Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Neophocna pomoc oko laptopa:)
STRANA 1 OD 1
Marijica Neophocna pomoc oko laptopa:) 25.05.2007. 12:19 T4505

status: user
broj poruka: 1

Laptop mi treba za office, internet, filmove...znaci, nista zahtevno
Paznju mi je privukao Fujitsu Siemens amilo pro v 3515, HBB80GB, 512mb, 15,4`. DVD-RW, Wireless, sto se tice procesora postoje 2 varijante celeron 1,73GHz i duo-uglavnom sam na forumu procitala da je bolji duo, ali koja je konkretna razlika u radu. Takodje, da li treba da obratim paznju da li ima Linux, Vistu i sta su u stvari ti programi. Bitmo mi je i da ne radi sporo.Citala sam i da ukoliko ima integrisanu graficku kartice, sporije radi, kakav je kvalitet ukoliko je nema? Ako imate nesto da preporucite u istom rangu sa ovim laptopom, kao i ako je neko imao iskustvo sa ovim siemensom, svaka informacija je dobro dosla... Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Neophocna pomoc oko laptopa:) 25.05.2007. 12:38 #20177

status: user
broj poruka: 9387


::
:: Laptop mi treba za office, internet, filmove...znaci, nista zahtevn
:: Paznju mi je privukao Fujitsu Siemens amilo pro v 3515, HBB80GB, 512mb, 15,4`. DVD-RW, Wireless

Savrsen izbor za tebe

sto se tice procesora postoje 2 varijante celeron 1,73GHz

Jeftinija, preporucujem

i duo

Skuplja, znatno, opravdava cenu, ali sve zavisi od tvog budzeta. za tvoje potrebe pojednako dobro ce te sluziti i jedan i drugi.

glavnom sam na forumu procitala da je bolji duo, ali koja je konkretna razlika u radu.

razlike se ocrtavaju u malo zahtevnijim programima, koje pitanje da li ces i u kojoj meri koristiti i u podizanju vise programa odjednom...

Takodje, da li treba da obratim paznju da li ima Linux, Vistu i sta su u stvari ti programi.
Nebi trebala, to su operativni sistemi. Ukoliko dolaze sa licenciranim OS onda su skuplji, a 98% OS u Srbiji cini divilji (besplatni) OS :)), koji ce ti svako ko se iole razume u racunare instalirati na laptop. Dakle trazi bez operativnog sistema.

Bitmo mi je i da ne radi sporo.Citala sam i da ukoliko ima integrisanu graficku kartice, sporije radi, kakav je kvalitet ukoliko je nema?

Ima razlike, ali ponavljam u standardnom, kucnom koriscenju racunara neces primetiti da je spor. Za takvo korscenje kriterijum o brzini je prevazidjen jos neke 2004te.

Ako imate nesto da preporucite u istom rangu sa ovim laptopom, kao i ako je neko imao iskustvo sa ovim siemensom, svaka informacija je dobro dosla...

Ja sam imao i to samo pozitivna iskustva. 15` wide screen, odlican za filmove, malo slabiji zvuk, ali sasvim dovoljan, pa bolje i ne mozes ocekivati od laptopa za cca 500evra, lagan, baterija drzi oko dva sata, ne stizu torba i mis, to mopras naknadno kupiti.

Hvala!

Nema na cemu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 25.05.2007. 14:47 #20180

status: user
broj poruka: 1574
Ja bih ti ipak preporucio da uzmes varijanu sa core duo procesorom jer je dosta bolji od ovih starijih procesora..Ako mozes uzmi sa tim procsorom jer ako ikada budes htela da pokrenes neki zahtevniji program tu ce core duo doci do izrazaja..Sto se tice samog FSC branda,oni su poznati po jeftinim i korektnim racunarima,ja uskoro treba da kupim FSC tako da mislim da neces pogresiti ako ga budes uzela jer je stvarno korektan laptop..Ako mozes reci koliki ti je max. budzet pa se mozda nadje nesto povoljnije i kvalitetnije za te pare..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy ZA 26.05.2007. 00:03 #20205

status: user
broj poruka: 4163
Tvoje potrebe odlican. Ako u blizoj buducnosti neces imati vece zahteve i potrebe savetujem ti da ne dajes vise para nizasta. Vrlo prosto, zavrsavace ti sve poslove bez ikakvih problema. Vodi racuna o garanciji i pogotovo o garantnim uslovima. Sto se tice operativnog sistema, kupi jeftiniji bez iceg instaliranog na njemu, a potom ist instaliraj sama (ili neko od tvojih ortaka). 99% nas koristi piratski softver, a sigurno te niko nece ganjati zbog toga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs