Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
IE8 ne reaguje - verovatno virus
STRANA 1 OD 1
arogan IE8 ne reaguje - verovatno virus 28.03.2012. 15:47 T44945

status: user
broj poruka: 524
Mozillom sam pretraživao sajtove sa S/N i krekovima i iz čista mira računar mi je krenuo u Shut Down. Digao sam ga preko CD-a na mini Windoew XP i tražio fajlove koji su menjani u trenutku gašenja i 10 minuta pre toga. Na rutu Mozillea u Program Files-u bila su 2 skrivena fajla mala exe koje sam obrisao.
Kada sam podigao normalno Windows XP SP3 sve je radilo, osim Internet Eksploera. Kada se klikne na bilo koju prečicu ili direktno na exe fajl, ne dešava se ništa. Avira mi nije pronašla viruse u full Scanu. Isto takon ni Kaspersky Internet security. Jedino mi je SpyBot pronašao 2 Mailwarea koja je obrisao iz prve, čak nije tražio ni restart. Umesto njega sam instalirao MalwareBytes ali ni on nije ništa pronašao.
Kada reinstaliram IE8, posle restarta proradi - klikom na ikonu regularno se otvori. Međutim, posle gašenja ili restarta računara IE8 ne radi - klikne se na ikonu i ne dešava se ništa. Takođe, kada sam reinstalirao SP3 posle prvog restarta je proradio, ali već prilikom sledećeg restarta ponovo ne radi.
Napominjem da sam očistio sve nepotrebne servise i rezidentne programe preko MSCONFIG-a. Očistio sam sve Temp fajlove.

Važna informacija: kada na desktopu kliknem na ikonu fajla koju po Default-u otvara IE8, pojavi se greška sa porukom, otrpilike da proverm putanju fajla (na koji sam kliknuo) jer fajl ne postoji. Kada IE8 proradi (posle reinstalacije), klikom na tu istu ikonu fajla on je uspešno otvori?!

Da li moram da reinstaliram mašinu ili postoji neko drugo rešenje.
Pomagajte.
Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 28.03.2012. 15:50 #409041

status: user
broj poruka: 12785
Ima par problema koje vidim:

Avira je djubre, preskoči kompletno, a znam da će da se pojavi lik `Meni je extra` a samo otvara facebook 90% vremena na netu.

IE7 i 8 su takodje djubre, puni rupa i nemaju nikakvu zaštitu od malicioznih sajtova.

Najbolje rešenje: Instaliraj ESET 5 sa aktivnim firewallom pa da vidiš kakav je osećaj kad ne može nijedan virus da prodje. NIJEDAN!

U svakom slučaju, ako skeniranjem ne nalaziš ništa sa gomilom programa, reinstall...
__________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84Kd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 28.03.2012. 15:57 #409046

status: user
broj poruka: 18941
au bre daume sto si impulsivan, nije Avira djubre kao FREE, odlican je to AV, rezimirali smo vec da ne moze iskljucivo samo anti virus da vodi racuna o koriscenju windows-a.. al dobro, ESS je svakako bolji duplo

@arogan, vodi racuna sta radis po internetu i vodi racuna da imas bar malo noviji anti-virus sa poslednjim definicijama. Ne moze cak ni kaspersky da opere i zastiti bas sve.


:: Ima par problema koje vidim
::
:: Avira je djubre, preskoči kompletno, a znam da će da se pojavi lik `Meni je extra` a samo otvara facebook 90% vremena na netu
::
:: IE7 i 8 su takodje djubre, puni rupa i nemaju nikakvu zaštitu od malicioznih sajtova
::
:: Najbolje rešenje: Instaliraj ESET 5 sa aktivnim firewallom pa da vidiš kakav je osećaj kad ne može nijedan virus da prodje. NIJEDAN!
::
:: U svakom slučaju, ako skeniranjem ne nalaziš ništa sa gomilom programa, reinstall..
:: __________________
:: CPU-Z Validator : http://goo.gl/A84K
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 28.03.2012. 16:11 #409058

status: user
broj poruka: 17084
A sta je problem ako samo ie8 ne radi,
ko jos koristi ie za surf?

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ok 28.03.2012. 16:17 #409066

status: user
broj poruka: 18941
ja ga koristim za poslu jer moram, recimo EMC sajt nece da cuje za druge, zatim MS sajtovi normalno najbolje rade na IE, takodje i neki Webinterfejsi na bazi linuxa najbolje sljakaju u IE.. a za surf je KATASTROFA!


:: A sta je problem ako samo ie8 ne radi,
:: ko jos koristi ie za surf
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @imarkovic 28.03.2012. 16:19 #409070

status: user
broj poruka: 17084
On ga sigurno ne koristi na poslu,
tj. ovaj problem sa kompom nija opravio dok je bio na poslu.

Inace znam sta pricas
istu muku mucim i ja Team Foundation Serverom
nece da radi pod FF ili hromom, shugavi IE...

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Moguci uzrok otkazivanja IE8 je `korumpiranost` instalacije. Opisani 28.03.2012. 18:23 #409115

status: user
broj poruka: 10988
simptom je karakteristican za slucaj kada proradi `Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool` i utvrdi `this installation of Window$ is not genuine` (najcesce otkazuju novije verzije IE-a i WM Plejera)... Postoje alati koji `vracaju` `genuineness` i ubijaju WGA tool...

Hint: BringBackMyXP

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Sada radi IE8, ali ne mogu da ga dienstaliram 29.03.2012. 07:15 #409202

status: user
broj poruka: 524
Nije mi nudio Remove IE8 iz Control panela. Pokušao sam sa Revo ininstallerom ali mi je u svim modovima prijavljivao korimpiranu instalaciju. Skinuo sam sa nekog sajta drugu instalaciju IE8 koja se razlikuje od onog sa Microsoftovog koji sam imao. (20:16 MB). Kada sam je instalirao taj IE8 rad! Prilikom instalacije nudio mii je program Bing Bang ali to sam odbio. Posle nekoliko restarta računara IE8 još uvek radi.
Jedino je sveo Default pretraživač Bing umesto ranijeg Google-a, ali nema veze. Samo se plašim što mi iz Control Panela i dalje ne nudi Remove, ali nema veze, bitno je da
radi.

Odgovori sagovornicima:
- Dugo sam uz Aviru koristio i njen dodatak za maliciozne sajtove dok nisam otkrio da mi je brzina Downloada umesto 4 Mbps pala na 1 Mbps ?! `Svađao` sam se sa provajderom par dana i slučajno otkrio kada sam skinuo taj dodatak Avire brzina je opet 4 Mps!?
- Virus sam zaradio surfujući Mozillom a ne IE8. E sad što je on napao samo IE8 to je druga svar.
- ja ionako koristim sve samo ne IE, ali žena i deca navikla na njega.
- Nie radio samo IE8, svi ostali programi ispod menja Programs jesu, pa i Media Player. Mislim da nije Microsoft Genuine, na ovoj verziji XP nisam morao uklanjati WGA i sl., a nije mi ni javljao nikakvu poruku.

U svakom slučaju, ako neko može da mi pomogne, ipak bi želeo sa nasilno deinstaliram IE8, a zatim da ga vratim, tako da mi u Control Panlu ADD/remove programes nudi opciju Remove. Ako to nije moguće, nema veze bitno je da radi.
Hvala, pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @arogan 29.03.2012. 09:51 #409219

status: user
broj poruka: 17084
http://goo.gl/b6Avh

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.2Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs