Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Podela ISO i MDF fajlova?
STRANA 1 OD 1
sirGiles Podela ISO i MDF fajlova? 25.05.2007. 22:43 T4509

status: user
broj poruka: 89

Da li neko zna, kako se veliki ISO i MDF faljovi (5 i vise Gb),mogu podeliti na dva manja, tako da stanu na 2 DVD-a umesto na 1 DualLayer?
Probao sam sa Alcohol-om (postoji opcija SEPARATE at 4GB), ali on iskljucivo pravi neupotrebljive MDF fajlove ( za prvi napravi MDS fajl, ali ne i za drugi).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Filesplitter 25.05.2007. 22:54 #20203

status: user
broj poruka: 6643
Rascopaj ga sa filesplitter-om (ili, total commanderom) i tako nareži parčad. Da bi radio, mora da se iskopira na host računaru - dakle, nema varijante da se pokrene sa optičkog medija.
Osim filesplitter-a, još i gomila drugih programa cepkaju fajlove (zip, rar...) tako da ih lepo skineš sa besplatnih download sajtova (tucows i sl.) i upotrebiš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 26.05.2007. 01:22 #20206

status: user
broj poruka: 1368
Da se nadovežem na Piška, ne moraš čak ni da ih splituješ, po meni je bolja varijanta da ih raskomadaš tako što ćeš ih zipovati ili rarovati, odrediš veličinu parčeta na 100MB i uživaš... A verovatno ćeš i sebi uštedeti prostora (osim ako se ne radi o DVDu ili drugom sadržaju za koga kompresovanje nema efekta). U svakom slučaju - zaključak je da to što želiš da rasparčaš možeš otvoriti samo na računaru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: ... 26.05.2007. 01:25 #20209

status: user
broj poruka: 801



:: Da se nadovežem na Piška, ne moraš čak ni da ih splituješ, po meni je bolja varijanta da ih raskomadaš tako što ćeš ih zipovati ili rarovati, odrediš veličinu parčeta na 100MB i uživaš... A verovatno ćeš i sebi uštedeti prostora (osim ako se ne radi o DVDu ili drugom sadržaju za koga kompresovanje nema efekta). U svakom slučaju - zaključak je da to što želiš da rasparčaš možeš otvoriti samo na računaru..

zasto bi delio na 100MB kad samo zeli da jedan DL podeli na dva obicna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
newtesla A zasto???? 26.05.2007. 11:59 #20220

status: user
broj poruka: 25



.... bi uopste delio i rezao ISO fajl, kad je on ustvari image CD/DVD diska, koji se samo nareze na odgovarajucu mediju?

Mislim, sto bi rezao nesto sto DVA PUTA mora da se otpakuje (Pack/Zip/Rar => Iso . Iso => VirtualDrive) da bi citao fajlove....

Ali ako bash mora, moja preporuka :

WinRAR, split volume na oko 100mb, kompresija MINIMALNA ili NIKAKVA (zbog brzine) i SELF-EXTRACT (da ti ne bi bio potreban WinRAR svaki put na svakoj mashini)

A deli na po 100mb jer tako je lakse posle napuniti disk.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Znanje imanje 26.05.2007. 21:32 #20247

status: user
broj poruka: 6643
Bigaje, raspravljate kao stručnjaci za notepad koji ne znaju za Word i njegove mogućnosti.
Kakav rar, zip i ostalo, jeste da oni mogu to da urade, ali nisu podobni za već komprimovane datoteke. Glavni savet da se izmrcvari fajl od skoro 8Gb na 100Mb delove i onda gura tamo - vamo po medijima... samo je bolji od nikakvog saveta.
Ako čoveku još treba, ali i vama, poslaću vam na mail filesplitter (iako takvih programa mora biti još), tupavi mali programčić rađen u kućnoj radinosti koji bilo koji fajl deli na onoliko i onakvih delova koliko vam treba, i pravi batch fajl-ić koji onda spaja te dolove očas posla na drugom računaru, dakle, nema potrebe da postoji file splitter na drugim računarima. Prosto kao pasulj, dos.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles O.K. 27.05.2007. 01:27 #20271

status: user
broj poruka: 89

O.K. Narezao sam par fajlova od po 6 i vise Gb, na dva DVD-a, ali je instalacija prilicno mucna (kopiranje, extract, instalacija).
Sada je na redu Filesplitter. Skinuo sam ga sa net-a, pa cu da probam ( da izbegnem bar extract).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni heheh 27.05.2007. 19:15 #20330

status: user
broj poruka: 1199


A zar nije lakshe kupiti Dual Layer DVD i narezati...To ja radim.... Lepo imash 8GB da narezesh..Mozda malo vishe..I super.... Shta se shtekate za pare..jeste taj disk 210Dinara bez kutije..... Al to je najprostije..Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sirGiles Re: heheh 31.05.2007. 12:59 #20608

status: user
broj poruka: 89



::
::
:: A zar nije lakshe kupiti Dual Layer DVD i narezati...To ja radim.... Lepo imash 8GB da narezesh..Mozda malo vishe..I super.... Shta se shtekate za pare..jeste taj disk 210Dinara bez kutije..... Al to je najprostije..Pozdra

Jeste i lakse i lepse, ali svako rezanje 140 din vise. Deset glomaznih igara, 1400din.
`leba za dva meseca!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs