Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Kako se ponaša Micro SD sa adapterom?
STRANA 1 OD 1
rape84 Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 14:26 T44745

status: user
broj poruka: 48
Planiram da kupim Micro SD katricu.
Ono što me zanima je da li se pri korišćenju u foto aparatu primeti razlika u performansama između standardne SD kartice i micro SD sa adapterom.
Kartica mi je pre svega potrebna za mobilni telefon a ako je dovoljno brza povremeno i uz adapter i u foto aparatu koji koristi SD.
Dajte preporuku za karticu od 8 i 16 GB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 14:34 #406320

status: user
broj poruka: 6083
Najveca je greska kupiti sd karticu koju neces moci da koristis nigde van aparata i citaca. Ja samo kotistim sa adapterima i radi isto ko i bez njega. Uzmi bilo koju karticu samo gledaj da nije ispod class 6. Ako imas pare uzmi klasu 10

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 6870 DirectCU/2DI2S
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB, Samsung SpinPoint F3 1TB, CFT-600-14CS, NZXT Apollo

:: Planiram da kupim Micro SD katricu.
:: Ono što me zanima je da li se pri korišćenju u foto aparatu primeti razlika u performansama između standardne SD kartice i micro SD sa adapterom
:: Kartica mi je pre svega potrebna za mobilni telefon a ako je dovoljno brza povremeno i uz adapter i u foto aparatu koji koristi SD
:: Dajte preporuku za karticu od 8 i 16 GB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rape84 Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 14:56 #406324

status: user
broj poruka: 48
Snoopy šta misliš o ovoj kartici: Micro SDHC 8GB Patriot LX Class10+SD adapter?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 15:05 #406325

status: user
broj poruka: 18941
pa ok je ta kartica ali ja bih ti preporucio SanDisk karticu, one su na vrhu.
@Snoopy, kako to klasifikujes losije kartice na gore? mislim da ste napravili lapsus
mislio je verovatno da ne uzimas ispod klase 6 ali ne ispod tipa 5, 4, vec klasu ispod, odnosno klasu 7, 8 itd. ako imas pare uzimaj klasu I, II, III, a ako nemas, onda vec 10, 12.... 50 itd.

evo ti primer: http://goo.gl/Kz9pQ


:: Snoopy šta misliš o ovoj kartici: Micro SDHC 8GB Patriot LX Class10+SD adapter
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rape84 Re: Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 15:10 #406326

status: user
broj poruka: 48
Ne znam da li se zezaš ili ne, ali što veća klasa to je kartica brža.
Npr. class 2 je sporija od class 10.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 15.03.2012. 15:36 #406327

status: user
broj poruka: 18941
da da, evo ovde ima sve klasifikovano http://goo.gl/XnVMn


:: Ne znam da li se zezaš ili ne, ali što veća klasa to je kartica brža.
:: Npr. class 2 je sporija od class 10
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 16.03.2012. 08:51 #406446

status: user
broj poruka: 7761
Inace kad smo kod Sandisk je od onih sto najvise zakidaju na kapacitetu (imam nekoliko komada u cetiri telefona) a koliko sad primetih to zakidanje se odnosi i na deklarisanu brzinu, tj. sporiji su nekoliko Kb od konkurencije...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: da da, evo ovde ima sve klasifikovano http://goo.gl/XnVM
::
::
:: :: Ne znam da li se zezaš ili ne, ali što veća klasa to je kartica brža.
:: :: Npr. class 2 je sporija od class 10
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 16.03.2012. 09:00 #406448

status: user
broj poruka: 18941
a jbg abneru ako uzmes profi karticu onda ti nece biti zakinuto, ali mnogo kostaju.. a ako je adekvatna konkurencija i sto se kvaliteta tice a ne samo brzine onda sto da ne


:: Inace kad smo kod Sandisk je od onih sto najvise zakidaju na kapacitetu (imam nekoliko komada u cetiri telefona) a koliko sad primetih to zakidanje se odnosi i na deklarisanu brzinu, tj. sporiji su nekoliko Kb od konkurencije..
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: da da, evo ovde ima sve klasifikovano http://goo.gl/XnVM
:: ::
:: ::
:: :: :: Ne znam da li se zezaš ili ne, ali što veća klasa to je kartica brža.
:: :: :: Npr. class 2 je sporija od class 10
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
substrance Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 16.03.2012. 09:02 #406450

status: user
broj poruka: 67
Ja sam gledao pre par dana koju karticu da kupim al sam odustao. Sandisk je maltene jedini koji postuje brzine al su mi van budzeta.
Sa svim ostalim ako kupis class 10 moze da ti zapadne da ima brzine kao c2 i to vidim da se vise zale na sdhc nego micro sdhc sto se tice tih prevara.
Pogledaj malo reviewove na neweggu, mislim da transcendovi microshdc imaju dobre ocene...


:: Planiram da kupim Micro SD katricu.
:: Ono što me zanima je da li se pri korišćenju u foto aparatu primeti razlika u performansama između standardne SD kartice i micro SD sa adapterom
:: Kartica mi je pre svega potrebna za mobilni telefon a ako je dovoljno brza povremeno i uz adapter i u foto aparatu koji koristi SD
:: Dajte preporuku za karticu od 8 i 16 GB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Kako se ponaša Micro SD sa adapterom? 16.03.2012. 09:05 #406451

status: user
broj poruka: 9460
Isti djavo. Adapter je tu da samo fizicki omoguci da se kartica koristi i performande ostaju iste kao kada se koristi i bez adaptera.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Planiram da kupim Micro SD katricu.
:: Ono što me zanima je da li se pri korišćenju u foto aparatu primeti razlika u performansama između standardne SD kartice i micro SD sa adapterom
:: Kartica mi je pre svega potrebna za mobilni telefon a ako je dovoljno brza povremeno i uz adapter i u foto aparatu koji koristi SD
:: Dajte preporuku za karticu od 8 i 16 GB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.03.2012. 12:02 #406471

status: user
broj poruka: 12785
Čoveče adapter samo sadrži fizičku konekciju pinova sa microSD na SD, kakvih lošijih performansi tu može da bude?

Ne vidim šta ima neko da ti preporučuje karticu, nema tu neke razlike. Nadji brzinu i veličinu koja ti treba pa prema tome nadji najjeftiniju, kraj priče...
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs