Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Zracenje wirelessa
STRANA 1 OD 1
grabun Zracenje wirelessa 23.05.2007. 17:11 T4480

status: user
broj poruka: 105
Jel zna neko dal je i koliko stetno zracenje ovih antena za bezicno umrezavanje. Slabo se razumem u tu kompletnu oblast, pa ne znam dal sam se bas tacno izrazio, al recimo ove neke antene sto imaju 18 to neko pojacavanje, dal se to tako zove, kolko su stetne i kolko zrace. Unapred zahvalan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Don`t worry,man! 23.05.2007. 18:22 #20032

status: user
broj poruka: 726

Zracenje koje emituju wireless mreze/oprema je bezopasno-niskog je inteziteta (inace,znatno je slabije od zracenja mobilnih telefona).Ovo mi je rekao drug,polaznik Cisco wireless akademije,kojeg cu sledeceg mjeseca posjetiti u cuvenoj svajcarskoj klinici za kancerogene bolesti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Zracenje 23.05.2007. 18:23 #20033

status: user
broj poruka: 226
Bez brige, opasno je samo ako se proguta!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Bez brige 23.05.2007. 20:50 #20046

status: user
broj poruka: 1392
Sto je vece pojacanje - to je energija usmerenija - manji ugao zracenja, a cisto sumnjam da ces da sedis ISPRED antene - smetas joj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sorry - worry 23.05.2007. 22:40 #20053

status: user
broj poruka: 6643
Wireless ima zračenje u mikrotalasnom području. To je ono područje koje se koristi i za mikrotalasne pećnice, a to opet znači, da se interferencijom talasa sa molekulima vode (i nekim drugim) energija talasa pretvara u toplotnu energiju. Mobilni telefon ili neki drugi izvor takvog zračenja (do 5W max), u stanju je da PRIBLIŽEN - PRILJUBLJEN uz lice-lobanju, podigne temperaturu mozga za 1 ili malo više stepeni C. To i nije strašno - ukoliko nekome ne padne na pamet da to uradi sa bebom, njena lobanja je znatno tanja - a na delovima je i nema, tako da prirodne zaštite nema, stvaran štetan učinak pretpostavlja se na očni živac i slušni aparat.
Wireless... pa, ako je sve u okvirima standarda, onda je uglavnom, OK. I što veći broj u dB za antenu, to je ona usmerenijeg zračenja (dakle, samo se treba ukloniti iz smera u kojem ona zrači najviše) i bezbednija za korišćenje. Tako da ako ti je oprema `original` bez čačkanja ne brini previše.
Sve ok? Pa, nije. Likovi kod nas se javno hvale kako su umesto par vatnih predajnika, na wireless nakalemili pojačala i na izlazu dobili i 100W a možda i jače izlaze - snage predaje... e tako nešto u blizini, nije baš poželjno. Nikako se ne sme pomešati KT i UKT područje sa mikrotalasima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 24.05.2007. 00:21 #20065

status: user
broj poruka: 584

Mene je stalno bolela glava i imao sam povisenu temperaturu sve dok nisam iskljucio AP.
Sada mi je mnogo bolje, vise ne svetlim u mraku i mogu mirno da spavam.
Rekao je doktor i da ce da mi prodje ova maljavost sa dlanova i tabana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: Don`t worry,man! 24.05.2007. 00:26 #20066

status: user
broj poruka: 726


:: Ovo mi je rekao drug,polaznik Cisco wireless akademije,kojeg cu sledeceg mjeseca posjetiti u cuvenoj svajcarskoj klinici za kancerogene bolesti

::
Eh...a,mislio sam da ce se neko nasmijati...:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: Don`t worry,man! 24.05.2007. 00:32 #20067

status: user
broj poruka: 584
Nije smesno, covek je u bolnici

::
::
:: :: Ovo mi je rekao drug,polaznik Cisco wireless akademije,kojeg cu sledeceg mjeseca posjetiti u cuvenoj svajcarskoj klinici za kancerogene bolesti
::
:: ::
:: Eh...a,mislio sam da ce se neko nasmijati...:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lobbo bluetooth 24.05.2007. 13:00 #20073

status: user
broj poruka: 15



ma vi ste svi ludi naplasicete coveka, nece smeti da udje ni u jedan kafic..
kad smo vec kod zracenja, moze li mi neko reci kakvo vrstu zracenja emituje bluetooth i jel se moze smatrati opasnim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: bluetooth 24.05.2007. 13:42 #20075

status: user
broj poruka: 726



::
::
::
:: ma vi ste svi ludi naplasicete coveka, nece smeti da udje ni u jedan kafic.
:: kad smo vec kod zracenja, moze li mi neko reci kakvo vrstu zracenja emituje bluetooth i jel se moze smatrati opasnim

:))))) Kao i kod wireless-a,posledice su fatalne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs