Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Dzojstik kao H shifter
STRANA 1 OD 1
Ispicutura Dzojstik kao H shifter 27.02.2012. 19:38 T44386

status: user
broj poruka: 268


Obozavam voznju, ali dosla su teska vremena, nemam kinte za benzin, pa sam primoran da se preselim u sferu virtuelne motorizacije. Nabavih konacno malo bolji volan, pa gledam da sklopim neku kombinaciju za manuelni menjac.
Videh na netu da moze da se iskoristi najobicniji dzojstik za avio simulacije, koji se uz pomoc odredjenog softvera moze pretvoriti u sestostepeni manuelni menjac. Nameravam da ovo sprovedem u delo, pa me zanima jel jos neko osim mene tolika budala, pa ima iskustva sa navedenim ?
P.S.
Imam visak pedala za volan, pa ako neko zna kako se spajaju zice na volanu da dobijem i kvacilo, bio bih veoma zahvalan !

U pitanju je Logitech Formula Force Ex.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dark911 Moze 23.03.2012. 11:24 #408059

status: user
broj poruka: 1


Ja sam to uradio tako sto sam na dzojstiku isekao zanju stranu stavio plocicu (oblik za brzine)
1 3 5
2 4 R

Tako sam isekao plocicu , onda sam stavljao tastere , ubacim rucicu u rupu i gledam kad ga stisne , zalepim ga.

Spojio sam tastere na dugmici od volana tako da npr , dugmici sa volana rade isto sto i dugmici na dzojstiku , onda u igrici samo mapujem tastere za brzine i to je to.


Posto je dzojstik bio od PS2 , napravis nazad izlaz od konektora i dzojstik ukljucis u njega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs