Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Jedno pitanje u vezi ADSL-a
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Jedno pitanje u vezi ADSL-a 24.05.2007. 23:37 T4499

status: user
broj poruka: 12057

Postavio sam pitanje preko mail-a SezamPRO provajderu na temu da li imam tehničkih mogućnosti za uvođenje ADSL-a i oni su mi pozitivno odgovorili. Samo sam proveravao da li postoji mogućnost za uvođenje.

Dva meseca posle pošaljem isto pitanje EUnetu i oni mi odgovore da za ADSL trenutno NEMAM ?!?!?!? tehničkih mogućnosti.

U čemu je kvaka ovde, ko je lud. Ja nisam još uveo ADSL, pa da kažeš nešto se predomišljam...
Znači neverovatno, samo ti padne na pamet ideja da sebi malo ulepšaš život i odma problemi, nedoumice i retardi.

Da li nešto u ovoj zemlji funkcioniše kako treba? (retoričko pitanje)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Tragedija 24.05.2007. 23:47 #20117

status: user
broj poruka: 843
Znas sta je tragicno u celoj toj prici. Sto su ti verovatno i jedni i drugi dali tacnu informaciju. Verovatno su za ta 2 meseca iskorisceni svi slobodni prikljuchci za ADSL

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik ADSL 24.05.2007. 23:49 #20118

status: user
broj poruka: 726


Da li imas tehnickih mogucnosti - ja to ne znam,vec Telekom.Medjutim,ako su ti u Sezam-u rekli da imas,onda je to,vjerovatno,tacno.Provajder to moze vrlo brzo provjeriti.Sto se tice EUnet-ovog odgovora,oni su,pretpostavljam,mislili da podrucje ili lokacija na kojoj se nalazis nema slobodnih/dostupnih tzv. portova u datom trenutku,tj. u danu u kojem su oni provjeravali.
Ovo je samo moja pretpostavka.Ako hoces da uvedes ADSL,onda idi kod provajdera koji ti to moze omoguciti,u ovom slucaju Sezam.Inace,ja sam korisnik EUnet-a i veoma sam zadovoljan,tako da preporuka Sezama nije reklama,vec samo objektivno gledanje na stvari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff hm... 24.05.2007. 23:54 #20120

status: user
broj poruka: 829
mislim da to ima veze sa zakupom izvesnog broja prikljucaka od strane svakog provajdera zasebno... Dakle svako od njih kupuje razlicit broj prikljucaka, tako da kod jednog moze da ima, a kod drugog da nema uslova za prikljucenje.... tj, neki provajder (za)kupi vise prikljucaka od drugog, pa on ima...
Ali to je samo moje misljenje, ne mora da bude zbog toga....

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Oglasnik 24.05.2007. 23:54 #20121

status: user
broj poruka: 12057
Baš zato što sam čuo sve najbolje o Eunet-u bez obzira na malo veću cenu, njih sam kontaktirao ovih dana da započnem proceduru uvođenja, al` oćeš.....

Samo se nadam da nije onaj prvi odgovor, nedostatak portova......... :-(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Hvala... 24.05.2007. 23:59 #20122

status: user
broj poruka: 12057

Hvala svima na odgovorima.

Svi oni imaju smisla i mogu biti tačni ali odgovor od ruff-a ima najviše smisla.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik EUnet 25.05.2007. 00:01 #20123

status: user
broj poruka: 726

E,evo sad malo reklame :).Mislim da je EUnet jedan od povoljnijih,mozda i najjevtiniji provajder.Jos ako imas index...

Cini mi se da ti je Ruff dao pravi odgovor,stvar je u zakupu `portova`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Yes 25.05.2007. 00:03 #20124

status: user
broj poruka: 12057

Yes, i have index .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff u svakom slucaju 25.05.2007. 00:07 #20125

status: user
broj poruka: 829
ako nema uslova(tj. slobodnih prikljucaka) -a verovatno nema, ako tako kazu- moze da se desi da cekas nedelju dana(kao moj ortak koji zivi blizu mene), a moze da se desi i da cekas 2 meseca(kao ja -prijavio se negde u martu, uveli mi pre nedelju dana)...
Sve je u tajmingu... I broju prikljucaka!!

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff hm... 25.05.2007. 00:11 #20127

status: user
broj poruka: 829
mislim da to ima veze sa zakupom izvesnog broja prikljucaka od strane svakog provajdera zasebno... Dakle svako od njih kupuje razlicit broj prikljucaka, tako da kod jednog moze da ima, a kod drugog da nema uslova za prikljucenje.... tj, neki provajder (za)kupi vise prikljucaka od drugog, pa on ima...
Ali to je samo moje misljenje, ne mora da bude zbog toga....

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff zaboravih da kazem... 25.05.2007. 00:14 #20128

status: user
broj poruka: 829
...pricao sam o Eunetu. Za sada mi je dobra veza, videcemo dalje...

...j***m ti history, izvinjavam se zbog ponovljenog posta...

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Pitanje za Ruff-a 25.05.2007. 00:20 #20129

status: user
broj poruka: 12057

Ej, čika Ruff, najverovatnije si probao, Torroenr, P2P, RapidShare (clear DNS itd.)...

Kako stoji Eunet sa tim?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Isprevka 25.05.2007. 00:21 #20130

status: user
broj poruka: 12057
Torrent

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe ISPRAVKA 25.05.2007. 00:21 #20131

status: user
broj poruka: 12057

ISPRAVKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
31it3 da li si predao zahtev 25.05.2007. 03:46 #20159

status: user
broj poruka: 24
Mozda te zeznuo sezam.

Ukoliko predas zahtev kod nekog provajdera, a taj predao telekomu zahtev za realizaciju. Telekom ti stavlja na broj status adsl u pripremi i nadalje svima odgovara da nema tehnickih mogucnost.

Proveri da ti nisu zezamovci bezecovali liniju... ili se raspitaj kod telekoma na info tel 0800100100..

Inace ja sam na telekonu 512kb/s torrent skidam sa 57KB/s
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 31it3 25.05.2007. 04:18 #20160

status: user
broj poruka: 12057

Možda......

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub takodje pogledaj i... 25.05.2007. 06:10 #20161

status: user
broj poruka: 1006


...sta pise u ugovoru koji bi (eventualno) sklopio sa provajderom... naravno, i koju bi opremu zaduzio od istog...

ja trosim telekomov adsl, i zadovoljan sam, sve fercera nazivno... e sad, tek kada sam sve uveo i prakticno krenuo, dobio sam ugovor po kojem sam obavezan da koristim telekom adsl u trajanju od godinu dana :/ ... ako odustanem, onda placam sve troskove koje sam inace zaobisao prihvativsi uslove koriscenja... pih (6 soma dindzi, ako se ne varam)

ne znam, mozda se sve to razlikuje i od grada do grada... (ja sam u juznom banatu)

istrazuj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Jedno pitanje u vezi ADSL-a 25.05.2007. 19:55 #20191

status: user
broj poruka: 244
::
:: Postavio sam pitanje preko mail-a SezamPRO provajderu na temu da li imam tehničkih mogućnosti za uvođenje ADSL-a i oni su mi pozitivno odgovorili. Samo sam proveravao da li postoji mogućnost za uvođenje
::
:: Dva meseca posle pošaljem isto pitanje EUnetu i oni mi odgovore da za ADSL trenutno NEMAM ?!?!?!? tehničkih mogućnosti
::
:: U čemu je kvaka ovde, ko je lud. Ja nisam još uveo ADSL, pa da kažeš nešto se predomišljam..
:: Znači neverovatno, samo ti padne na pamet ideja da sebi malo ulepšaš život i odma problemi, nedoumice i retardi
::
:: Da li nešto u ovoj zemlji funkcioniše kako treba? (retoričko pitanje


Kao sto Shkomi rece i jedan i drugi provajder ti je dao tacan odgovor, no poenta je u sledecem.

Sezam je proverio da li ima mogucnosti u smislu da li ti je linija cista odnosno da nisi dvojnik i da nemas PCM ili FM uredjaj na liniji i svakako da su proverili da li na centrali ima ADSL ploca i slobodnih portova. Znaci u tom trenutku pre 2 meseca je ustanovljeno da je linija ok i da na centrali ima ADSL ploca i slobodnih portova.
Eunet ti je rekao da TRENUTNO nema mogucnosti zato sto tvoja linija i dalje jeste cista i moze se uvesti ADSL ali nema vise slobodnih portova na centrali.
Ako se pitas kako se za 2 meseca potrose svi portovi, pa telekom na centrali ne postavlja hiljade portova nego stotine pa cak i svega desetine, zavisi od centrale i to se vrlo brzo popuni, pogotovo ako je centrala koja dugo nije imala slobodnih portova i bilo je gomila ljudi koji su potpisali ugovore i samo cekali postavljane ploca u centralama. Koliko god neverovatno zvucalo telekom moze danas da postavi nove ploce a da za vec 2 nedelje sve bude popunjeno i onda cekaj sledece prosirenje koje moze biti za godinu dana.

Dalje, ako za jednog provajdera nema portova nema ni za drugog, jer jednostavno nema slobodnih portova na centrali. Ovo sto je Ruff pomenuo o broju zakupljenih portova od strane provajdera je donekle tacno ali ne pije vodu u ovom slucaju. Naravno da svaki provajder od telekoma zakupi odredeni broj portova ali zar mislite da provajder zakupi odredjen broj portova, sve ih aktivira i onda ne radi nista. Ne cekaju oni da im ponestane zakupjenih portova, zakupljuju ih unapred i pre nego sto potrose postojece. Jedino ako stvarno nemaju pojma o poslovanju mogu raditi drugacije, u sta sumnjam.
Inace provajder ne zakupljuje od telekoma 10 portova na ovoj , 20 portova no onoj centrali itd nego zakupi 1000 portova (NPR.) globalno nevezano za centralu.

Ono sto je 31it3 napisao je tacno, ali mislim da to ovde nije slucaj. Inace ako se prijavis kod jednog provajdera ( da ne pominjem kojeg prepoznacete ) on ti odmah rezervise port za tvoju liniju bez obzira sto si samo proveravao mogucnosti i mozda nikad neces ni hteti da uvedes ADSL i kad bilo koji drugi provajder proverava mogucnosti od telekoma doboje odgovor da nemas tehnickih mogucnosti cak iako ima slobodnih portova. Odgovor da nema mogucnosti je zato sto onda stvarno nemas jer telekom racuna da ti ovaj prvi provajder uvodi ADSL a ne mogu 2 ADSL-a na jednu liniju.

Postoji ovde i jos jedna mogucnost koju niko nije pomenuo da se za ta dva meseca desilo i sledece da si mozda bio na nekoj centrali na kojoj ima tehnickih mogucnosti a da ti je telekom u medjuvremenu prebacio liniju na neku drugu centralu (neki istureni stepen i sl. ) na kojoj nema tehnickih mogucnosti. ( da nisi mozda u medjuvremenu dobio 2 ispred broja telefona .-), prebacen sa analogne centrale na digitalnu i sl. )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha Brate 25.05.2007. 20:38 #20194

status: user
broj poruka: 70
ti sigurno radis u nekom od provajdera, s` obzirom da si tako obavesten i informisan i da je sve to sto si rekao od reci do reci potpuno tacno :))))))

I naravno, slazem se sa tobom i potvrdjujem sve!!!! :)

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 25.05.2007. 23:19 #20204

status: user
broj poruka: 584
Ima [S] u nicku...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Re: :: 26.05.2007. 04:50 #20215

status: user
broj poruka: 726



:: Ima [S] u nicku..
::
::
::

:)))))

geloso,geloso...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs