Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
SBB od kompa do laptopa???
STRANA 1 OD 1
Dyca SBB od kompa do laptopa??? 24.05.2007. 23:02 T4497

status: user
broj poruka: 1574
Zanima me sta mi je od opreme potrebno da bih mogao da koristim kablovski net sa kompa na laptopu??Samo da kazem da na laptopu imam wi-fi..takodje bih bio zahvalan ako biste mogli da napisete koliko bi ta zabava kostala..Hvala unapred..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan najlepse 24.05.2007. 23:10 #20111

status: user
broj poruka: 801


najveca zabava bi ti bila kad bi kupi wireless kartu za komp.samo sto bi tako komp morao da ti bude upaljen da bi mogao da ides na net...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan i cena: 24.05.2007. 23:11 #20112

status: user
broj poruka: 801



od 17-45e...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Internet 24.05.2007. 23:24 #20114

status: user
broj poruka: 726

Duco,najjednostavnije je da PC i laptop povezes UTP kablom i podesis serovanje konekcije (pogledaj sekciju `Umrezavanje`).Odgovor na drugo pitanje - 2-3 stotine dinara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 24.05.2007. 23:54 #20119

status: user
broj poruka: 711
Pogledaj bilo koji odgovor pod pitanjem: Kako deliti konekciju izmedju dva kompa... U tvom slucaju, uzmi neki wireless ruter i to je najbolje i najjednostavnije resenje ako zelis da preko WLAN-a povezujes laptop... Ako ti ne smetaju kablovi (ili zahtevas brzu konekciju) onda uzmi obican ruter (ovo resenje je malo jeftinije)... Prva verzija bi trebala da bude npr Linksys WRT54GL za nekih 95e, dok drugu mozes npr Linksys BEFSR41 za 65e (naravno mozes da nadjes (dosta) jeftinije D-Link, USRobotics, TP-Link itd, ali reko` da ti preporucim najbolje za SOHO primenu buduci da nisi rekao do koje cene)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: SBB od kompa do laptopa??? 25.05.2007. 00:59 #20142

status: user
broj poruka: 9384



:: Zanima me sta mi je od opreme potrebno da bih mogao da koristim kablovski net sa kompa na laptopu??Samo da kazem da na laptopu imam wi-fi..takodje bih bio zahvalan ako biste mogli da napisete koliko bi ta zabava kostala..Hvala unapred..

NAjnormalnije i najkomfornije ali zato i ne bas najjeftinije ali zato najpouzadnije resenje:
1. Wireless router sa minimum 2 UTP porta (TP-Link, ZyXEL...) cca 40-55evra
2. Utp kabal

Ukljucis kablovski modem na WAN port, komp vezes UTP kablom na router a laptop bezicno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 25.05.2007. 06:24 #20162

status: user
broj poruka: 1574
Nisam ogranicen novcem,ali ne bih davao neke ogromne pare za to..Sto se tice ovoga sto ste mi ponudili najvise bi mi odgovarala bezicna varijanta..E sad me zanima da li cu ja sa tom konekcijom imati istu brzinu kao i na kompu(naravno ako se na kompu ne bi koristila) ili bi bi ona opala i koliko..Takodje me zanima do koje razdaljine te bezicne kartice mogu da drze konekciju??Hvala unpared..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs