UPS stabilise desava se identicno jer se kratko ukljucuje autonomija.To sto se tebi desava nije normalno.
Pogledaj uputstvo posto ovaj ups ima stelovanje opsega u kom stabilise napon posle cega prelazi na autonomiju moj Mustek to nema.To regulises visestrukim pritiskom tastera kojim i ukljucujes UPS imas tacno date kombinacije u uputstvu.
Ja ga drzim na difoltu posto mi to odgovara.
Ne znam kakav ti je napon u mrezi ali pri duzem ukljucenju autonomije javlja se i pistanje iz zvucnika od UPS-a .
Proveri ovo sto sam ti rekao a ako ti se zujanje javlja i dalje UPS je verovatno neispravan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos78 Re: Re APC 500bki 20.05.2007. 20:16 #19777

status: user
broj poruka: 15
Hvala na odgovoru.

Pa ja imam instaliran Power Suite, i on tu ima podesavanja osetljivosti i podesavanja opsega napona, valjda je to isto kao i ovo sto ti kazes na dugme. Medjutim logicno mi je da bi on sam detektovao prelaz na bateriju jer ako sam te razumeo to mislis da se zbog toga desava.

Ako on pise da je sve OK, a pritom napon u kuci mi je uvek bio dobar, ovo sam uzeo ovako zbog prevencije eventualnog udara jer imam jako bitne podatke na HDDovima...

I sad se bezveze nerviram zbog ovog pistenja. Zanimljivo je da dok radi self test to pistanje menja zvuk i odjednom posle nekog iskljucenja kad predje na bateriju prestaje da se cuje...bude tih nekoliko minuta i onda jovo nanovo...


::
::
:: UPS koji si naveo posedujem vise godina, zapravo imam 2 komada a imam i i Musteka 800VA
:: ja nocu imam naviku da iskljucujem APC-a ujutru pri ukljucivanju se desava ovo sto si naveo
:: i traje nekoliko sekundi pri cemu je ukljucena i zuta dioda koja oznacava bateriju posle toga najnormalnije radi.U slucaju varijacija napona u mrezi kada napon ide ispod ili iznad opsega u kome UPS stabilise desava se identicno jer se kratko ukljucuje autonomija.To sto se tebi desava nije normalno
:: Pogledaj uputstvo posto ovaj ups ima stelovanje opsega u kom stabilise napon posle cega prelazi na autonomiju moj Mustek to nema.To regulises visestrukim pritiskom tastera kojim i ukljucujes UPS imas tacno date kombinacije u uputstvu
:: Ja ga drzim na difoltu posto mi to odgovara.
:: Ne znam kakav ti je napon u mrezi ali pri duzem ukljucenju autonomije javlja se i pistanje iz zvucnika od UPS-a
:: Proveri ovo sto sam ti rekao a ako ti se zujanje javlja i dalje UPS je verovatno neispravan
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 Re: APC 500bki 20.05.2007. 20:21 #19778

status: user
broj poruka: 35

Nisam bas pazljivo procitao:

`To se cuje bez obzira da li je UPS ukljucen ili iskljucen. Znaci samo da ima napajanje to se cuje. Kad radi self test taj zvuk prestane, posle par minuta opet krene..`

Zapravo on taj zvuk ispusta samo pri self testu, kod tebe je obrnuto kada je iskljucen ne bi trebao da ispusta nikakav zvuk. Taj UPS je po meni neispravan trazi da ti ga zamene.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bla bla 20.05.2007. 21:43 #19785

status: user
broj poruka: 6643
Nemam taj UPS, samo, iz tvojih - pomalo konfuznih objašnjenja, ukapirao sam da taj UPS nešto radi... pošto nije prešao na baterijsko napajanje, jer bi onda zvuk bio drugačiji, ja mislim da jednostavno non-stop koriguje napon i to onda objavljuje zvučno. Da li je to baš neophodno i u kojim granicama treba da se dešava (i može da se podešava) - probaj. Ako nije ni ovo, onda je definitivno neispavan - nekalibrisan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos78 Re: Bla bla 20.05.2007. 22:12 #19787

status: user
broj poruka: 15
Recimo meni si ti totalno konfuzan, nije mi jasno pola od toga sta si hteo da kazes.

Kakav drugaciji zvuk? Kako on to objavljuje? Pa nije to zvuk tipa `bip` ili iz zvucnika nego jednostavno kao da trafo ili nesto drugo zuji ali sa prekidima.

Kad radi na bateriji onda se normalno necuje nista jer mu ne dolazi napon, zuji kad radi, ili kad ne radi, znaci cak iako mu svi uredjaji iskljuceni, i sam UPS je iskljucen, dovoljno je samo da mu ubodem struju i on pocne da zuji onako kao na snimku. Pisao sam i APC-u pa cekam odgovor, ako kazu da je defektan idem da ga menjam, ako kazu da je to normalno, onda stvarno nemam reci...


:: Nemam taj UPS, samo, iz tvojih - pomalo konfuznih objašnjenja, ukapirao sam da taj UPS nešto radi... pošto nije prešao na baterijsko napajanje, jer bi onda zvuk bio drugačiji, ja mislim da jednostavno non-stop koriguje napon i to onda objavljuje zvučno. Da li je to baš neophodno i u kojim granicama treba da se dešava (i može da se podešava) - probaj. Ako nije ni ovo, onda je definitivno neispavan - nekalibrisan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maki7 Re: mp3 20.05.2007. 22:58 #19791

status: user
broj poruka: 35


Poslusao sam zvuk sa tvog snimka i mogu ti reci da ni jedan od moja dva APC-a nikada slicno nije zazvucao. Potpuno su necujni u normalnom rezimu rada (kada ne radi autonomija ) .Ovakav zvuk prvi put cujem a posebno je simptomaticno da se to cuje kada je potpuno iskljucen. Ja bih ga vratio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs