Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
zasto ne mogu da housujem!!!!
STRANA 1 OD 1
tihimil zasto ne mogu da housujem!!!! 20.05.2007. 20:52 T4437

status: user
broj poruka: 216
imam jedan veoma iritirajuci problem...problem je sledeci kada pokusavam da houstujem recimo u fifi 2007 ukucam ip adrese i sve to drugar ne moze da se nakachi na mene dok kada on houstuje to moze..iskljuchio sam firea wall i sve programe...imam adsl na starom kompu koji je povezan sa lap-topom preko wi-fi mozda p[ostoji neki hardverski wire wall ili nesto slicno.sta vi mislite u cemu je problem????unapred zahvalan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvelebx ... 20.05.2007. 21:22 #19781

status: user
broj poruka: 11
Prvo jel imas adsl modem ili router?
Drugo internet si na laptop doveo preko lokalnog wlan-a tako da ako na njemu hostujes igricu ti ustavri nemas realnu externu ip adresu na njemu zato drugi sa neta i ne mogu da vide tvoj host...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan isto,man,isto 20.05.2007. 22:43 #19790

status: user
broj poruka: 801


ako imas ruter nista.patim od istog problema.i nemogu da uradim direct connect u limewire-u...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 21.05.2007. 00:08 #19794

status: user
broj poruka: 711
Ako si iza rutera moraces da podesis port forwarding na ruteru... To u praksi znaci da ce tvoj ruter sve sto mu stigne npr na port 12345 poslati na port 12345 na tvom kompu... To je jedini nacin da odradis ukoliko igra i ruter ne podrzavaju uPnP u kom ce se slucaju sve sami dogovoriti (a mozemo da pretpostavimo da ne podrzavaju posto ti ne radi)

Znaci sve ide u 4 koraka:

1) Dodelis svom kompu na kom hoces da hostujes fiksnu IP adresu (npr. 192.168.0.100)
2) Zabelezis koje portove tvoja igra koristi (te podatke imas na netu, npr 12345 i 12346)
3) Odes na ruter i podesis port forwarding tako da portove 12345 i 12346 forwarduje na portove 12345 i 12346 na adresi 192.168.0.100
4) Pokrenes igru i kazes tvom drugu da se konektuje na tvoju adresu

(tj. adresu rutera, posto adresa 192.168.xxx.xxx privatna i postoji samo u tvom LAN-u i na nju ne moze niko da se konektuje (npr. adresa kompa sa kog ovo kucam je 192.168.200.50 i ukoliko bi neko zeleo da se konektuje na njega preko nje ne bi mogao, ali ako se konektuje na adresu mog rutera na npr 91.150.103.104 i na pravi port onda bi on to preneo do racunara)

Ako je ovo slucaj i nije ti jos jasno sta da radis posalji tacno koji ti je model rutera pa cemo da probamo da nadjemo neki tutorijal na netu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: isto,man,isto 21.05.2007. 00:10 #19795

status: user
broj poruka: 711
:: ako imas ruter nista.patim od istog problema.i nemogu da uradim direct connect u limewire-u..

Samo ukljuci port forwarding... Probao sam gomile P2P i sve lepo rade (DC++, Bittorrent, ed2k itd)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs