Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Jos Toshibe i malo konkretnije pitanje
STRANA 1 OD 1
drzacomp Jos Toshibe i malo konkretnije pitanje 21.05.2007. 19:49 T4450

status: user
broj poruka: 359

imam Satellite M115 (iz USA, zato nije bas poznata oznaka), sasvim solidan (za one koji kupuju recicu: TOSHIBA tj. IBM ko ima para, sve drugo moze da se dovede u pitanje) ali me muci jedna stvar.
hocu da uzmem 2GB memorije (2x1GB posto kod nas jos uvek ne postoji magicni moduli od 2) i to ce naravno biti kingston. Ono sto me muci jeste da memorija za model koji ja imam (pored toga sto ne moze da se nadje kod nas) jeste i dvostruko ili trostruko skuplja od kingstonovog ValueRama. Zanima me koja je zapravo razlika izmedju doticnog ValueRama i Brandiranog (kako je klasifikovan na Kingstonovom sajtu). Znam da je pozeljno da uzmem KTT533D2 (brand) koji je toshibin part No. ali buduci da moze da se nadje KVR533D2S4 za 55 jura, ne juri mi se za brandom. Sta vi mislite? I da li da uzimam na 533 ili 667MHz (533 je FSB procesora i postojece Hynday memorije od 512 koju sam dobio uz komp) cisto da bi se manje grejala i eventualno(? ako je moguce ?) imala bolji protok sa chipsetom gde mu je i grafika?
Ako neko zna u cemu je zapravo razlika (osim u ceni) i sta preporucuje, bio bih mu jako zahvalan da mi blize pojasni (moze da koristi i malo strucnije termine, nisam pro, ali nisam ni laik)

A, jos jedna sitnica! Hitachijev HDD od 80GB koji je SATA radi na UDMA 5 modu (ATA 100?) sa licenciranim XP MCE koji sam dobio uz njega. Chipset je 945GM ali je ploca kustomizirana (za Toshibu) tako da zapravo pri instalaciji drajvera za chipset pre OSa jedino sto moze da prihvati kao `compatibile` jesu Toshibini RAID drajveri (i to za XP a za vistu ne vidi nista), a na benchmarcima mi se cini da je rezultat oko 30MB/s. Mozda i ne moze brze? Nije mi toliko bitno, ali sam radoznao. Hocu da mi hard radi brze! :)

Ako nista drugo, hvala za strpljenje sto ste citali ovoliko texta

toshiba Satellite M115-3094
intel core duo T2050 na 1.6GHz
intel mobile 945GM chipset (grafika GMA 950 up to 128MB)
HDD Hitachi Travelstar 80GB
optika... i sve drugo u paketu (sem BTa)
inace... baterija drzi 4 sata pri normalnom opterecenju (ako nekoga zanima...)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Jos Toshibe i malo konkretnije pitanje 21.05.2007. 22:27 #19847

status: user
broj poruka: 5696



M i G

::
:: imam Satellite M115 (iz USA, zato nije bas poznata oznaka), sasvim solidan (za one koji kupuju recicu: TOSHIBA tj. IBM ko ima para, sve drugo moze da se dovede u pitanje) ali me muci jedna stvar
:: hocu da uzmem 2GB memorije (2x1GB posto kod nas jos uvek ne postoji magicni moduli od 2) i to ce naravno biti kingston. Ono sto me muci jeste da memorija za model koji ja imam (pored toga sto ne moze da se nadje kod nas) jeste i dvostruko ili trostruko skuplja od kingstonovog ValueRama. Zanima me koja je zapravo razlika izmedju doticnog ValueRama i Brandiranog (kako je klasifikovan na Kingstonovom sajtu).

To su losije serije brand RAMa, koji je manje raspolozen za OC, ima vise latencije, implementira losije chipove. Ali ako pazaris pouzdanog proizvodjaca nemoj se plasiti toliko VS oznake.

Znam da je pozeljno da uzmem KTT533D2 (brand) koji je toshibin part No. ali buduci da moze da se nadje KVR533D2S4 za 55 jura, ne juri mi se za brandom. Sta vi mislite? I da li da uzimam na 533 ili 667MHz (533 je FSB procesora i postojece Hynday memorije od 512 koju sam dobio uz komp) cisto da bi se manje grejala i eventualno(? ako je moguce ?) imala bolji protok sa chipsetom gde mu je i grafika?

533 Kingston je sasvim OK, za tu lovu imas i KingMax, Apacer, Transcend...nista egzotizno

:: Ako neko zna u cemu je zapravo razlika (osim u ceni) i sta preporucuje, bio bih mu jako zahvalan da mi blize pojasni (moze da koristi i malo strucnije termine, nisam pro, ali nisam ni laik
::
:: A, jos jedna sitnica! Hitachijev HDD od 80GB koji je SATA radi na UDMA 5 modu (ATA 100?) sa licenciranim XP MCE koji sam dobio uz njega. Chipset je 945GM ali je ploca kustomizirana (za Toshibu) tako da zapravo pri instalaciji drajvera za chipset pre OSa jedino sto moze da prihvati kao `compatibile` jesu Toshibini RAID drajveri (i to za XP a za vistu ne vidi nista), a na benchmarcima mi se cini da je rezultat oko 30MB/s. Mozda i ne moze brze? Nije mi toliko bitno, ali sam radoznao. Hocu da mi hard radi brze! :

To ti je prosek za 5400RPM diskove sa 2MB CacheBuffer-a


::
:: Ako nista drugo, hvala za strpljenje sto ste citali ovoliko text
::
:: toshiba Satellite M115-309
:: intel core duo T2050 na 1.6GH
:: intel mobile 945GM chipset (grafika GMA 950 up to 128MB
:: HDD Hitachi Travelstar 80G
:: optika... i sve drugo u paketu (sem BTa
:: inace... baterija drzi 4 sata pri normalnom opterecenju (ako nekoga zanima...)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp pa da... 21.05.2007. 22:44 #19849

status: user
broj poruka: 359
tako sam i pretpostavljao, ali hvala za savet

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja neko napisao u belom svetu.... 22.05.2007. 08:06 #19908

status: user
broj poruka: 299

It is a KVR RAM which means Kingston Value RAM, kind of a generic. I bought my M60 about a month ago, and I went to NewEgg and bought 1 stick of 1024 (1GB) of KVR RAM, the only difference is the KTT means specifically for Toshiba, KTD for Dell, etc. I haven`t had one problem with my RAM since I have installed it and it cost about 1/5 the price Toshiba wanted. The KTT and KTD mean that it has passed the specifications for the respective companies, and the KVR isn`t tested as rigorously


ja nisam siguran za razliku... ali ako vec choveku radi trebalo bi da radi i kod tebe....
jedini je problem sto su tvoje pare u pitanju (naravno.... tvoj problem)
:))))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs