Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
ISDN vs. ADSL
STRANA 1 OD 1
ivan78 ISDN vs. ADSL 23.03.2005. 17:39 T449

status: user
broj poruka: 11
Prijavio sam se za ADSL preko BeotelNeta, medjutim od toga za sada nema nista.
U medjuvremenu mi je stigla ponuda od Telekoma da mi uvedu ISDN, pa me zanima da li moze neko nesto vise da mi kaze o ISDN. Jedino sto znam je da je brzina 128kb.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markosi Adsl 23.03.2005. 23:41 #1145

status: user
broj poruka: 10
Nisi naveo da li ti centrala podrzava ADSL ali rekao si da ti telekom uvodi ISDN tako da bi trebalo da podrzava i ADSL.
Kako stoje svari posalji nalog beotelu ako ti centrala podrzava ADSL za 15 dana ces dobiti ADSL i resio si sve probleme sa internetom.
Ja sam se prijavio kod beotela i dobio ADSL mogu ti reci prava stvar. Das dva
soma dinara i blejis po ceo dan na netu. Nema zauzete veze, download veoma brz( oko 26kb/s) a da o surfu ne govorim. Ja imam staru centralu na konjarniku
i uspeo sam da dobijem ADSL, tako pa ti probaj.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic ISDN or ADSL 24.03.2005. 12:27 #1162

status: user
broj poruka: 47
E ajde sad polako. Juce sam razgovarao sa prijateljem koji radi za jednog internet provajdera koji pruza ADSL uslugu, pa sam saznao sve gluposti koje telekom radi :) Prva stvar je ta da mogucnosti za ADSL ima mnogo (ali stvarno mnogo) vise nego za ISDN. U zavisnosti od kapaciteta centrale na kojoj se nalazis, moze se desiti da postoji veci broj ploca za kacenje na ADSL nego za ISDN, sto je u glavnom i tako. Ako zivis na NBGDu, tamo su uglavnom centrale preopterecene brojevima (mada posto ti je telekom sam ponudio ISDN mislim da nisi na Novom BGdu) i pre ces dobiti ADSL ne obinom prikljucku nego na ISDN prikljucku. Prilikom prijave za ADSL, provajder u telekomu proverava da li na tvojoj centrali postoje mogucnosti da se uvede ADSL prikljucak, i kada dobije potvrdu od telekoma, ti potpisujes ugovor sa provajderom i onda je na telekomu, u kom periodu ce ti ADSL biti uspostavljen. Znaci cekanje ne zavisi od provajdera, vec od telekoma.
Druga stvar je to sto si pomenuo da ISDN radi na 128kb. Jeste tako, ali tada imas zauzete obe linije, i poenta je u tome da ces na ISDN-u tesko izvuci 128Kb, ali 64 hoces sigurno. Ja sam na veratu i probao sam par puta da ukljucim obe linije, i to sam namerstio onu varijantu, da ako ima veci protok odredjeno vreme da tek onda aktivira drugu liniju. I za sat vremena koliko sam testirao tu varijantu, druga linija mi je sa svim ukljucivanjima u tih sat vremena, bila zauzeta svega nekih 5 minuta. Znaci apsolutno se ne isplati da sve vreme budes na 128 (barem ne kod verata). E sad, najsporija varijanta ADSL-a je 256kb, sto je sasvim zadovoljavajuce. Ali racunaj, da se ADSL ne isplati ako mesecno ne provodis bar 60 sati na netu, tj. bar 2 sata dnevno. Jos jedna stvar, posto smo mi samoziv narod, pa svi koji su se primili na 24h internet, su mislili da ce sedeti po ceo dan na netu i da ce imati protok od 256k, bez da im se zagrcne linija i da ce skidati filmove i ostale gluposti po ceo dan, mnogo su se zajebali. Ali oladice se za koji mesec, pa vise nece toliko jahati net i skidati bilo sta, samo da bude da nesto skidaju. Moj savet ti je da preispitas svoje potrebe, koliko ti je potreban internet, i da vidis da li ti se vise isplati uvodjenje ADSL-a ili ISDN-a. ISDN kosta 15000 dinara, ili oko 7200 ako se odrices svoje postojece linije. Instalacija ADSL-a, kod nekih provajdera je za sada jos uvek besplatna, mada je cena oko 3000 dinara, a mesecna pretplata je oko 2000 dinara od provajdera do provajdera. Pa ti sad vidi sta ti vise odgovara, nadam se da sam ti pomogao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Re: Adsl 25.03.2005. 23:13 #1192

status: admin
broj poruka: 712
:: Nisi naveo da li ti centrala podrzava ADSL ali rekao si da ti telekom uvodi ISDN tako da bi trebalo da podrzava i ADSL

To sto centrala podrzava ISDN ne mora u opste da znaci da podrzava i ADSL, na protiv. Vecina novih centrala sirom Srbije podrzava ISDN, a ADSL radi samo u pojedinim delovima Beograda.

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hypersonic Re: Re: Adsl 26.03.2005. 14:53 #1204

status: user
broj poruka: 47
::
:: To sto centrala podrzava ISDN ne mora u opste da znaci da podrzava i ADSL, na protiv. Vecina novih centrala sirom Srbije podrzava ISDN, a ADSL radi samo u pojedinim delovima Beograda
::

Nazalost, totalno suprotno. vecina centrala podrzava ADSL, a ISDN prikljucaka je oko 10 puta manje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs